Reklama

Sazenice chilli Poinsettia

QR code
Zveřejněno: 19/05/2022
Publikoval: Karel Neoral
Prohlédlo: 24 lidí
#54958
45.00 Kč

Popis inzerátu

Balení obsahuje 1 sazenici

Popis

Chilli paprička Poinsettia (Capsicum annuum) je nejen velmi pikantním, ale také okrasným a velice výnosným druhem chilli, který má svůj původ v Japonsku. Jsou ideální pro pěstování v nádobách. Kromě toho, že jsou krásnou dekorací, mají své využití v kuchyni jako dochucovadlo pokrmů, především omáček, polévek a mas. Vhodné jsou i na sušení. Dosahuje pálivosti 50 000 – 100 000 SHU.


Výška rostliny

Dorůstá do výšky 70 – 75 cm.


Plod

Plodem jsou tenké lusky dlouhé cca 7 cm, rostoucí vzpřímeně ve svazcích, zrající ze zelené do jasně červené barvy. Doba zrání je přibližně 90 dní. Pálivost 50 000 – 100 000 SHU.


Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, např. Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.
Semena - neoseeds
www.neoseeds.cz


Místo

Země
Czech Republic
Kraj
Olomoucký
Město
Držovice

Komentáře a informace k inzerátu Sazenice chilli Poinsettia(0)

  Tento inzerát zatím nebyl okomentován.  Přidat nový komentář

  Vážení inzerenti o vaše názory velmi stojíme. Komentáře a jakékoliv dotazy k inzerátu, nebo vaše zkušenosti s touto položkou. Všechny komentáře jsou moderovány.
  Skutečné jméno nebo Uživatelské jméno
  Nebude zveřejněn
  Recenze, zpětná vazba nebo dotaz
  *
  Toto pole je povinné
  Smazat