Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Vaničkování. Zbytečnost nebo zábava pro vás i miminko?

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Navštěvovat hodiny plavání se kojencům obvykle doporučuje až v šesti měsících věku. Vaše dítě ale vodu miluje a vy máte dojem, že každodenní večerní koupání je mu málo? Vyzkoušejte vaničkování! Nejprve s instruktorem nebo podle videa, potom sami. Stačí mít doma klasickou vanu, víc nepotřebujete.

 

Kdy s vaničkováním začít

S vaničkováním můžete začít prakticky hned od narození miminka. Děťátko by však mělo mít zahojenou pupeční jizvu a vy byste si v manipulaci s ním měli být alespoň trochu jistí.  Přeci jen vaničkování  probíhá ve vaně, která je úplně plná vody. Je třeba, aby kolem sebe dítě mělo dostatek prostoru a aby si zvyklo na vodu kolem sebe.

Ve vaně by dítě ze začátku nemělo být déle než 15 minut, postupně lze dobu strávenou ve vodě prodlužovat. Vždy je však třeba dbát ne to, jak je dítě staré a jakou má zrovna náladu. Když dítě do vany dáváte, nemělo by být hladové ani těsně po jídle.

Výhody vaničkování

  1. Vaničkování je skvělá příležitost, jak mohou maminky (ale i tatínkové) se svými dětmi strávit hezký čas.
  2. Během vaničkování se nejen utužuje a prohlubuje vztah mezi rodičem a dítětem, ale vaničkování taktéž napomáhá řešit nedostatky a odchylky ve vývoji dítěte. Dítě ve vaně vlastně cvičí a posiluje svaly.
  3. Spoustě dětí vaničkování pomáhá při kolice či k lepšímu spánku.
  4. Díky vaničkování se děti naučí mít rády vodu, získají k ní kladný vztah a přechod do bazénu pak pro ně bude snazší.
  5. Vaničkování má oproti kojeneckému plavání tu výhodu, že se rozhodně nemusíte bát bakterií. Vše probíhá ve vaší koupelně, stejně jako obyčejné večerní koupání.

Vyzkoušeli jste vaničkování a máte dojem, že pro vás nebo pro vaše dítě to není to pravé? Nevadí. Nelámejte nic přes koleno. Je nesmírně důležité, aby se při vaničkování cítilo dobře nejen vaše miminko, ale i vy sami.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.