Reklama

Sazenice Palma Dypsis decaryi - 2-3 první listy

QR code
Zveřejněno: 12/05/2022
Publikoval: Karel Neoral
Prohlédlo: 9 lidí
#54850
55.00 Kč

Popis inzerátu

Balení obsahuje 1 sazenici, 2 - 3 první listy, velikost 10 - 15 cm

Popis

Dypsis decaryi je jedna z nejhezčích palem rostoucích na Madagaskaru. V původním prostředí v deštných pralesích na území národního parku Andohahela zbývá jen asi 1000 exemplářů. V kultivaci je však oblíbená. Říká se jí také trianglová palma, protože listy vyrůstají ze třech různých stran rostliny ve tvaru trojúhelníku.
Dypsis decaryi dosahuje maximálně do výšky 5 - 10 m (ve volné přírodě až 15 m), s šířkou kmene do 40 cm. Kmen hladký nesoucí stopy po odpadlých listech. Kůra tmavě šedohnědá až bělavá. Listy jsou zpeřené, až 2,5 m dlouhé, ladně vyklenuté asi metr od špičky, s letáky na každé straně uspořádané do písmene V. Řapíky jsou dlouhé jen asi 30 cm, v mladí mají červené zbarvení. Květenství dlouhé 120 – 150 cm vyrůstá z paždí spodních listů. Samčí i samičí květy mají žlutou a zelenou barvu. Plody jsou kulaté až vejčité, nezralé jsou zelené, zralé potom bělavé, skrývající tmavě hnědé pecky.
Rostlina je poměrně nenáročná, velmi dekorativní a je vhodná do interiérů i vytápěných zimních zahrad.Výška rostliny

Rostlina dorůstá výšky 5 - 10 m (ve volné přírodě až 15 m), s šířkou kmene do 40 cm.Květ a plod

Samčí i samičí květy mají žlutou a zelenou barvu. Plody kulaté až vejčité, nezralé zelené, zralé potom bělavé, s hnědou peckou.Nároky

Rostlina preferuje slunná stanoviště, pěstujeme ji v propustné humózní zemině v dostatečně velké nádobě, vzhledem k mohutnému kořenovému systému, s drenáží na dně nádoby. V létě je optimální teplota 20 – 25 °C, vydatně zavlažujeme, rostlinu můžeme přemístit ven. Zimujeme na chladnějším místě, kolem 10 – 15 °C, v tomto období omezíme zálivku, substrát však nesmí nikdy vyschnout. Krátkodobá mrazuvzdornost u starších rostlin a v suchu do -1 °C, ale je lépe se tak nízké teplotě vyhnout.


Semena - neoseeds
www.neoseeds.cz


Místo

Země
Czech Republic
Kraj
Olomoucký
Město
Držovice

Komentáře a informace k inzerátu Sazenice Palma Dypsis decaryi - 2-3 první listy(0)

  Tento inzerát zatím nebyl okomentován.  Přidat nový komentář

  Vážení inzerenti o vaše názory velmi stojíme. Komentáře a jakékoliv dotazy k inzerátu, nebo vaše zkušenosti s touto položkou. Všechny komentáře jsou moderovány.
  Skutečné jméno nebo Uživatelské jméno
  Nebude zveřejněn
  Recenze, zpětná vazba nebo dotaz
  *
  Toto pole je povinné
  Smazat