Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Znáte výhody a nevýhody litinového nádobí?

  5.00 z 1 Hlasů

  Kuchařská alchymie začíná již ve výběru nádobí. Výrobci nás neustále bombardují různými reklamními tvrzeními o tom, že objevili ten nejideálnější materiál. Obvykle však jde skutečně jen o reklamní triky. Často je slýcháme i o litině. Jak je to tedy s litinovým nádobím doopravdy? Co je na tvrzeních o něm pravda a co už jsou jen reklamní triky? Litina je materiál pro zdravé nádobí na celý život Litinové nádobí je kvalitní kus železa, který bychom alespoň v podobě nějakého toho jednoho kousku v kuchyni mít měli. Není sice levné, na druhou stranu mu ale nelze odepřít jeho nezničitelnost a skutečně si tedy kupujeme nádobí na celý život. Kus železa je to též doopravdy, protože litina je kombinace železa a uhlíku, což je i dobrá informace pro každého, kdo se bojí dnešní „doby jedové“ a podezírá i kdejakou tu pánev. Litina je materiál zdravý, navíc nehrozí, že by se z ní odlupovaly nějaké cizorodé částečky do jídla během vaření. Nepřilnavá? Zas vše po ní nežádejme! Pamatuji si na prodejce litinového nádobí někde u hypermarketu, kteří o litině mluvili jako o ideálně nepřilnavém nádobí. Tak to je rozhodně lež a pouhý reklamní trik. Litina prostě ke smažení potřebuje tuk, takže na opékání bez něj zapomeňte. Pokud je potažena vevnitř smaltem, její nepřilnavé vlastnosti se sice mírně zlepšují, ale rozhodně to není žádné nepřilnavé nádobí. Jako kamínka Čím se však litina může pochlubit a v čem vyniká ve srovnání s dalšími materiály, je její skvělá akumulace. Je sice pouze průměrným vodičem tepla, lepším než nerez, výrazně však horším než hliník, ale geniálně akumuluje. Pod pokličkou udrží jídlo dlouho teplé, skvěle též teplo rozvede po nádobě a dokáže eliminovat i nedostatky trouby, která jinak peče nestejnoměrně v každé své části. Určitě se proto hodí mít doma i poctivý litinový pekáč. Nakonec musím zmínit ještě jednu nevýhodu litiny. Tou je její hmotnost My, slabé ženy, budeme jen stěží s litinovou pánví manipulovat v jedné ruce a při vyndávání litinového pekáče z trouby se pěkně zapotíme. Litinové nádobí však určitě do kuchyně patří a ideální je jej nakupovat jako užitečné kusovky a kombinovat litinové nádobí s jiným, lehčím, vhodným pro klasické vaření. Zdroj: https://www.shopkitchenaid.cz/clanky/vyplati-se-litinove-nadobi

 • 0 Kde pořídíte kalibr přesně podle vašich představ?

  5.00 z 1 Hlasů

  Kalibry dokážou ušetřit hodně času a také zajistit lepší přesnost při kontrole hotových výrobků. Zatímco s klasickým měřidlem se kontrolor může poměrně snadno přehlédnout, s kalibrem se mu to nestane. Eliminují se zmetky a firma tím zvýší svůj zisk. Kalibry mají snad jen jednu jedinou vadu – musí se pořizovat na každý výrobek zvlášť. Kalibr na sobě totiž nemá žádnou stupnici, dokáže pouze říct, zda rozměr sedí, nebo nikoliv. Z toho důvodu musí být vyroben přesně na daný rozměr. Například kalibr m42x1,5 slouží právě na ověření správnosti tohoto daného závitu, nic jiného s ním neověříte. Firmě se však investice do kalibrů vyplatí. Do velkovýroby se kalibry určitě vyplatí Jestliže vyrábíte pouze jeden výrobek daného druhu, vyjde vás lépe jeho rozměry ověřit posuvným měřítkem či jiným měřidlem. I kdybyste to měli udělat dvakrát, abyste se ujistili, že jste se nepřehlédli. Ve velkovýrobě se každopádně vyplatí pořídit kalibry. Proč? Protože vám toho hodně přinesou: ušetříte čas při kontrole každého výrobku, snížíte zmetkovost, protože kalibr rychle odhalí každou chybu, dodáte odběrateli perfektní zboží, takže neriskujete ztrátu dobré pověsti. Následkem toho všeho firma vlastně ušetří, takže investice do pár kalibrů ji nebude vůbec bolet. Sehnat kalibr na daný rozměr není problém Kalibry existují v řadě různých provedení. Jinými se měří délka, jinými průměr, dalšími třeba právě zmiňované závity. A kde se kupují, když je na každý rozměr potřeba zvláštní kalibr? Některé typy, třeba kalibry m42x1,5, jsou ve standardní nabídce firem dodávajících kalibry. Hledáte-li kalibr nestandardní, můžete si ho nechat vyrobit na míru. Podle výkresu kalibry vyrábí například společnost Michovský TOOLS. Právě u ní seženete snad jakýkoliv kalibr. Ucelený sortiment je skladem, takže je zaručeno rychlé dodání.

