Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Ultrazvuková čistička se využívá v domácnostech, v laboratořích i v průmyslu

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Čištění ultrazvukem je velice oblíbené v profesionální sféře. Avšak díky tomu, že se dnes ultrazvukové čističky nabízí i v menším provedení a za nízkou cenu, našly uplatnění i v domácnostech.

Ultrazvuk čistí velice efektivně nejen běžné rovné, ale rovněž členité povrchy a těžce dostupná místa. Čištění ultrazvukem je možné použít na nepřeberné množství materiálů a předmětů. Podle velikosti ultrazvukové čističky v ní lze čistit zcela drobné předměty, ale též ty velké.

Jak vlastně ultrazvuková čistička pracuje? UZ čističky se obvykle skládají z nádrže z nerezové oceli a piezoelektrických prvků. Za pomoci elektrického generátoru dochází ke vzniku impulzů o určité frekvenci. Ty pak mají schopnost rozpínat a zahušťovat vloženou kapalinu. Vznikají bubliny, ty implodují, a díky tomu dochází k čisticímu efektu ultrazvuku.

Dělení ultrazvukových čističek

Čističky se dělí na domácí ultrazvukové čističky, laboratorní UZ čističky, průmyslové UZ čističky, dále existují čistící UZ automatické linky a UZ čističky pro čištění v hořlavinách. Všechny typy těchto ultrazvukových čističek nabízí specialista na ultrazvuk, firma Ultrazvuk s.r.o.

Čističky se tedy liší velikostí (objemem), použitím, vytížením, příkonem, pro jakou frekvenci čištění se hodí, délkou čisticího cyklu, teplotou lázně, příslušenstvím a od toho všeho se pak odvíjí i cena čističek. Speciální laboratorní čističky bývají samozřejmě dražší než domácí, u průmyslových jde pak o masivnější zařízení mnohdy se speciálními technologiemi, což se projevuje opět vyšší cenou.

K čemu lze využít domácí ultrazvukovou čističku?

Mnoho věcí, které vlastníme a máme v domácnosti se velice špatně čistí. Typickým příkladem jsou šperky. Mnohé bývají tak členité, že je běžným způsobem vyčistit ani nejde. Podobně špatně se čistí třeba zubní protézy. Kdo ji má, měl by rozhodně zvážit pořízení ultrazvukové čističky. Oblíbenými jsou i pro čištění hodinek, brýlí, hlavic k různým domácím kosmetickým přístrojům apod. Ultrazvuk nic z těchto věcí nepoškodí, zato důkladně vyčistí. Díky ultrazvukové čističce si ušetříme hodiny leštění a čištění, navíc bez rizika mechanického poškození.

Profesionální ultrazvukové čističky

Společnost Ultrazvuk s.r.o. se však zaměřuje především na laboratorní a průmyslové čističky. Ty mohou nacházet uplatnění ve zdravotnictví, v kosmetice, taktéž v průmyslu – elektrotechnickém, strojírenském, chemickém, potravinářském a v dalších.

Speciální technologie pak nabízí digitální ultrazvukové čisticí linky

Tyto čisticí linky mohou být poloautomatizované i plněautomatizované. Uplatňují se všude tam, kde je nutné zajistit mezioperační a koncové odmaštění či čištění. Tyto čisticí automaty poskytují technologie předmáčení, čištění, oplachu, pasivace i sušení.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.