Solanum Sessiflorum - semena

QR code Přidat do sledovaných inzerátů
Zveřejněno: 03/05/2021
Publikoval: Karel Neoral
Prohlédlo: 4 lidí
#50440
18.00 Kč

Popis inzerátu

Nabízíme k prodeji semena Solanum Sessiflorum:
Solanum sessiliflorum s ovocem zvaným Cocona, počeštěné na Kokona, je keřovitá rostlina patří do čeledi lilkovitých, stejně jako rajče či brambory. Květy zelenožluté, až 25 mm široké, kvetoucí ve shlucích. Plody mohou být kulaté, zploštělé, podlouhlé nebo kuželovitě oválné, 7 – 10 cm dlouhé a až 6 cm široké u základny. Tenká, pevná slupka je potažena mírně pichlavým chmýřím jako u broskví. Jakmile je ovoce zcela zralé, slupka se stává hladkou, barvy zlatožluté až oranžově žluté, může být také červené, červenohnědé nebo tmavě fialově červené a má lehce hořkou chuť. Rozkrojené má rajčatovou vůni a i chuť dužiny připomíná rajče s limetkou. Ovoce lze jíst čerstvé (lépe oloupané), použít na džus a na přípravu nápojů, do ovocných salátů, může se dusit a přidat do vařených pokrmů, třeba k masu, či rybám, je možné i zmrazit, nakládat nebo kandovat. Je ceněn pro použití v džemech a marmeládách. Ovoce Kokona je vysoce výživné, nízkokalorické s vysokým obsahem vlákniny, je bohaté na železo, vitamín B5 a obsahují také vápník, fosfor a menší množství karotenu, thiaminu a riboflavinu.
Solanum sessiliflorum se u nás pěstuje do zimních zahrad nebo jako pokojová rostlina. Při optimálních podmínkách může rostlina ze semínka plodit už za pouhých 6 – 9 měsíců, přičemž samotné ovoce dozrává za cca 8 týdnů. Balení obsahuje 10 semen za 18,- Kč.
Semena - neoseeds


Místo

Země
Czech Republic
Kraj
Olomoucký
Město
Držovice

Komentáře a informace k inzerátu Solanum Sessiflorum - semena(0)

  Tento inzerát zatím nebyl okomentován.  Přidat nový komentář

  Vážení inzerenti o vaše názory velmi stojíme. Komentáře a jakékoliv dotazy k inzerátu, nebo vaše zkušenosti s touto položkou. Všechny komentáře jsou moderovány.
  Skutečné jméno nebo Uživatelské jméno
  Nebude zveřejněn
  Recenze, zpětná vazba nebo dotaz
  *
  Toto pole je povinné
  Smazat