 • 0 Slevový kupón umožní nákup levněji i v lékárně

  5.00 z 1 Hlasů

  Slevové kupóny už pro Čechy nejsou žádnou novinkou. Jsme zvyklí je využívat, když na internetu kupujeme nějaké oblečení či obuv. Častokrát je zveřejňují influenceři na Instagramu, kteří spolupracují s nějakými značkami. Tušili jste ale, že se slevou můžete díky kódu nakoupit levněji třeba i v lékárně? V současnosti se dá najít slevový kupón téměř na všechno. Zpopularizovaly je módní obchody, avšak dnes je s úspěchem nabízí e-shopy různého zaměření včetně lékáren. Mezi internetovými lékárnami vede Pilulka Zřejmě nejpopulárnější internetovou lékárnou je Pilulka.cz, která umožňuje už i nákupy přes mobilní aplikaci. Po Česku je 140 Pilulka lékáren a přes 1000 odběrných míst, kde si můžete svůj nákup objednaný online vyzvednout. Velkou výhodou, díky níž Pilulka u zákazníků boduje, jsou právě nejrůznější slevy: sleva 1 % z nákupu, 50 Kč za doporučení Pilulky, 200 Kč za napsání recenze, 500 Kč za život zdravě s Pilulka Fit, slevové kupóny. Na Pilulce se dá platit poukázkami Sodexo, Benefit Plus, Benefity.cz, Edenred. Kupte si se slevou nejen léky V internetových lékárnách koupíte mnohem více než jen léky. Mají zde doplňky stravy, přípravky pro péči o dítě, kosmetiku, drogerii, pomůcky na dentální hygienu, dokonce sportovní potřeby, potraviny a nápoje. Pilulka prodává i elektro. Všechno tohle koupíte díky slevovým kupónům levněji. Aktuálně je možné využít třeba slevový kupón Pilulka na 5% slevu při nákupu nad 500 Kč, případně 100 Kč slevu na balení Wobenzym 800 tablet. K dispozici jsou i další slevy na konkrétní produkty, například na Kendamil, Pampers atd. Poučení je tedy jasné. Kdykoliv nakupujete online, ať už kupujete cokoliv, ověřte si, zda náhodou není k dispozici slevový kupón. Je zbytečné platit více, než musíte. Stačí dvě minuty hledání na portálu, který slevové kódy shromažďuje, a hned zjistíte, jak se dá ušetřit.

 • 0 Pro bezpečné lyžování je nutné hlavně vhodné vybavení

  5.00 z 1 Hlasů

  Lyžování sice v našich zeměpisných šířkách není tak oblíbený sport jako třeba cyklistika, ale vzhledem k tomu, že nemáme žádné velehory, je u nás milovníků sjezdovek přeci jen překvapivě dost. Hlavně se teple obléknout Sjezdovky jsou až na výjimky v provozu pouze v zimních měsících, takže je potřeba se před lyžováním dostatečně teple obléknout. To však neznamená navléct si na sebe bezhlavě deset vrstev a vyrazit sportovat. Místo rozličných divokých kombinací je lepší pořídit si kvalitní termoprádlo, co dokáže zahřát i v několika málo vrstvách. Základem je hlavně spodní prádlo. To by mělo nejen zahřívat tělo, ale zároveň i odvádět pot. Lyžování je fyzicky docela náročný sport a člověk se během něj obvykle celý zpotí. A být zpocený v mrazu není žádná lahoda. Součástí oblečení by měly být i speciální chrániče, které dokáží v případě pádu ochránit páteř před poškozením. Také je dobré mít i teplé rukavice. Ty kvalitní nejen zahřejí, ale také fungují i mírně protektivně. Dobré lyže Nejlepším způsobem ochrany je nevysekat se na každých deseti metrech. K tomu jsou potřeba nejen bohaté zkušenosti, ovšem rovněž i správné freeride lyže. Oproti klasickým sjezdovým lyžím jsou delší a širší. To hodně přispívá ke stabilitě, díky čemuž se má lyžař větší šanci udržet na nohou. Nejedná se ale o nic laciného. Opravdu kvalitní kousky mohou stát i několik desítek tisíc korun. Kvalita se však dá koupit i za mnohem méně. Samozřejmostí by měly být i kvalitní hole. Pro rekreační jezdění není potřeba kupovat vyloženě něco extra. Bohatě postačí modely z hliníku. Vydrží, jsou lehké a dobře se s nimi jezdí. Při výběru je nutné klást velký důraz primárně na velikost. Výška holí by měla být zhruba o půl metrů nižší, než je výška postavy lyžaře. Důležitá je v tomto případě i pohodlnost úchopu.

