Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 SEKÁČ. Vhodné místo pro nákup, ANO či NE?

Your vote is:
5.00 z 2 Hlasů

Pro někoho je second hand (neboli sekáč) místo, kde najde spoustu obnošeného oblečení, nevkročil by tam a oškliví se mu už jen myšlenka nákupu na takovém místě, pro jiného zase možnost nakoupit levně stylové kousky. Jak to tedy vlastně je?                              Základní poznatek, který je třeba vznést: ,,Není sekáč jako sekáč.". V některých najdeme věci, kterým už opravdu odzvonilo. Kdybych si poskládala outfit z takového obchodu, lidé by si nejspíš mysleli, že jsem do jednadvacátého století spadla, prostřednictvím nějakého stroje času. Existují, ale i ,,hrabáky“, které mají styl.
            Zejména sekáče, kam se dováží oblečení z Německa, Itálie či Francie stojí za návštěvu. Oblečení není zničené, můžete najít opravdu nádherné kousky a když máte šťastný den možná narazíte i na oděvy s cedulkou, což znamená-úplně nové.
            Další věcí jsou ceny. Proč se bát sekáčů, když jde tolik ušetřit? Z vlastní zkušenosti vím, že můžeme vyhrábnout třeba značkové šaty s původní cenou 800 Kč. A ze sekáče? 50. Můj poslední úlovek bylo květované tričko značky ZARA. Kdo tento obchod zná, tak ví, že zrovna k nejlevnějším nepatří. Ovšem na mě se usmála Štěstěna a krásný, původně finančně náročný kousek, se vjímá v mé skříni a to pouze za 20 korun českých. Tímhle nadšením z výhodného nákupu, oplývají zejména ženy a málokterý muž jí dokáže pochopit. Myslím, že je to podobný pocit, jako kdyby sehnali chladič do auta za stovku.

Šaty z Tally Weijl jsou jedním z mých nejmilejších úlovků.

Skvělá funkce sekáčů, která jistě stojí za zmínku je ta, že můžete zkoušet všelijaké různé střihy,barvy, materiály. Znáte to, vidíte na internetu nebo na nějaké slečně skvělý kousek, ale hlavou vám proletí: ,,Vypadá to skvěle, jenomže mně by to neslušelo.“. Popřípadě ještě zjistíte, že byste za něj museli zaplatit poměrně dost peněz. Není nic snadnějšího, než najít toto oblečení v second-handu a prostě to zkusit. Když vám to skutečně slušet nebude, můžete to poslat pryč, bez toho, abyste plakali nad vysokou cenou.

Některé oblečení, které „vyhrábnete“ se vám třeba může líbit barvou či materiálem, ale střih by nelichotil vaší postavě. I pro tyto případy je „hrabák“ vhodným kandidátem pro nákup. Může vám do oka padnout velká pánská košile, ve které byste při běžném nošení vypadala jako v pytli. Ale pokud byste vzala do ruky nůžky a byla jen trošičku šikovná, můžete z ní vyčarovat, krásné letní šaty. A tak to jde skoro se vším, co tam najdete. Pokud nemáte inspiraci, prohlédněte různé stránky na internetu, kde návodů na to, co z různých kusů oblečení jde vytvořit, je veliká spousta. A opět. Vůbec nemusíte litovat rozstříhaného, obarveného nebo špatně sešitého trička. Pro 20 korun se svět nezboří.

Pokud se rozhodnete nakoupit v těchto obchodech, tak před nošením samozřejmě prádlo vyperte. Oblečení se sice čistí chemicky, ale člověk nikdy neví. Co bych ovšem neriskovala nakoupit v second-handu: spodní prádlo a boty. Proč nekupovat spodní prádlo je asi každému jasné. Pro výběr bot bych nechodila sem, protože každý má nohu trochu jinak tvarovanou a snadno se může stát, že vám nebudou sedět a konec konců, botu, tak aby vypadala jako nová, vyčistit nelze.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.