Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Reflexní pásky nemusí být jen neonově žluté

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Reflexní pásky představují nejlevnější a nejjednodušší způsob, jak se můžete chránit, když se za zhoršené viditelnosti pohybujete na komunikaci. Stojí pár desítek korun, navíc se dají sehnat v mnoha provedeních. Na to, že na sobě nechcete nosit kus zářivého žlutozeleného plastu, se tedy nevymlouvejte.

Máte doma nějaké reflexní pásky? Jestli ne, tak si nějaké pořiďte. A pokud ano, tak vám prozradíme pár dobrých důvodů, proč se opravdu vyplatí je nosit.

Reflexní prvky jsou dnes povinné

Už v únoru 2016 začala platit novela zákona o silničním provozu, která ukládá chodcům povinnost mít na sobě reflexní prvky. Týká se situací, kdy chodec za snížené viditelnosti jde po krajnici či okraji vozovky mimo obec (mimo místo osvětlené veřejným osvětlením). Typ reflexního prvku přitom zákon nijak nespecifikuje, proto většina lidí nosí levné reflexní pásky.

Reflexní páska je ovšem výborným pomocníkem také na kolo, dá se ovinout kolem rámu. Připevníte ji i na ucho kabelky, na batoh, prostě kamkoliv.

A proč to dělat? Protože v modrém oblečení jste vidět pouze na 18 m, za tu dobu řidič rozhodně nestihne zareagovat. V bílém jde o 55 m. Řidič vás sice uvidí a bude vědět, že by vás měl objet, ale úhybný manévr nestihne provést. Díky reflexním prvkům jste vidět na 200 m, což je dostatečná vzdálenost, aby se vám řidič vyhnul. Reflexní páska za třicet korun vám tak bez nadsázky může zachránit život.

Tradiční jsou především samonavíjecí pásky

Nejlevnější jsou klasické plastové samonavíjecí pásky. Hodně vydrží, a když je ztratíte, nebudete po nich moc smutnit, koupíte si nové. Nemusí být jen zářivě žlutozelené, pro ty, kdo chtějí být styloví, se prodávají pásky modré, růžové, bílé či červené. Není také nutné sahat po samonavíjecí pásce, pořiďte si klidně látkovou, jež se připevňuje na suchý zip. Vyrábí se i LED pásky, na nichž si sami zapínáte blikání a konstantní svícení.

Jaké reflexní pásky se vám líbí nejvíce, je vaše volba. Všechny mají moc zachránit váš život.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.