Reklama

Callistemon citrinus - Štětkovec citrónový - semena

QR code
Zveřejněno: 21/05/2023
Publikoval: Karel Neoral
Prohlédlo: 5 lidí
#59185
24.00 Kč

Popis inzerátu

Nabízíme k prodeji semena Callistemon citrinus - Štětkovec citrónový
Štětkovec citrónový (Callistemon citrinus) nebo též Kalistemon je nenáročný, exotický, celoročně zelený dekorativní keř pocházející z Austrálie, konkrétně ze spolkových států Queensland, Nový Jižní Wales a Victória. Štětkovec je charakteristický svými výraznými květy, které jsou podobné čistícímu nástroji na lahve a odtud nebo možná z anglického výrazu Bottlebrush dostala tato velmi dekorativní rostlina český název. Přívlastek citronový získal zřejmě kvůli svým kopinatým, 3 – 7 cm dlouhým, stálezeleným a tvrdým lístků, které po promnutí krásně voní po citronu. Nejzajímavější jsou však květy, které kvetou od května do července a někdy i v menší intenzitě na podzim. Je to vlastně asi 10 cm dlouhé květenství složené z mnoha kvítků, které však nemají okvětní plátky, nýbrž se skládají z hustě natěsnaných červených tyčinek. Zajímavé a netradiční je to, že za květenstvím větvička roste dál. Plodem každého květu je tobolka, která se otvírá až při odumření rostliny nebo při požáru.
V našich podmínkách se jedná o velice atraktivní přenosnou rostlinu, ideální pro letnění, která se dobře prořezává a zaujme svým dekorativním vzhledem.
Balení obsahuje 100 semen za 24,- Kč.
Semena – Neoseeds


Místo

Země
Czech Republic
Kraj
Olomoucký
Město
Držovice

Komentáře a informace k inzerátu Callistemon citrinus - Štětkovec citrónový - semena(0)

  Tento inzerát zatím nebyl okomentován.  Přidat nový komentář

  Vážení inzerenti o vaše názory velmi stojíme. Komentáře a jakékoliv dotazy k inzerátu, nebo vaše zkušenosti s touto položkou. Všechny komentáře jsou moderovány.
  Skutečné jméno nebo Uživatelské jméno
  Nebude zveřejněn
  Recenze, zpětná vazba nebo dotaz
  *
  Toto pole je povinné
  Smazat