Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Trápí vás celulitida? Vyzkoušejte medaroterapii!

Your vote is:
5.00 z 3 Hlasů

Celulitida, které sitaké říká pomerančová kůže, je infekční onemocnění kůže a podkožních tkání. Na svědomí ji má celá řada faktorů. A stejně tak existuje hned několik metod, jak se jí zbavit.

Za celulitidu jsou zodpovědné tuky, hormony a špatný krevní oběh. Záleží však také i na zdraví buněk a celkové kvalitě kožní tkáně.

Zbavte se celulitidy

Jedním ze spolehlivých způsobů, jak si celulitidu držet dál od těla, je zlepšit tok krve v žilách celého těla. Na problematické partie to pak platí dvojnásob. Ideálním způsobem, jak toho dosáhnout, je pohyb. Zaměřit byste se měli především na tzv. posturální svalstvo, které drží váš postoj. Na výběr máte celou řadu méně náročných cvičení, která však postupně pomůžou posílit skupiny hluboce uloženého svalstva a zlepšit cirkulaci krve i lymfy v celém těle.

Pitný režim a jídelníček

Důležitý však také je správný pitný režim a jídelníček s obsahem proteinů a esenciálních mastných kyselin. Vhodné jsou ryby, libová šunka, netučný jogurt, tvaroh, celozrnné pečivo, ovoce s nízkým glykemickým indexem, zelenina, luštěniny atd. A k tomu pijte alespoň 2 litry tekutin denně.

Vyzkoušejte lymfodrenáž a maderoterapii

Velmi účinná se na cestě za hladkou kůží ukazuje ruční lymfodrenáž a tzv. maderoterapie. To je speciální masážní technika využívající tlaku speciálních dřevěných válečků (proto se této technice také říká wood therapy neboli terapie dřevem) schopných dané místo prokrvit, a tím i urychlit látkovou výměnu a stimulovat lymfatický systém. Masáž uvolňuje nahromaděné toxiny a celkově vyrovnává povrch pokožky.

Naučte se masírovat

Pro nejlepší výsledek je zapotřebí absolvovat minimálně deset zhruba tři čtvrtě hodinových masáží ve dvou sériích. První změny jsou viditelné zhruba po pátém sezení. Pokud provozujete kosmetický salon, máte jedinečnou možnost se tuto unikátní masážní metodu sami naučit provádět. Do této techniky vás náležitě zasvětí maderoterapie kurz, na nějž se můžete přihlásit na adrese madero-terapie.cz.

 

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz