Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Založit firmu není těžké, stačí jen vědět, jak na to

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Také už vás nebaví pro někoho pracovat a raději si chcete založit vlastní firmu, díky níž budete nezávislí? Pak vězte, že založit firmu v dnešní době už nemusí být nic těžkého.

Jak to bylo se zakládáním s.r.o. v minulosti?

Ještě před několika lety bylo založení firmy, případně založení živnosti pro většinu lidí doslova noční můrou. Bylo nutné se řádně obrnit vůči přehršli administrativních úkonů, desítkám potřebných razítek a obíhání několika úřadů. Akce zabrala běžně několik týdnů, ba dokonce měsíců, než jste skutečně mohli začít podnikat jménem nově založené společnosti.

Co se změnilo a jak založit firmu snadno a hlavně rychle?

Změna zákona před pár lety ale umožnila vše velmi usnadnit. Nyní existuje jednoduchá rada, jak založit sro. Stačí si na to objednat službu specializované firmy, která za vás vyřídí všechny důležité a nezbytné záležitosti, a to zpravidla na základě plné moci. Vy si tak jen počkáte, než bude vše zařízené. Mezitím si můžete směle plánovat začátky své podnikatelské činnosti. Ušetříte čas i námahu, kterou byste jinak museli vynaložit při založení firmy s ručením omezeným svépomocí.
Další možností založení firmy je nákup již existující společnosti. Jedná se o takzvané ready made společnosti. Jiná firma je už založila, ovšem čistě za účelem následného prodeje zájemcům. Takovéto s.r.o. tedy nemají žádnou historii, tím pádem ani žádné závazky. Fungovat můžete téměř okamžitě, obvykle lidé jménem zakoupené ready made společnosti začínají podnikat v řádech jednotek dnů.
Založení s.r.o. přes zmíněné varianty samozřejmě není zadarmo. Jde však o rozumné poplatky, jež se obvykle pohybují maximálně v řádech několika tisíc korun, což je vzhledem k úspoře času a námahy vcelku nepodstatná suma, kterou jistě mnozí z vás rádi investují.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.