• 0 Jak doplnit vitamin D3? Léto nemusí stačit

  0.00 z 0 Hlasů

  Vitamin D naše tělo jednoznačně potřebuje. Je důležitý pro imunitní systém, pomáhá vstřebávání vápníku i fosforu, je potřebný pro správné fungování svalů. Každý dnes již ví, že se syntetizuje do tělem použitelné formy v naší kůži pobytem na slunci. Co si však neuvědomujeme a mnohdy kvůli tomu trpíme nedostatkem tohoto vitaminu? Není pobyt na slunci jako pobyt na slunci Pro přirozený vznik vitaminu D potřebujeme tzn. Dornovo záření, což je vlastně UVB záření v rozsahu 320 až 280 nm. Říkáte si, že jste na slunci poměrně dost? Slunci však musíme vystavit poměrně velkou část naší kůže, což obvykle neděláme. Mnohdy se chráníme různými přípravky proti spálení. Tím též eliminujeme příjem tohoto vitaminu. V našich klimatických podmínkách je navíc slunečních dní vhodných pro „chytání“ déčka poskrovnu. Pokud spoléháme jenom na sluníčko, trpíme mimo léto jeho nedostatkem. Každý fototyp potřebuje jinou délku pobytu na slunci   V České republice se setkáváme celkem se čtyřmi fototypy kůže. Proč o nich mluvíme? Protože každý z nich má jinou schopnost přijímat vitamin D. Zatímco lidem s pihami a světlou pletí, tedy fototypu I a II, stačí denně pobyt na slunci v délce 15 až 20 minut, fototyp III musí tuto délku protáhnout na 20 až 30 minut a lidé se snědou až olivovou pletí bez pih pak na 30 až 40 minut. Tento pobyt rozhodně neznamená vystavit se sluníčku při jeho východu ani západu, ale v době jeho větší intenzity. Tehdy se nám v těle syntetizuje vitamin D3, který tělo potřebuje. Trávíte čas přes den v kanceláři? Nebo je zrovna málo sluníčka? Vrhněte se na konzumaci ryb Dobrým zdrojem využitelného vitaminu D jsou ryby a mořské plody. Špatně na tom nejsou ale ani naše ryby – pstruzi či kapři. Dát si však kapra jenom na štědrovečerní tabuli nebude stačit. Doslova nabita jsou déčkem tresčí játra. D vitamin se nachází především v rybím tuku, takže jej přidávejte třeba do salátů, nebo preferujte více tlusté ryby. Vitamin D se nachází i v dalších potravinách Je obsažen v celé řadě hub a jejich sušením na slunci se obsah vit D3 ještě zvýší. Nachází se ve vaječných žloutcích, i když u nich odborníci tvrdí, že vzhledem k systému chovu slepic se jeho obsah neustále snižuje. Obsahuje jej mléko, jogurt i kvalitní margaríny. Dostatek vitamínu D si zajistíme pomocí doplňků stravy Existuje řada skupin lidí, kteří jsou kvůli věku, životnímu stylu i z jiného důvodu ohroženi nedostatkem vitaminu D. Mnoho odborníků tvrdí, že vzhledem k našemu podnebnímu pásmu je to vlastně každý středoevropan. Nic nezkazíme, právě naopak, když si vitamin D zařadíme do stravy ve formě doplňku stravy. Jednoznačně by mělo jít o vitamin D3, který je pro tělo nejlépe využitelný. Optimálně pak v kombinaci s vitaminem K2. Kvalitní produkt s patentovanou formou K2 nabízí Woldoshop.sk. Jde o kvalitní německý výrobek.

