Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Sedací souprava je perla obývacího pokoje. Jak vybrat správně?

Your vote is:
5.00 z 1 Hlasů

Sedací souprava představuje dominantu každého obývacího pokoje. Je to nejdůležitější součást místnosti, jejímž úkolem je poskytnout vítaný komfort členům domácnosti i příjemné posezení pro příchozí hosty a návštěvy. Ne nadarmo bychom proto jejímu výběru měli věnovat maximum pozornosti a snažit se vybrat pro svou domácnost skutečně tu nejlepší sedačku. Jenže jak na to, když jich je tolik druhů, které se liší barvou, tvarem, materiálem i šikovnými funkcemi?

Podle čeho vybírat sedací soupravu?

 

Je hned několik kritérií, která vám pomohou při výběru té správné sedací soupravy. Budete-li se jich držet, dokážete pro svůj obývací pokoj vybrat tu pravou sedačku, která mu padne doslova jako ulitá. Pojďme si tedy říci, čeho se u výběru nové sedací soupravy držet.

1. Tvar

Na samotném začátku je nejdůležitější ujasnit si, jaký tvar sedací soupravy hledáte. Vycházet můžete nejen z vašich představ a preferencí -  každému se přece líbí něco jiného - ale šikovným vodítkem může být i samotný obývací pokoj. Je totiž logické, že do malého obýváčku jen stěží nacpete prostorově náročnou sedačku do tvaru U. Naopak pokud máte dostatečně prostorný obývák, nenechte se omezovat prostorem a klidně si dopřejte luxus v podobě takto dominantní sedačky. Velice oblíbené jsou sedačky do tvaru písmene L, které krásně využijí prostor. Do malých obývacích pokojů se hodí klasické rovné sedačky.

2. Materiál

Dalším důležitým kritériem pro výběr sedací soupravy je jednoznačně materiál. I v tomto případě hraje hlavní roli váš vkus. V potaz ale berte i skutečnost, kdo s vámi sdílí jednu domácnost. Kupříkladu kožené sedačky jsou opravdu nádherné, elegantní a místy až luxusní. V obývacím pokoji na sebe okamžitě strhnou veškerou pozornost. Jenže je to poměrně drahá záležitost, a pokud máte doma děti, měli byste od ní raději upustit. Stejně tak i v případě domácích mazlíčků, jejichž drápky si s pravou kůží příliš nerozumí a mohly by vaši novou sedačku nenávratně poškodit. Moc pěkné jsou čalouněné sedací soupravy nebo sedačky v imitaci kůže.

3. Výška

I výška sedací soupravy je důležitá a neměla by se podceňovat. Ta rozhoduje o tom, jak pohodlně - nebo naopak nepohodlně - se vám bude na sedačku usedat a zase z ní vstávat. V tomto případě máme jednoduchou pomůcku: mladí lidé si mohou dovolit i nižší sedačky, které jsou teď v kurzu a působí nadčasovým dojmem. Naopak starším lidem doporučujeme sedačky vyšší, do kterých se pohodlně usedá a vstávání není úkolem na deset minut doprovázeným bolestí v zádech.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.