Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Prodloužený víkend ve vinařské oblasti Pavlov

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Chcete se na chvíli odreagovat a zapomenout na každodenní strasti a povinnosti? Vůbec vás však neláká ruch velkoměsta? V takovém případě jeďte na jižní Moravu, a to na úpatí nejvyššího vrcholu Pálavy. Právě tam se totiž rozprostírá malebná obec zvaná Pavlov, která je známá především pro víno, pamětihodnosti a archeologii. Pavlov je současně jedna z nejstarších vinařských obcí.

Příjemné prostředí, nádherná příroda, vodní rekreace. I z takového pohledu je možné poznat Pavlov, protože se nachází na území CHKO Pálava. V blízkosti jsou Novomlýnské nádrže, na kterých si přijdou na své zejména jachtaři.

Co navštívit v Pavlově?

Vyplatí se zůstat v dané obci několik nocí, abyste stihli zavítat na všechna významná místa, a proto si rezervujte ubytování, a to například v pensionu Florian (více informací najdete na webové stránce https://www.pensionflorian.cz). Poté, co se ubytujete, vyrazte na náves, kde na vás čekají selské grunty, barokní hřbitov i socha svatého Floriána. Podmaní si vás tamní vinařské domy se sklepy a barokními štíty. Další dominantou je kostel svaté Barbory.

Udělejte si výlet také na zříceninu hradu Děvičky, která pochází z počátku třináctého století. Osídlení z doby mamutů dokazují zdejší archeologická naleziště.

Proč se ubytovat v penzionu Florian?

Ubytovacích zařízení najdete v Pavlově hned několik, ovšem ojedinělá atmosféra panuje v penzionu Florian. V penzionu je celkem 21 lůžek i s přistýlkami, přičemž tato kapacita je rozdělena do pěti prostorných pokojů a jednoho apartmánu. V každém pokoji je sociální zařízení.

Penzion je po kompletní rekonstrukci, která proběhla v letech 2017 a 2018. V pokojích si opravdu odpočinete, tak neváhejte a rezervujte si několik nocí co nejdříve, protože i mimo sezónu bývá kapacita rychle naplněna. Vše o penzionu i restauraci najdete na https://www.pensionflorian.cz.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz