Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Výkup kovů: Český způsob jak se dostat k financím

Your vote is:
5.00 z 1 Hlasů

Výkup kovů funguje téměř v každé zemi, ovšem ne v každé zemi jsou výkupny zneužívány tak jako u nás. V České republice se každý rok eviduje více a více případů, kdy jsou odcizovány věci takového charakteru, kdy by se neměly ve výkupnách nacházet. Každý den se ocitne stále více lidí bez finančních prostředků a výkup kovů se zdá jako jediná rychlá možnost, jak přijít na krátkou chvíli k penězům.

Tento trend je dlouho populární mezi bezdomovci, kteří si díky výkupu kovů zajistí základní finanční prostředky na stravování. Dokonce i samotné sběrny jim mnohdy poskytují dvoukoláky, díky kterým mohou snadněji přinášet nové věci do sběru.

Po novelizacích zákona byly podmínky sběren velmi zpřísněny, ovšem ani toto není překážkou a tak z ulic mizí kanály, kovové rohožky, části laviček, značky, okapy, vrata a kabely. Z hlediska výkupní ceny je pro zloděje nejvýhodnější měď. Hliník i železo výrazně zaostávají a tak není zlodějům cizí vytrhnout kabely přímo ze zdí, z lamp veřejného osvětlení nebo je dokonce vykopat ze země.

Každý rok takto vzniknou škody v řádech milionů korun, ale samotní zloději si přijdou pouze na drobný obnos. Pro běžného českého občana nabízí sběrny kovů pouze občasnou příležitost jak si přilepšit.

Úplný konec sběren

Podle vlády by bylo vhodné sběrny kovů zcela zrušit a tak se připravil návrh, který by zapříčinil to, že by jsme za odvezený kov do sběren nedostali ani korunu. Do sběren by tak vozili kovový šrot pouze ti, kteří by ho vnímali jako překážku na svém pozemku. Tento návrh zákona by mohl znamenat také velký problém z toho důvodu, že se každý rok vyčistí z ulic velké množství kovového odpadu. Po novele zákona by se o takový odpad už nikdo nezajímal. Návrh zákona má tedy velké množství příznivců i odpůrců.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.