Čekanka Palla Rosa - semena

QR code Přidat do sledovaných inzerátů
Zveřejněno: 08/02/2021
Publikoval: Karel Neoral
Prohlédlo: 18 lidí
#49441
17.00 Kč

Popis inzerátu

Nabízíme k prodeji semena Čekanka Palla Rosa:
Čekanka salátová Palla Rossa 3 (Cichorium intybus) je raná odrůda červené barvy pro letní a podzimní sklizeň. Řadíme ji mezi listovou zeleninu, je to dvouletá rostlina, ale pěstuje se jako jednoletá. Původem je pravděpodobně ze Středozemí. Čekanka je bohatá na hořčiny, vitamíny A, B, a C. Z minerálních látek obsahuje železo, hořčík, vápník, dále vlákninu a kyselinu listovou. Působí příznivě na zažívací trakt, zlepšuje tvorbu krve a trávení (povzbuzuje chuť k jídlu), povzbuzuje vylučování žluče a tím pomáhá k očistě jater, působí močopudně a mírně projímavě. Čekanka salátová tvoří vřetenovité puky, hlávka, která je chuťově příjemně nahořklá. Vegetační doba cca 60 - 70 dnů od výsadby. Je vhodná do čerstvých zeleninových salátů, je možné ji dále smažit, dusit a zapékat.
Tato odrůda je odolná k praskání a vybíhání do květu. V chlazeném skladu vydrží hlávky až tři měsíce. Snáší přímrazky. Vyznačuje se vitálním vzrůstem a dobrým zdravotním stavem.Balení obsahuje 50 semen za 17,- Kč.
Semena – neoseeds


Místo

Země
Czech Republic
Kraj
Olomoucký
Město
Držovice

Komentáře a informace k inzerátu Čekanka Palla Rosa - semena(0)

  Tento inzerát zatím nebyl okomentován.  Přidat nový komentář

  Vážení inzerenti o vaše názory velmi stojíme. Komentáře a jakékoliv dotazy k inzerátu, nebo vaše zkušenosti s touto položkou. Všechny komentáře jsou moderovány.
  Skutečné jméno nebo Uživatelské jméno
  Nebude zveřejněn
  Recenze, zpětná vazba nebo dotaz
  *
  Toto pole je povinné
  Smazat