Reklama

Kaktus Acanthocalycium griseum P 144 Punta Ballasto Balení obsahuje 20 semen

QR code
Zveřejněno: 05/08/2022
Publikoval: Karel Neoral
Prohlédlo: 11 lidí
#55763
18.00 Kč

Popis inzerátu

Balení obsahuje 20 semen, které pochází z ručně opylených rostlin, z důvodu zachování čistoty druhu.Popis

Acanthocalycium griseum P 144 Punta Ballasto je kaktus pocházející ze severovýchodní Argentiny, z provincie Catamarca, u obce Punta de Balasto, ve výšce 2 100 m n. m. Má kulovitý tvar, v čase se stává mírně válcovitý. Dorůstá výšky 12 cm a šířky 6 - 10 cm, s 9 – 15 žebry, které nesou tuberkuly s areolami, u mladých rostlin pokrytých žlutou plstí, které se ale postupně stávají téměř lysými. 5 až 10 radiálních trnů a 1 až 4 centrální trny jsou přibližně stejně dlouhé. Jejich délka se u různých rostlin pohybuje mezi 0,5 - 3 cm. Druh je velmi variabilní, co se týče délky, počtu a barvy trnů. Zvonkovité květy o velikosti až 5 cm jsou nejčastěji sírově až citronově žluté, ale také bílé, oranžové nebo červené.Výška rostliny:

Dosahuje výšky 12 cm a 6 - 10 cm na šířku.Květ:

Zvonkovité žluté květy o velikosti až 5 cm nejčastěji sírově až citronově žluté, ale také bílé, oranžové nebo červené.Nároky

Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, dobrou drenáž, v létě nárazovou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na světlém a slunečném místě s teplotami 5 - 12°C. Krátkodobě mrazuvzdorný do -12°C.Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Semena klíčí v 7 - 14 dnech při 21 - 27°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.

Semena - neoseeds
www.neoseeds.cz
tel.737087393


Místo

Země
Czech Republic
Kraj
Olomoucký
Město
Držovice

Komentáře a informace k inzerátu Kaktus Acanthocalycium griseum P 144 Punta Ballasto Balení obsahuje 20 semen(0)

  Tento inzerát zatím nebyl okomentován.  Přidat nový komentář

  Vážení inzerenti o vaše názory velmi stojíme. Komentáře a jakékoliv dotazy k inzerátu, nebo vaše zkušenosti s touto položkou. Všechny komentáře jsou moderovány.
  Skutečné jméno nebo Uživatelské jméno
  Nebude zveřejněn
  Recenze, zpětná vazba nebo dotaz
  *
  Toto pole je povinné
  Smazat