 • 0 Zlaté kurkumové mléko: Blahodárný koktejl s rychlou přípravou

  0.00 z 0 Hlasů

  V posledních letech jsou v našich končinách čím dál populárnější různé superpotraviny a dary přírody, které se na jiných kontinentech využívají již po celá staletí. Příkladem takového zázračného daru přírody je třeba i zlaté mléko. V Asii ho pijí odpradávna, my jeho výhody teprve objevujeme. Zlaté mléko má celou řadu pozitivních účinků. Posiluje imunitu, zajišťuje hezčí pleť, bojuje proti onemocněním dýchacího ústrojí, je prevencí proti rakovině, onemocněním srdce nebo plic. Kromě toho může zastoupit roli ranní kávy, dodá vám energii na celý den. Nebo ho naopak lze používat jako nápoj na uspání, spát se vám po něm bude, jako když do vody hodí. Zajímat by vás mohlo i v případě, že se snažíte zhubnout. Zlaté mléko hubnutí podporuje. Z čeho je zlaté mléko vyrobené? Nejde o žádný komplikovaný recept. Ohřejete trochu mléka dle vlastního výběru, ať už kravského, kozího, ovesného, kokosového, mandlového, sójového či jiného. Do tohoto mléka přidáte směs koření, konkrétně kurkumu, pepř, zázvor a skořici. Rozmícháte a je hotovo, můžete začít konzumovat. V praxi to tedy tak jednoduché není, musíte správně odhadnout poměr jednotlivých koření. Tomu se však můžete vyhnout koupí již připravené směsi. Na Woldoshop.cz pořídíte směs Zlaté mléko kurkuma a pak už jen v 250 ml mléka rozmícháte jednu čajovou lžičku této směsi. Zvládnete to rychle ráno i večer před spaním, když už se chystáte co nejrychleji ulehnout. Jak často ho konzumovat? Abyste dosáhli všech výše uvedených pozitivních účinků, nemusíte ho pít několikrát denně. Jedna sklenice každý den ráno či večer je dostatečné množství, kurkumou byste se totiž mohli i předávkovat. Pořídíte-li si připravenou směs, není co řešit, množství nespletete. Jedna čajová lžička denně je přesně akorát pro všechny zdravotní benefity. Vyzkoušejte tento životabudič a uvidíte, že budete chutí příjemně překvapení. Dosladit ho můžete medem či sirupem z agáve.

 • 0 Připravujete se na zimní sezónu? Poradíme vám, jak vybrat ty správné lyže

  0.00 z 0 Hlasů

  Řešit zařizování obecně čehokoliv na poslední chvíli se většinou nevyplácí, jinak tomu není ani v případě výběru lyží. Není tedy vůbec na škodu se po nich poohlížet s mírným předstihem. Ze všeho nejdřív je však vhodné si položit dvě zásadní otázky, které bude nutné zodpovědět pro korektní výběr lyží.   Jaký jsem lyžař? Jak vybrat lyže, tuhle otázku si položil určitě nejeden z nás a to nejednou. Základem je zejména vyložit karty na stůl, co se zkušeností týče. Ty následně cílí na konkrétní kategorii lyžaře. První je začátečník jakožto někdo, kdo s lyžováním teprve začíná a zatím nedisponuje patřičnými zkušenostmi. Pro tyto lyžaře se hodí měkčí lyže s kompozitovým jádrem, které zaručuje menší odpor a lepší ovladatelnost při vedení oblouku. Druhou kategorií jsou pokročilí lyžaři, kteří brázdí kopce se sněhovou pokrývkou na pravidelné bázi. Zároveň však preferují charakterově rekreační jízdu. Zde se hodí spíše tvrdší lyže s většinou dřevěným jádrem. To umožňuje rychlejší pohyb při stále relativně malém odporu. Posledním typem jsou závodní a částečně i sportovní lyžaři. Ti vyžadují velmi tvrdé lyže, neboť jsou schopny být stabilní i při vyšších rychlostech. Manipulace s nimi nicméně vyžaduje větší dávku technické znalosti a fyzické síly. Na jakém povrchu budu lyžovat? Pro upravenou sjezdovku se hodí klasické sjezdové lyže. Tento povrch ocení drtivá většina lyžařů, která má ráda čerstvě upravený sníh a pohodový přístup na svah. Je-li vám po chuti však adrenalinovější styl jízdy mimo vyznačené trasy, pak sáhnete po lyžích typu freeride. Lyže pro snowparky pak vyžadují také své specifické vlastnosti, což splňují freestylové lyže.   Při výběru buďte trpěliví a nároční, jedině tak docílíte toho, že vámi investované prostředky se zúročí v podobě vaší spokojenosti.

