Reklama

Starožitný salonní gramofon na kliku s troubou značky Pathé

QR code
Zveřejněno: 13/09/2022
Publikoval: Anonym
Prohlédlo: 19 lidí
#56053
39000.00 Kč

Popis inzerátu

Starožitný salonní gramofon na kliku s troubou značky Pathé, typ 228, výrobní číslo 1115, ve dřevěné skříni, rok výroby kolem 1905.
Gramofonová firma Pathé byla založena ve Francii roku 1890, zpočátku nabízela fonografy, potom gramofony a od roku 1905 i gramodesky stejné značky. Firma byla aktivní až do roku 1928, kdy byly inkorporovaná do anglické firmy British Columbia Graphophone Company.
Gramofon má dvě trouby – jednu venkovní u průměru 32 cm, a jednu vnitřní, z té zvuk vychází z přední části gramofonu skrz vyjímatelnou mřížku. Gramofon je vybaven originální přenoskou (zvukovkou) Pathé, brzdou talíře (páčka vpředu vlevo), regulátorem rychlosti otáček (páčka vpředu vpravo) a klikou na natahování motoru na pravé straně přístroje. Venkovní trychtýřová trouba je vyjímatelná, v perfektním stavu, není nikterak poškozená, jenom černá barva je místy oloupaná.
Dřevěná skříň gramofonu o rozměrech 38 x 38 cm je také v excelentní kondici, nepoškozená.
Gramofon, jehož celková výška od stolu až k horní části trouby je 76 cm, je plně funkční, s rezervou přehraje celou stranu desky na jedno natažení klikou.
Osobní odběr v Břeclavi na jižní Moravě, po domluvě mohu i přivézt autem.


Místo

Země
Czech Republic
Kraj
Jihomoravský
Město
Břeclav

Komentáře a informace k inzerátu Starožitný salonní gramofon na kliku s troubou značky Pathé(0)

  Tento inzerát zatím nebyl okomentován.  Přidat nový komentář

  Vážení inzerenti o vaše názory velmi stojíme. Komentáře a jakékoliv dotazy k inzerátu, nebo vaše zkušenosti s touto položkou. Všechny komentáře jsou moderovány.
  Skutečné jméno nebo Uživatelské jméno
  Nebude zveřejněn
  Recenze, zpětná vazba nebo dotaz
  *
  Toto pole je povinné
  Smazat