Šnek africký (Achatina achatina) neboli oblovka

QR code
Přidat do sledovaných inzerátů
Zveřejněno: 01/03/2021
Aktualizace 01/03/2021
Publikoval: Daniela Janů
Prohlédlo: 32 lidí
#49789
Zdarma

Popis inzerátu

Daruji 2 Africké šneky.

Tento tvor (latinsky Achatina) je vhodný i pro úplné začátečníky, jelikož je nenáročný na údržbu. Před pořízením šnečka doporučuji koupit si plastové terárium střední velikosti. K dostání na trhu jsou i skleněná, ale ty velmi rády praskají.

K plnohodnotnému životu potřebuje achatina kromě potravy dostatek vlhka a také kokosovou drť. Ta slouží šnekovi jako podestýlka. Do terária doporučuji dát větší množství téhle hlinité směsi, protože šnečci se do ní velmi často a rádi zahrabávají. Nejčastěji si pochutnávají na zelenině - hlavně okurce, salátu a paprice (kromě rajčat, která odvápňují ulitu) a potřebují i sépiovou kost, která zajišťuje tvorbu kvalitní ulity bez nežádoucích prasklinek. Pokud nemůžete nebo z nějakého důvodu nechcete kupovat sépiovou kost ve zverimexu, je možné místo ní mazlíčkovi podávat kousky skořápek z vejce. Poslouží stejně dobře, ale ne všem šnekům chutná jedna nebo druhá varianta. K přilepšení můžete svému kamarádovi dávat různé pamlsky - např. piškoty. S těmi ale opatrně, neboť mají v sobě hodně cukru, což je pro všechna zvířata nežádoucí.


Místo

Kraj
Východočeský
Město
Pardubice

Komentáře a informace k inzerátu Šnek africký (Achatina achatina) neboli oblovka(0)

  Tento inzerát zatím nebyl okomentován.  Přidat nový komentář

  Vážení inzerenti o vaše názory velmi stojíme. Komentáře a jakékoliv dotazy k inzerátu, nebo vaše zkušenosti s touto položkou. Všechny komentáře jsou moderovány.
  Skutečné jméno nebo Uživatelské jméno
  Nebude zveřejněn
  Recenze, zpětná vazba nebo dotaz
  *
  Toto pole je povinné
  Smazat