 • 0 Vzduchotechnika chrání naše zdraví

  0.00 z 0 Hlasů

    Bez filtrace vzduchu se neobejdeme ve většině průmyslových provozů. Je potřebná k zajištění bezpečného pracovního prostředí a ochraně lidského zdraví.   Při výrobě vzniká prach Ke znečišťování vzduchu dochází při zpracování surovin a manipulaci s nimi. Sekání, drcení, řezání, broušení, míchání a mnoho dalších činností vytváří drobné částice prachu a dalších nečistot, které bychom bez průmyslové filtrace vzduchu vdechovali a ohrožovali tak své zdraví. S potřebou filtračních systémů se ale nesetkáváme jen ve výrobních a zpracovatelských halách, ale také v kancelářských budovách a obchodních centrech, kde je potřeba zajistit čistý vzduch pro velké množství lidí. Často se filtrace vzduchu kombinuje i s klimatizací a vytápěním, v mnoha provozech je však základním požadavkem záruky ochrany zdraví pracovníků.   Skryté nebezpečí Podle typu provozu jsou na filtrační systémy kladeny různé požadavky. Prach, olejová mlha, brusné částice, chemické látky a mnoho dalších nečistot vyžaduje speciální přístup už při plánování instalace vzduchotechniky. Specifické jsou i požadavky v provozech, kde vzniká mnoho jemného prachu, jako jsou polygrafické a dřevozpracující závody. Bez pravidelného odsávání by se odřezky, prach a piliny hromadily a stroje by za krátký čas nemohly fungovat, protože by byly zasypané. Větším nebezpečím je explozní prach, mezi který se právě ten papírenský i dřevní řadí. Při usazování prachu vzniká v jeho vrstvách prostředí s rizikem výbuchu. Bezpodmínečně nutné je tak odsávání pilin, odřezků a dalšího odpadu, který při výrobě vzniká, aby nedocházelo k jeho usazování. Pro bezpečné prostředí je ideální odsávat nečistoty co nejblíže místu jejich vzniku, proto se filtrační systémy vytváří na míru danému závodu a jeho požadavkům. Bez vzduchotechniky se neobejde ani potravinářský či farmaceutický průmysl, lakovny a oblast automotive.

 • 0 Jak vybrat školní penál, etue nebo pouzdro a co zatím nekupovat? Známe odpověď

  0.00 z 0 Hlasů

  Vybrat správný školní penál nebo pouzdro může dát nejednomu rodiči pořádně zabrat, musí totiž jednak splňovat designové požadavky dítěte a také hlavně i svůj účel. To platí jak třeba pro prvňáčky, tak klidně i pro rané puberťáky. Společně se školním batohem patří toto vybavení mezi to základní, čím musí být každý žák a student vybaven.   Školní penály Mladší žáci ocení spíše penály, zpravidla čím větší, tím lepší. Dělíme je podle počtu pater. Jednopatrové penály se hodí hlavně pro prvňáčky, jelikož se v nich budou snáze orientovat, a přesto pojmou vše potřebné pro daný ročník. Dvoupatrové penály většinou začínají používat žáci od třetí třidy, kterým nedělá problém se v pomůckách vyznat, a třípatrové potom nabízí úschovu prakticky všech školních potřeb. Pouzdra a etue Školní pouzdra se liší zejména velikostí. Jejich hlavní funkcí má být především dostatečný úložný prostor pro tužky, fixy, pera, pastelky, kružítka, lepidla nebo nůžky. Bývají také často vybavena pevnými gumičkami pro uchycení již zmíněných školních potřeb. Někdy mohou mít také dvojitou klopu, častěji však disponují tou jednoduchou. Školní etue se hodí pro starší žáky a studenty. Jedná se o pouzdro válcovitého tvaru bez vnitřního členění. Co nekupovat Vzhledem k nejisté budoucí podzimní situaci bychom nechali nákup výtvarných a tělovýchovných pomůcek až na září. Školní penál, etue nebo pouzdro přece jenom vydrží déle než takové cvičky, které můžou být dítěti za půl roku již malé.   Podtrženo, sečteno – při výběru nejen penálů, batohů, školních sešitů a dalšího potřebného vybavení dbejte předem na dostatečnou analýzu produktů a zejména při užívání vybavení z dlouhodobého hlediska se nebojte si připlatit za kvalitu. Ta totiž bude rozhodovat o mnohém ať už z hlediska životnosti, tak v oblasti komfortu a spolehlivosti.  

