Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Vydejte se na pohádkový Neuschwanstein

Your vote is:
5.00 z 2 Hlasů

Tento skvost, připomínající spíše středověký hrad se nachází nedaleko obce Schwangau, nedaleko rakouských hranic a je jedním z nejvyhledávanějších cílů turistů z celého světa. Znát jej můžete například z obalů skládaček puzzle nebo i z Disneyovské pohádky O šípkové Růžence. 

 

Realizaci  monumentální stavby si u architekta Eduarda Riedela objednal panovník Ludvík II. Bavorský a byla započata v roce 1869. Částečně dokončena byla stavba roce 1884. Do podoby, v jaké ho známe dnes byl zámek dostavěn až v roce 1887. Toho už se bohužel výstřední panovník nedožil.
Pokud byste chtěli Neuschwanstein zařadit do jednoho architektonického slohu, zřejmě by se vám to ani nepodařilo. Jedná se totiž o směs slohu novogotického a novoromantického. 
Nejvznešenější místností je beze sporu trůnní sál. Zajímavostí je, že trůn, který byste v něm dle názvu jistě očekávali, zde nenajdete. Nezbyly na něj totiž finance. 

Cesta


Počítejme s tím, že vyrazíte z Prahy. Potom bude váš výlet dlouhý cca 500km a při průměrné rychlosti 100km/h  tedy tuto trasu pojedete zhruba 5h. Vede převážně po dálnici, takže navigaci budete zřejmě potřebovat až pár desítek kilometrů před cílem. 

 

Vstupné

Dospělí  13€
Děti a dorost do 18 let  ZDARMA

Dále můžete za zvýhodněnou cenu zakoupit i tzv. kombinované vstupenky 

Neuschwanstein + Hohenschwangau  ve stejný den  25€
Neuschwanstein + Linderhof + Herrenchiemsee v průběhu 6 měsíců  26€

Vstupenky zakoupíte v informačním centru v Hohenschwangau

Otevírací doba

duben - 15. říjen    9:00 - 18:00
16. říjen - březen  10:00 - 16:00

Otevřeno je každý den kromě 1.1., 24.12., 25.12. a 31.12.

Prohlídka zámku trvá zhruba 30 - 40minut a pokud nejste zrovna německy hovořícím turistou, nezoufejte. Prostřednictvím audiozařízení s českým překladem se budete moci kochat romantikou a kouzlem interiérů naplno.
Vzhledem k délce výkladu, jej vydrží i mladší děti. Je však nutné zhodnotit situaci na místě. Zda je dítě v té správné náladě. Ani vy byste nebyli rádi, kdyby vám zážitek, za kterým cestujete delší dobu znepříjemnil brek nespokojeného dítěte.Parking

Využít můžete hned čtyři velkokapacitní parkoviště poblíž informačního centra v Hohenschwangau

Automobil  6€ / den
Moto          2€ / den

 

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.