Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Wordpress - zlatý důl webových stránek

Your vote is:
5.00 z 1 Hlasů

Občas přijde geniální nápad, který vás může vynést mezi nejbohatší obyvatele planety. A nemusí to být zrovna Apple v srdci útulné garáže. Další hvězdnou raketou byl a je například také systém WordPress. První verze tohoto redakčního systému pro jednotný vzhled webových stránek vznikla v roce 2005. Za dobu své existence prošel WP mnoha inovacemi a změnami a získal si miliony spokojených uživatelů po celém světě. Pokud chcete vytvořit vlastní webové stránky, dříve nebo později se s ním pravděpodobně setkáte.

 

Začalo to před 15 lety

U zrodu stáli Matt a Mike Littleovi. Název vymyslela Mattova partnerka. Každá další aktualizovaná verze se pak pyšnila jmény slavných muzikantů. Od roku 2005 byly vydány bezmála desítky aktualizovaných verzí, které vynikají stále propracovanější bezpečností, příjemným uživatelským rozhraním a jednoduchým editorem fotografií. Pro tvorbu a správu vlastních webových stránek je tento nástroj bezkonkurenčně nejvyužívanější. Nejprodávanější verzí se stala aktualizace 2.8, jíž se prodalo bezmála 174 milionů licencí.

 

Popularita roste

Jen v Česku funguje na rozhraní WordPressu zhruba 60 000 uživatelů. Zlatým dolem se tak stávají i všechny instituce a podnikavé osoby, které v oblasti WP poskytují školení, kurzy, poradenství nebo videonávody. Mimoto česká komunita příznivců pořádá každoročně několik konferencí a společných akcí pro nováčky i pokročilé uživatele ve velkých městech naší země, hlavním svátkem web uživatelů a tvůrců pak je WordCamp, konající se v Praze. Celkem pro svůj web WordPress užívá třetina všech internetových stránek v Česku.

 

Jednoduše a efektivně

I pro začátečníky, které tvorba webových stránek spíše děsí, je publikační systém WordPress vhodnou alternativou jak rychle a efektivně vytvořit web bez hlubších designerských a programátorských znalostí. Je zdarma, na výběr máte z několika stylových šablon a podporou vám může být široká komunita uživatelů. Můžete jej využít na tvorbu blogu, firemních stránek, či nejrůznějších magazínů. Jde o nejjednodušší platformu, na které můžete vystavět své úspěšné podnikání bez hlubších znalostí webdesignu. WordPress využívá dokonce také Vodafone nebo CocaCola.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.