 • 0 Vybavení na stolní tenis aneb Jak vybrat pálku, míček a pingpongový stůl

  0.00 z 0 Hlasů

  Každý čas od času zavzpomínáme na ty doby, kdy jsme brázdili školními chodbami a o přestávkách dováděli při různých aktivitách – kupříkladu hráli stolní tenis obouchanými pálkami na polorozpadlém stole. Rádi byste však nyní vzpomínky přetavili v realitu a doma si s kamarády opět ťukli? Žádný problém. Poradíme vám, jak správně vybrat základní pingpongové vybavení počínaje pálkou a konče míčkem.   Pingpongový stůl Základem každé zábavy je pořádný stůl, jinak tomu není ani v případě stolního tenisu. Bezpodmínečnou podmínkou je snad jenom disponovat dostatkem prostoru, a to i včetně nutného pohybu hráčů okolo stolu. Dělíme je na dva základní typy podle požadovaného umístění – venkovní a vnitřní. Venkovní stoly slouží spíše rekreačním účelům pro rodiny a přátelé, kteří si s chutí zahrají někde na zahradě. Tyto stoly jsou navrženy, tak aby odolaly i nepříznivým přírodním podmínkám. Vnitřní stoly je nutné instalovat v interiérech, kupříkladu v garáži, tělocvičně nebo klubu. Výběr pálky na stolní tenis Vybírejte pálku dle vaší současné úrovně. Pokud nehrajete stolní tenis na závodní úrovni, postačí vám pálka pro rekreační účely. Hledáte-li však něco pro pokročilejší hráče, budete se dívat po typech potahů, tvaru rukojeti a váze, jelikož všechny tyto parametry mají vliv na pružnost, kontrolu a rychlost. Nově schválené míčky K prodeji je zatím stále k dispozici drtivá většina míčku o průměru 38 mm, nicméně Mezinárodní federace stolního tenisu poměrně nedávno stanovila potřebný průměr pro soutěžní účely na 40 mm. Právě z tohoto důvodu je lepší se adaptovat na tento nový rozměr, kdo ví, třeba i vy se někdy ocitnete na nějakém turnaji.   Na závěr už jenom nutno dodat, že jsou to hlavně vaše peníze, proto vybírejte vždy uvážlivě a pečlivě, ať už se budete rozhodovat pro elektrokolo, vybavení na stolní tenis, běžecký pás nebo třeba rotoped. Berte zřetel na vlastní spokojenost a ujasnění si priorit, zdali preferujete vybavení pro závodní účely, nebo pro rekreační a relaxační aktivity.  

 • 0 Účetnictví lze provádět snadno a přehledně. Jak na to?

  0.00 z 0 Hlasů

  Mnohé firmy mají každý rok problémy s účetními uzávěrkami, evidencí a dalšími procesy, jež spadají do oblasti účetnictví. Nechtějí utrácet za zaměstnance, kteří by se účetnictvím zabývali na plný úvazek, pak se musí spoléhat na vlastní síly, potažmo na třetí stranu, jež jim vše dá do pořádku za nemalý poplatek. Přitom je dnes poměrně snadné docílit efektivní správy účetnictví. Online datové účetnictví Ideální variantou je datové – účetnictví, které probíhá veskrze online. Tím, že přesunete tuto agendu do online prostředí, vyvarujete se zbytečných chyb, jež by mohly vyústit v problémy při různých kontrolách finančních úřadů, platbách daní a v dalších případech. Stačí si zvolit vhodný program. Zajímavou volbou jsou bezesporu programy pro Startupy – účetnictví u začínajících firem přesunuté do online prostředí je progresivní a moderní metodou, jak se zbavit starostí kolem této problematiky. Účinné datové účetnictví dokáže umně kombinovat schopnosti klasického účetního se znalostmi programátora. V rámci digitalizace účetnictví si pak hravě poradíte s fakturami, ale také třeba s finančními plány vašeho startupu apod. To vše za dodržení veškeré účetní a daňové legislativy, která je platná v rámci České republiky a Evropské unie. Dype – šikovné vedení účetnictví s dalšími službami navíc Příkladem moderního datového účetnictví (nejen) pro startupy je Dype. Kromě výše uvedeného nabízí také daňovou optimalizaci. Vše pomocí propojených systémů, díky nimž budete mít jasný přehled o tom, co se ve vaší firmě děje. Dype již využívá řada tuzemských firem, jejich recenze najdete přímo na webových stránkách dype.cz. Jděte s dobou a přesuňte své účetnictví kompletně do online prostředí. Vyvarujete se tak zbytečných starostí a zefektivníte chod celé firmy.