 • 0 Lze se akné jizev zbavit přírodními léčivy?

  5.00 z 1 Hlasů

  Zdá se, že boj s akné nikdy nekončí. Sotva jste řekli sbohem poslednímu pupínku, musíte se potýkat se škodou, které akné napáchalo. Pokud se hned necítíte na dermatologické zákroky, existuje několik přírodních léčiv, které dokážou akné jizvy do jisté míry zesvětlit. 3 přírodní látky, které zesvětlují akné jizvy Olej z černého kmínu (Černucha setá) Černucha setá se používá už celá staletí k léčení nejrůznějších zdravotních potíží – astma, cukrovka, chřipka, vysoký cholesterol atd. Má totiž protizánětlivé a antioxidační účinky. Olej z této rostliny se používá i na léčbu zanícené pleti a ekzému. Podle studie Treatment of acne vulgaris with Nigella Sativa oil Lotion (N. Abdul-Ameer, H. Al-Harchan) vyhodnotila skupina pacientů léčbu akné s tímto olejem až s 67% spokojeností. Zesvětluje i jizvy hlavně díky vysokému obsahu aminokyselin. Aloe Vera Podle Baylor College of Medicine je aloe vera vysoce protizánětlivé. Obsahuje antioxidanty, vitamíny A a C, minerály, aminokyseliny a další. Aloe má zklidňující účinky, proto se často používá k léčbě ran a infikované kůži. Napomáhá však i k redukci jizev po akné, protože v daném místě posiluje kolagen a zároveň je zesvětluje. Kokosový olej Kokosový olej má protizánětlivé účinky a dá se použít i místo krému na hydrataci tváře, protože pomáhá zadržovat vlhkost. Tento olej navíc obsahuje kyselinu laurovou, která je díky svým antibakteriálním účinkům známá pro efektivní léčbu akné. Má také pozitivní efekt na tvorbu kolagenu, což pomáhá při zjemnění akné jizev. Možná už ani nedoufáte, že budete moci vyjít ven bez nutnosti make-upu a podkladové báze. Nevzdávejte se však naděje, možná vám některá z těchto látek pomůže od nekonečného akné pekla. Pamatujte však, že se jedná jen o přírodní léčiva, proto nebudou tak efektivní jako dermatologické zákroky, zejména pokud jsou vaše jizvy výrazné.

 • 0 Jak vnést do svého života řád

  2.00 z 1 Hlasů

  Máte pocit, že je váš život neuspořádaný a chcete do něj vnést řád? Zkuste začít maličkostmi a postupně přidávejte další aktivity, které váš život změní k lepšímu. Když do svého života vnesete řád, zjistíte, že máte mnohem víc času na své oblíbené aktivity. Jak začít Prvním krokem je zjištění, kolik času a čemu ve svém životě věnujete. Zkuste připočítat povinnosti, kam patří práce, starost o domácnost i děti. I když si každý den říkáte, že nemáte na nic čas, možná právě u probírání svých aktivit zjistíte, že přece jen máte prostor na své aktivity. Je jedno, zda je to ráno, když se brzy vzbudíte a nechce se vám už spát, nebo je to večer, kdy už jsou všichni v posteli a vy se ještě cítíte plni energie. Zkuste si na tyto chvíle naplánovat své oblíbené aktivity a vneste tím do svého života řád. Proč chtít řád v životě Každý z nás má rád v životě jistoty. Ať je to milující protějšek, na který se můžeme v každém okamžiku spolehnout nebo třeba jistá práce. Každý z nás chce pracovat a být za to náležitě odměněn. