Tykev Big max - semena

QR code
Přidat do sledovaných inzerátů
Zveřejněno: 05/05/2020
Publikoval: Karel Neoral
Prohlédlo: 34 lidí
#46181
19.00 Kč

Popis inzerátu

Nabízíme k prodeji semena tykve Big max:
Dýně velkoplodá Big Max (Cucurbita maxima) je vysoce plodivá odrůda vyznačující se velkými plody, které se výborně hodí k vyřezávání např. na Halloween. Dýně velkoplodá pochází z Peru, kde byla pěstována už více než 1000 let př. n. l. Silná jednoletá rostlina produkuje kulovité až oválné plody dosahující v ideálních podmínkách hmotnosti až 50 kg a šířky okolo 50 cm. Má lehce žebrovanou a lehce zdrsnělou pevnou slupku o síle až 10 cm, která dozrává do oranžové barvy s růžovým podtónem. Dužina je barvy žluté s nasládlou, jemnou a šťavnatou chutí. Při své velikosti je stále výborná a hodí se k přípravě kaší, pyré, k tepelné úpravě i ke konzervování a zmrazení. Žlutozelená semena jsou taktéž výborná k sušení či pražení. Nespornou výhodou této odrůdy je také její skladovatelnost kdy při neporušené slupce vydrží 3 – 4 měsíce. Doba zrání je 110 – 120 dnů.
Tykev je zelenina bohatá na vitamíny (C, A, E) a minerální látky (draslík, vápník, hořčík, zinek).Balení obsahuje 7 semen za 19,- Kč.
Semena - neoseeds
 
 


Místo

Země
Czech Republic
Kraj
Olomoucký
Město
Držovice

Komentáře a informace k inzerátu Tykev Big max - semena(0)

  Tento inzerát zatím nebyl okomentován.  Přidat nový komentář

  Vážení inzerenti o vaše názory velmi stojíme. Komentáře a jakékoliv dotazy k inzerátu, nebo vaše zkušenosti s touto položkou. Všechny komentáře jsou moderovány.
  Skutečné jméno nebo Uživatelské jméno
  Nebude zveřejněn
  Recenze, zpětná vazba nebo dotaz
  *
  Toto pole je povinné
  Smazat