 • 0 4 zajímavé věci, které jste určitě nevěděli o mandlích

  0.00 z 0 Hlasů

  Mandle jsou zdravým mlsáním se spoustou výhod. Když je zkombinujete s ovocem, získáte chutnou odpolední svačinku, která vám dodá bílkoviny, antioxidanty, přírodní sacharidy, spoustu hořčíku a vlákniny. Díky hořčíku se celkově zklidníte, dobije se vám energie, vitamin E je zase skvělý pro pokožku. Pojďte si o mandlích přečíst 4 zajímavá fakta, díky nimž možná změníte názor na ně a 100% se dozvíte něco nového. 1. Mandle technicky nejsou ořech, nýbrž semena Běžně je řadíme mezi ořechy, technicky vzato ale ořechem nejsou. Mandle je semenem stromu nazývaného mandloň, který dorůstá do výšky až 12 metrů. U nás se mandloně pěstují na jižní Moravě, bývají ale menší (jen kolem 6 metrů) a neplodí tolik. Mandloň má plody peckovice, to z ní činí strom příbuzný třeba s meruňkou a broskví. Samotná mandle, již jíme, se ukrývá v zeleném chlupatém obalu. Věděli jste, že…? Mandloňový sad v Hustopečích je jediným mandloňovým sadem v celé střední Evropě. 2. Příprava mandlí je složitá Mandle nestačí sklidit ze stromů, zabalit a poslat do obchodu. Ve skutečnosti je proces mezi sklizením ze stromu a distribucí na pulty obchodů dost složitý, což je samozřejmě i důvod, proč jsou mandle poměrně drahé. Po sklizni se musí nechat dobře vysušit zhruba týden až 10 dnů. Následně se čistí a třídí, odstraňuje se z nich skořápka. Ano, mandle jsou chráněné ve skořápce, kterou jste pravděpodobně nikdy neviděli, protože do obchodu míří již bez ní – někdy je pořídíte blanšírované, tedy bez slupky. Pokud si koupíte mandle se slupkou, stačí je zalít horkou vodou, slupky jdou pak hezky dolů. Věděli jste, že…? Žádná část mandlí se nevyhazuje. Seschlá chlupatá rubina se používá jako krmivo pro zvířata a skořápky zase jako podestýlka. 3. Existuje celá řada odrůd mandlí Není mandle jako mandle. Drtivou většinu světové produkce představují mandle Nonpareil s tenkou skořápkou a hladkým jádrem, jsou bledé. Menšími a širokými jádry se vyznačují mandle Mission, které mají slanější chuť. Dalším základním typem jsou mandle California. Ostatně až 80 % světové produkce mandlí pochází z Kalifornie. Věděli jste že…? V Česku se pěstuje odrůda Nikol s velkými a protáhlými plody. 4. Měli byste je jíst se slupkou Na výrobu mandlové mouky či cukrářské využití se používají výhradně bez slupky, k svačince byste si je ovšem měli dopřát raději s hnědou slupkou, ta totiž obsahuje velké množství antioxidantů pomáhajících proti stárnutí a působících proti rozvoji civilizačních chorob. Chcete-li jim předcházet, dopřejte si hrst mandlí denně, můžete je kombinovat například s ovocem, mlékem či čokoládou, s těmi fungují výborně. Věděli jste že…? Mandle obsahují vitamíny E a B2, mangan, měď, fosfor, hořčík, vlákninu, bílkoviny a tuk. Tak kdy si je dopřejete? Objednejte si je například z e-shopu Nutsman, kde je pořídíte třeba pražené a solené, nebo obalované v jogurtu.

