Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Zajímavá fakta o pokladech Moskvy

Your vote is:
5.00 z 2 Hlasů

Na území hlavního města v Rusku bylo zakopáno obrovské množství pokladů.

 

V XVIII. století žil Ivan Osipov v Zaryadye, stal se slavným moskevským lupičem Vankou Cainovou. Kolem Moskvy obíhaly legendy, že někde poblíž jeho domu bylo skryto nespočet pokladů. Cain sám byl zatčen a poslán na tvrdou práci, ale ani při mučení neodhalil tajemství - kde byl poklad skrytý. Před několika lety bylo v parku Zaryadye objeveno 20 kg stříbrných mincí. Ale tento poklad neměl nic společného s Vanka Cain - byl pohřben mnohem dříve, v XV.-XVII. století.

 

Zajímavý poklad byl nalezen na počátku 19. století při opravě věží a zdí Kremlu. Stavitelé vykopali bronzovou misku s měděnými mincemi. Výjimečností nálezu bylo, že pohár byl vyroben na konci XVI. - na počátku XVII. století, ale mince byly starověké římské. Na misce je nápis: „Bratr dobrého muže.“ Poklad získal slavný moskevský sběratel P.F. Karabanov.

 

Jedna z největších mincoven v Moskvě byla objevena 20. dubna 1996 na území, kde se nachází Old Gostiny Dvor. Ve dvou džbánech bylo skryto 95 249 stříbrných ruských kopejek a 335 tolarů. Pravděpodobně v XVII. století tyto peníze patřily bohatému obchodníkovi.

 

V roce 1970, v Ipatievsky Lane, bylo při výkopových pracích nalezeno 74 kilogramů stříbrných mincí ze 17. století. Byly uložené v měděné pánvi v hloubce asi šesti metrů. V té době byly do Ruska ve velkém množství dováženy španělské mince, stejně jako mince z jiných evropských zemí. Navíc ne jako platební prostředek, ale pro ražbu ruských mincí, a to z důvodu nedostatku stříbra.

 

V jednom ze starých domů na Tverské ulici byly při výměně podlah nalezeny tři „litinové“ tyče. Několik let se používaly pro domácí účely. Někteří obyvatelé si však mysleli, že „litina“ je příliš těžká. Ukázalo se, že tyče byly vyrobeny z čistého zlata a každá vážila 2,5 kilogramu. Ukázalo se, že v době carského Ruska zde žil bohatý bankéř. Pravděpodobně maskoval zlato jako litinu.

 

V roce 1988 byl na území Kremlu nalezen poklad sestávající z více než 300 položek. Archeologové to nazývají „pokladem Kremlu“. Zahrnoval: stříbrné hřivny, náramky, korálky, prsteny. Předpokládá se, že všechny tyto poklady patřily rodině moskevského prince Vladimíra Jurijeviče. Poklad skryli v roce 1238 během obležení Moskvy armádou Batu.

 

27. května 1606 byl False Dmitrij I. vyloučen z trůnu a zabit v Moskvě. Brzy se ukázalo, že 300 000 rublů - zmizela beze stopy z pokladnice. Nelze je najít, ale existují zvěsti, že jsou někde v Moskvě ukryté.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.