Reklama

Rajče Bosque Blue Bumblebee Balení obsahuje 10 semen

QR code
Zveřejněno: 31/01/2023
Publikoval: Karel Neoral
Prohlédlo: 10 lidí
#57243
22.00 Kč

Popis inzerátu

Balení obsahuje 10 semen

Osivo je negativně testováno na virus ToBRFV.

Popis

Rajče Bosque Blue Bumblebee je nová tyčková (indeterminentní) a produktivní odrůda, vyšlechtěná v USA společností J&LGardens. Je výsledkem křížení mezi odrůdami „Bosque Blue“ a „Bumblebee“. Rostlina má světle zelený stonek i listy a žluté květy. Kulaté pevné plody rostou na vijanu po cca 6 kusech. Jsou o něco větší než cherry rajčata, vážící cca 30 – 60g, při nejlepší možné péči lze dosáhnout i 90 – 120g a průměru okolo 5 cm. Nejúžasnější je na nich však barva – modrofialová na žlutém pozadí. Nejsou ovšem pouze krásné, ale jsou také velmi zdravé, protože obsahují přirozeně se vyskytující antioxidanty Antokyany. Právě přítomnost této látky způsobuje pigmentaci v místě dopadu slunečních paprsků a dělá tyto plody tak úchvatné na pohled. Chuť je jemná, téměř citrusová, s přitažlivou šťavnatou konzistencí, hodící se zejména k přímé konzumaci, ideální do salátů, ale i k tepelné úpravě a ke konzervaci.
Bosque Blue Bumblebee je stabilní odrůda, velmi produktivní, plodící výstavní rajčata až do prvních mrazů.Výška rostliny

Tyčková odrůda vyžadující oporu. Dosahuje výšky 200 cm.Plod

Středně velké kulovité plody rostoucí v seskupení po cca 6 kusech, vážící asi 30 – 60g, při nejlepší možné péči až 90 – 120g a průměru okolo 5 cm. Barva modrofialová na žlutém pozadí. Doba zrání je přibližně 75 dní.Nároky

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Důležitá je pravidelná zálivka s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky, jak je to možné, vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu.


Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální teplota pro klíčení rajčatových semen je 20 - 25 °C.
Semena - neoseeds
www.neoseeds.cz
tel.737087393


Místo

Země
Czech Republic
Kraj
Olomoucký
Město
Držovice

Komentáře a informace k inzerátu Rajče Bosque Blue Bumblebee Balení obsahuje 10 semen(0)

  Tento inzerát zatím nebyl okomentován.  Přidat nový komentář

  Vážení inzerenti o vaše názory velmi stojíme. Komentáře a jakékoliv dotazy k inzerátu, nebo vaše zkušenosti s touto položkou. Všechny komentáře jsou moderovány.
  Skutečné jméno nebo Uživatelské jméno
  Nebude zveřejněn
  Recenze, zpětná vazba nebo dotaz
  *
  Toto pole je povinné
  Smazat