Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Vakcína proti koronavirům bude připravena do konce dubna?

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Je velká naděje, že do září se nová infekce koronaviry ztratí vlivem teplého, ne-li horkého léta. To je přesně to, co se stalo s ohnisky respiračního syndromu v Číně a na „Středním východě“ infekce MERS způsobené „příbuznými“ současného koronaviru. V roce 2003 infikoval virus SARS 8096 lidí, z nichž 774 zemřelo, což je nesrovnatelné se současnými čísly, ale je možné, že v té době bylo infikováno výrazně více.

 

Na pozadí děsivých statistik z fronty antivirového boje přichází také povzbuzující zpráva. Jedná se především o prohlášení Dr. Anthonyho Fauciho, ředitele jednoho ze zdravotnických ústavů v Bethesdě, předměstí Washingtonu. Koncem dubna oznámil možnost zahájení předběžných hodnocení první antivirové vakcíny.

 

Zaměstnanci se při své práci opírali o dešifrovaný genom viru, který čínská genomika zveřejnila 10. ledna 2020. Dosud byl za rekord považován 20měsíční vývoj vakcíny proti viru SARS, jehož epidemie vypukla v roce 2003.

 

19. února časopis Nature Biotechnology informoval, že slavná charitativní klinika v Berlíně spolu s evropskými kolegy a s pomocí hongkongských odborníků vyvinula nejméně tucet rychlých a účinných testů na koronaviry. Je možné, že právě díky těmto testům bylo možné rychle lokalizovat ohnisko ve městě v severní Itálii.

 

V den svého projevu vědci z University of Lincoln, hlavní město Nebrasky, předložili předběžné údaje o použití remdeseviru (Remdesevir) vyrobeného společností Gilead Sciences (GS). Klinické studie tohoto léku začaly za účasti 14 lidí evakuovaných z nechvalně známého Diamond Princess. 12 z těchto evakuovaných bylo infikováno koronavirem. Kromě drogy GS-5734 dostávají lidé léky proti bolesti a kapátka.

 

WHO považovala remdezevir za dobrý nástroj k léčbě infikovaných virů Ebola a SARS / MERS. Dříve ve Washingtonu tento lék pomohl muži při návratu z Wu-chanu. Zatím však není jasné, zda mu to jen pomohlo.

 

V samotné Číně probíhají dvě klinická hodnocení. Ale tam, kromě GS, dávají lopanivir a ritonavir, které inhibují proliferaci HIV. To je důležité, protože remdezevir je obdobou přírodních nukleotidů, ze kterých jsou DNA a RNA „vytvořeny“. Obsahuje zbytek kyseliny fosforečné s cyklickou cukrovou molekulou, která je důležitá pro nukleotid, a také dva kruhy - šestičlenné a „hybridní“ s pěti a šesti atomy. Jeden kruh je součástí pyrimidinů (thymin a cytosin) a hybridní jeden - puriny (adenin a guanin), které určují kódující vlastnosti nukleových kyselin.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz