Reklama

Kaktus Aylostera směs druhů Balení obsahuje 20 semen

QR code
Zveřejněno: 01/02/2023
Publikoval: Karel Neoral
Prohlédlo: 8 lidí
#57248
20.00 Kč

Popis inzerátu

Balení obsahuje 20 semen, které pochází z ručně opylených rostlin, z důvodu zachování čistoty druhu.

Popis

Kaktusový rod Aylostera prošel divokým vývojem, kdy byl jako samostatný rod, pak sjednocen pod rod Rebutia a nyní některými odborníky zase rozdělen. Semena zde prodávaná se drží stejného označení jako u rostlin ze kterých pocházejí. Jméno Aylostera pochází z řeckého aulos značící píšťalu nebo trubici a stereos – tuhý, pevný. Nachází se v Jižní Americe, na předhoří hlavního hřebene And, vysokohorské oblasti severní, až severozápadní Argentiny a jižní Bolívie, ve výškách od 2 000 do 4 500 m n. m. Vzácně zasahují níže až k 1000 m n. m.
Kaktusy rostou osamoceně, ale může také dole odnožovat. Stonek je kulovitý, často mírně protáhlý, menšího vzrůstu. Žebra spirálovitá nebo rovná, rozdělena do bradavek. Otrnění většinou nevýrazné, je rovné, tenké, světlé, většinou těžko rozlišitelné na okrajové a střední. Květy mají ochmýřenou trubku a vyrůstají více na boku rostliny, jsou poměrně velké, trychtýřovité až široce rozevřené. Barva květů bývá světle červená až oranžová, dále pak karmínová až fialová, žlutá, růžová, vzácně též bílá. Tyčinky bývají přirostlé k trubce. Plod malý, kulatý s vejčitými a černými semeny.Nároky

Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, dobrou drenáž a dostatek místa pro kořen, v létě nárazovou a mírnou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Důležité je dobré odvětrávaní. Přezimování je ideální na suchém, světlém a slunečném místě s teplotami 5 – 10°C.Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek). Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30°C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.
Semena - neoseeds
www.neoseeds.cz
tel.737087393


Místo

Země
Czech Republic
Kraj
Olomoucký
Město
Držovice

Komentáře a informace k inzerátu Kaktus Aylostera směs druhů Balení obsahuje 20 semen(0)

  Tento inzerát zatím nebyl okomentován.  Přidat nový komentář

  Vážení inzerenti o vaše názory velmi stojíme. Komentáře a jakékoliv dotazy k inzerátu, nebo vaše zkušenosti s touto položkou. Všechny komentáře jsou moderovány.
  Skutečné jméno nebo Uživatelské jméno
  Nebude zveřejněn
  Recenze, zpětná vazba nebo dotaz
  *
  Toto pole je povinné
  Smazat