Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Stále přemýšlíte, zda si koupit novou Mazdu?

Your vote is:
5.00 z 2 Hlasů

 

V roce 2018 došlo k prudkému nárůstu popularity automobilů Mazda i na českém trhu. Crossover Mazda CX-5 vstoupil do top 25 nejprodávanějších automobilů příkladně v Rusku. Od začátku roku bylo prodáno asi 20 tisíc kusů tohoto modelu. Mezi nejprodávanější SUV světa patří Honda HR-V, Mazda CX-5 nebo Mercedes-Benz GLC.

Trocha analýzy

Co způsobilo nárůst tržeb modelů Mazda? Zaprvé, zvýšená touha po praktičnosti. Po mnoho let je pověst automobilů Mazda na vrcholu. Vyznačují se dlouhou životností, nepřítomností hrubých vad z továrny a dobrými výkonnostními charakteristikami.

Mazda se může pochlubit nízkou spotřebou paliva, vynikající mobilitou a přítomností elektronických pomocných systémů, které zjednodušují jízdu ve městě i na příměstské dálnici. Za zmínku stojí jejich nadčasový design. Bez ohledu na to, kolik let uplynulo od nákupu, auto vždy vypadá velmi působivě a přitahuje pozornost ostatních.

Hlavní výhody

Důležitou roli hrála kompetentní politika koncernu Mazda zaměřená na zvýšení dostupnosti automobilů pro evropský trh. Stroje prodávané prostřednictvím obchodních zastoupení se podrobují důkladné diagnostice a předprodejnímu školení. Kupující si může být jistý, že v blízké budoucnosti nový automobil nebude vyžadovat opravy a další finanční investice.

Pokud jde o opravy a údržbu, lze to provést také v technickém centru autorizovaných prodejců. Zde se také prodávají originální náhradní díly a spotřební materiál. Vedení společnosti Mazda se vždy stará o své zákazníky. Proto funkčnost dealerské sítě roste, aby se zjednodušilo řešení mnoha úkolů souvisejících s procesem nákupu, prodeje a provozu automobilu.

Mazda CX-5

Pokud se Němci vydali cestou snižování velikosti motoru a používání turbodmychadla, Japonci u Mazdy, vybrali jiné řešení - používají atmosférické motory, díky nimž jsou výkonnější a hospodárnější pomocí technologií SKYACTIV. Pouze motory z této řady byly umístěny na CX-5 . Podstatou této technologie je zvýšený kompresní poměr (LF) motoru, který se rovná 14 jednotkám (obvykle 10 až 12 u benzínových motorů), což přispělo ke zvýšení účinnosti. Někteří majitelé měli potíže se startováním benzínových motorů při nízkých teplotách. Tomuto problému lze předejít použitím oleje 0w-20 doporučeného výrobcem. Za zmínku stojí, že jednou z nevýhod tohoto automobilu jsou vysoké náklady na údržbu. Podle předpisů Mazda musí být údržba prováděna každých 15 000 km.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz