Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Tip na výlet: Zrekonstruovaná kamenná Vochlická rozhledna

Your vote is:
5.00 z 1 Hlasů

Rozhleden je v naší kotlině opravdu dostatek. Jednou z nich je také Vochlická rozhledna u Lubence, která leží asi 50 kilometrů jihozápadně od Loun.

Na kopci Vochlice  ve výšce 444 m. n. m. stojí rozhledna, která je 15 metrů vysoká. Vyhlídková plošina je umístěna do výšky jedenácti metrů.  Vznik rozhledny se datuje už do roku 1881, který je uváděn nejčastěji. Jedná se tak o jednu z nejstarších českých rozhleden vůbec.

Vochlická rozhledna během druhé poloviny minulého století (po druhé světové válce) chátrala a o její záchranu se postaralo Sdružení za záchranu kostela sv. Jiljí, které ji roku 2007 začalo rekonstruovat, aby ji o tři roky později slavnostně otevřelo.

Klíče si lze zapůjčit i mimo otevírací dobu rozhledny

Obce Libyně a Mlýnce spojuje žlutá turistická značka, která vás právě k rozhledně dovede. Nejlepším řešením vašeho výstupu je vyjít z Libyně, kde si v kostele sv. Jiljí (nebo ve firmě SKLOART v obci Lubenec) zapůjčíte od rozhledny klíče. A nemusíte se obávat nějakého dlouhého výšlapu. Z Libyně k rozhledně je to totiž necelý kilometr chůze.

Vochlická rozhledna je otevřena oficiálně o víkendech od května do října od 13 do 16 hodin. Ovšem v ostatní dny si lze klíče bez problémů zapůjčit. Vstupné je 20 korun za dospělého, 50 korun za skupinu a děti mají vstupné zdarma.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.