 • 0 3 tipy, jak vybrat ochranné sklo na iPhone

  0.00 z 0 Hlasů

  Ochranné sklo má jeden důležitý úkol, a to poskytnout obrazovce smartphonu, respektive tabletu ochranu před poškrábáním a případně i rozbitím. Přitom je velice důležité zachování uživatelského komfortu. Současný trh je navíc rozmanitý a nabízí nepřeberné množství produktů, přičemž některé jsou levné, jiné naopak drahé. V následujících řádcích vám dáme několik tipů, jak vybrat ochranné sklo pro iPhone. 1. Vyberte správný typ Sice vám nabízí Apple příslušenství pro iPhone, nicméně nevěnuje se přímo výrobě ochranných skel. Vybrat si tak musíte od jiných výrobců. V zásadě narazíte na tvrzená skla 2D, 2.5D a 3D. Co to znamená? 2D sklo je charakteristické hranatým zakončením, přičemž pokrývá jen samotný displej, rámeček už ne. Postupně se však od těchto typů upouští. 2.5D sklo je v podstatě stejné jako předchozí varianta, ovšem odlišnosti jsou v zakončení okrajů, které nejsou rovné, ale naopak zkosené. 3D sklo je tím pravým ořechovým, neboť kopíruje celý povrch iPhonu, a tím pádem pokrývá nejen displej jako takový, ale i rámeček. 3D sklo perfektně padne na smartphone, a tak ani nepoznáte, že máte na obrazovce něco nalepeno. 2. Zvolte optimální tvrdost Věděli jste o tom, že ochranná skla mají různou tvrdost? Určuje se stupnicí podle tvrdosti grafitu. Pokud hledáte vskutku tvrdé ochranné sklo, mělo by mít označení 9H. Narazit ale můžete i na klasickou Mohsovou stupnici, ve které jsou kvalitní tvrzená skla označována stupněm 6,5. 3. Myslete na tloušťku skla Závěrem je ještě potřeba zmínit, že ochranná skla mohou mít různou tloušťku. Obecně sice platí, že čím je sklo tlustší, tím je pevnější, nicméně na druhou stranu i těžší. Běžně se doporučuje tloušťka 0,3 mm, tenčí varianty totiž nedokážou tak dobře ochránit před rozbitím při pádu. Ať už si chcete koupit na iPhone jakékoliv příslušenství, podívejte se do nabídky e-shopu Appleking.cz.

 • 0 Goodgame Empire je strategie ze středověku, již si zahrajete v prohlížeči

  5.00 z 1 Hlasů

  Každý si chce čas od času odpočinout, zapomenout na starosti běžného života. Někdo si jde přečíst knížku, další zaběhat a jiný zahrát hru. U mnohých her sice nevypnete, musíte přemýšlet a vymýšlet strategie, přesto vám pomohou si trochu odpočinout. Jednou z takových her je i Goodgame Empire od německého herního studia. Strategické MMO hry, jež si můžete zahrát v prohlížeči, jsou populární již dlouhá léta, a Goodgame Empire je jednou z nich. Přichází s obvyklou myšlenkou – dostanete kus země a musíte ji proměnit v bohaté království. Velmi rychle si však všimnete, že v této hře je něco jinak. Grafika je dokonalá, není problém si přiblížit každého jednoho človíčka, který prochází vaším městem. Příběh je velmi zajímavý, neustále vás něčím překvapuje. Nejdříve budujete své město Jak to tak bývá, ve hře si nejdříve musíte vytvořit své město. Postavíte bydlení pro poddané (daňové poplatníky), potřebujete také kamenolom, abyste mohli těžit materiál na stavbu. Hodit se bude i mlýn na mouku, sklady, stáje, tržiště. Všechny budovy můžete upgradovat, když dosáhnete vyšších levelů a získáte více zdrojů. Po stránce boje začínáte budováním armády a obranného systému. Až se budete cítit dostatečně zabezpečení, pustíte se do boje. Na mapě světa kolem vás jsou hrady jiných hráčů, a když je dobudete, rozšíříte své území. Samozřejmě je možné vydat se dobýt i nějaký hrad daleko od vás, přesun armády však něco stojí – je třeba myslet strategicky! Hrajte podle svého tempa Ve hře je nutné přemýšlet dopředu, budovat aliance s ostatními hráči a mít se neustále na pozoru. Nebude vás nudit, protože stále přichází s něčím novým. Na grafiku se příjemně dívá a vše běží tak rychle, jak si přejete. Budete-li chtít průběh hry urychlit, je možné si koupit rubíny (herní měnu). Zahrajte si Goodgame Empire přes celou obrazovku v prohlížeči a zjistěte, zda máte na to, abyste se vyšplhali až do síně slávy!

Copyright © 2013 - 2021 All-bazar.cz s.r.o.