Etlingera elatior Red - semena

QR code Přidat do sledovaných inzerátů
Zveřejněno: 10/06/2021
Publikoval: Karel Neoral
Prohlédlo: 14 lidí
#50795
20.00 Kč

Popis inzerátu

Nabízíme k prodeji semena Etlingera elatior Red
Etlingera elatior 'Red' je velice dekorativní velká tropická trvalka z čeledi zázvorovitých, pocházející z Asie (Indonesie, Malajsie, jižní Thajsko) a právem se řadící mezi nejkrásnější rostliny světa. Používá se také název zázvor okrasný červen. Ve svojí domovině vyrůstá do výšky 6 m, u nás do 2 m. Vyznačuje se červenými květy kuželovitého tvaru o velikosti až 15 cm, které tvoří hlávku složenou z červených listenů s bílým lemováním, kdy spodní jsou většinou větší než horní.
Etlingera elatior Red vyrůstá silnými stvoly na nichž jsou listy dlouhé 30 – 90 cm a široké 12 – 20 cm, uspořádané ve dvou řadách, zužujících se, s krátkým řapíkem. Květy jsou na samostatných výhoncích bez listů. Připomínají svým tvarem pochodeň, když listeny v hlávce jsou kratší a zmenšují se směrem k vrcholu. Otevírají se zároveň jen na jedné rovině hlávky. Plody jsou téměř kulovité, až 2,5 cm velké, zelené až načervenalé, seskupené v hlávkách.
V Asii se poupata jedí syrová v salátech, u nás se tyto mimořádně krásné květy používají do květinových vazeb a vysazují se v tropických zahradách a parcích.
Balení obsahuje 8 semen za 20,- Kč.
Semena – neoseeds


Místo

Země
Czech Republic
Kraj
Olomoucký
Město
Držovice

Komentáře a informace k inzerátu Etlingera elatior Red - semena(0)

  Tento inzerát zatím nebyl okomentován.  Přidat nový komentář

  Vážení inzerenti o vaše názory velmi stojíme. Komentáře a jakékoliv dotazy k inzerátu, nebo vaše zkušenosti s touto položkou. Všechny komentáře jsou moderovány.
  Skutečné jméno nebo Uživatelské jméno
  Nebude zveřejněn
  Recenze, zpětná vazba nebo dotaz
  *
  Toto pole je povinné
  Smazat