Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Vybíráme bazén na zahradu

  • Hobby
  • od Redakce
  • 20-04-2019
Your vote is:
5.00 z 1 Hlasů

 

Milujete léto a máte to štěstí, že jej můžete trávit v soukromí a pohodlí své vlastní zahrady? Pak vám k letošní letní pohodě nesmí chybět praktický zahradní bazén, který i v těch největších parnech a vedrech vykouzlí úžasnou rodinou pohodu. Ušetřete peníze za vstupné a laskominy na veřejném koupališti, kde se budete mačkat se spoustu dalších návštěvníků, a vyberte si dokonalý zahradní bazén, který se postará o vaše osvěžení, pohodu i soukromí. S tím, jak vybrat ten nejlepší, vám poradí náš rádce.

 

Bazén na malou i velkou zahradu

Ať už máte jen malou předzahrádku nebo rozlehlou zahradu, rozhodně o letní vodní dovádění nepřijdete. Zahradních bazénů je nepřeberné množství – od čtvercových přes kulaté, oválné až po obdélníkové či atypické. A především můžete vybírat z různých velikostí i hloubky. Máte-li menší zahradu, pak jistě oceníte bazén menších rozměrů, nejlépe samonosný s prstencem, který na zimu můžete snadno zazimovat. Naopak na větší zahradě oceníte bazén větší, ve kterém můžete pohodlně zvládnout i pár temp či klasické plavání. Velké zapuštěné či polozapuštěné bazény navíc můžete doplnit o velmi oblíbený protiproud či relaxační plochy přímo v bazénu. Při výběru bazénu jsou tedy prostorové možnosti vaší zahrady velmi důležité, myslet však musíte i na dostatek prostoru pro bazénové příslušenství – filtraci a čerpadlo. Zapomenout nesmíte také na pohodlný přístup k elektrické energii a samotné vodě. I případné stavební úpravy mohou při výběru bazénu hrát významnou roli. Zatímco nadzemní bazény stačí ustavit na pevný a rovný povrch, bazény polozapuštěné a zapuštěné už vyžadují větší stavební zásah, který je také nutné zohlednit. Rozhodně však vždy mnohem efektivněji zapadnou do přírodního rázu vaší zahrady a stanou se její právoplatnou ozdobnou. Navíc jsou jako stvořené pro případné zastřešení, které vám šetří péči o vodu, stará se o její ohřev, a navíc prodlužuje koupací sezónu až o několik měsíců.

 

Jak často a v jakém počtu budete bazén využívat?

Jste-li rodina s dětmi, je vaše odpověď zřejmá – bazén bude za pěkného počasí okupován malými vodníky neustále. Pokud však víte, že po bazénu toužíte, ale s cachtáním ve vodě to rozhodně přehánět nebudete, určitě za něj nebudete chtít utrácet zbytečné sumy. V obou případech vám skvělou službu poskytne gumový bazén se samonosným prstencem, který se velmi snadno sestaví a je okamžitě připraven ke koupání. Vydrží i dětské dovádění a péče o něj i údržba je snadná a levná. Pokud však toužíte po dlouhé koupací sezóně, máte dostatek prostoru i financí, rozhodně oceníte bazén zcela či částečně zapuštěný, který má pevnou konstrukci a snadno jej doplníte i o oblíbené zastřešení.

 

Typy bazénů aneb je z čeho vybírat

Bazénů je skutečně nepřeberné množství. Velmi oblíbené a cenově dostupné jsou bazény nadzemní. Pro jejich instalaci potřebujete pouze rovnou a pevnou plochu. Samonosný gumový bazén s prstencem pouze nafouknete a můžete dopouštět vodu. Velmi atraktivní jsou také nadzemní bazény s kovovou konstrukcí, kterou sestavíte a napnete na ni kvalitní gumovou folii a jen napouštíte vodu. Zapuštěné bazény jsou bezesporu nejestetičtějším řešením na vaši zahradu, které vám dopřeje skutečný luxus koupání. Jsou dostatečně velké a především je lze snadno zastřešit a zvýšit tak komfort i bezpečnost koupání. I polozapuštěné bazény mají své kouzlo a jsou ideálním řešením do svažitého terénu.

 

Máte-li domácí mazlíčky a především děti, je vždy důležité myslet na jejich bezpečnost. Vybírejte tak nejen bazén kvalitní, ale nezapomeňte také na ochranné prvky. Zvolit můžete zábradlí, uzamykatelné zastřešení, ale také hlídač hladiny. Ten vás nepříjemným akustickým signálem upozorní v případě, že do vody spadne vaše ratolest.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.