Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Víkend v dobrém vinařství a restauraci na Pálavě

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Letošní rok cestování do zahraničí příliš nepřeje, o to víc bychom si ale měli vážit možností, které nám nabízí Česká republika. Je jich nespočet, takže pokud uvažujete, že byste si v pěkných podzimních dnech udělali ještě nějaký hezký víkendový výlet, neváhejte a určitě se vydejte. Kam? Přece na jižní Moravu!

Jižní Morava je jedním z krásných koutů naší malé republiky. Největší kouzlo má právě teď na podzim, když ji zdobí vinice s trsy hroznového vína. Aktuálně je období, kdy si ve vinném sklípku dáte nejen dobré jihomoravské víno, ale ochutnáte také letošní burčák.

Co na Pálavě určitě vidět?

Jeden víkend je na pobyt na Pálavě každopádně málo, pokud můžete, prodlužte si ho. Na co budete tolik času potřebovat? Radíme vám ubytovat se v Ivani, Pasohlávkách, Mušově a blízkém okolí. Odsud je to totiž blízko k vodní nádrži Nové Mlýny, do Aqualandu Moravia i do krásné přírody Pavlovských vrchů s nejvyšším vrcholem Děvín a zříceninou hradu Děvičky. Příroda je zde překrásná a kromě pohybu pěšky si zde užijete i cyklostezku. Jižní Morava je navíc rovinatá, takže se tolik nenadřete.

Jaké zážitky nevynechat?

Dobré jídlo a pití. Dobré restaurace Pálava nabízí na každém kroku, podle čeho tedy vybrat tu nejlepší? Zamiřte ideálně tam, kde poskytují více služeb na jednom místě. Příkladem takové restaurace je Vinařský dvůr na faře v Ivani. Tady si užijete jak dobré jídlo, tak řízené degustace ve sklípku.

Ať už jste odborník na vína, nebo rozeznáváte jen červené a bílé, rozhodně si zaplaťte řízenou degustaci, kde vám profesionálové sdělí spoustu zajímavých informací o tom, jak se víno vyrábí, k jakým pokrmům je daný typ vhodný apod. Možná vás vezmou i na procházku k vinicím.

A jídlo? Je jasné, že má Pálava restaurace s různým zaměřením kuchyní. Na Vinařském dvoře na faře v rodinném Vinařství Holánek dostanete třeba domácí burger, grilovanou rybu a jako dezert domácí svatební koláčky.

Dobré jídlo, pití a krásné výhledy do přírody jsou zárukou nezapomenutelného víkendu. Nebo se sem vydáte raději na delší časové období?

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.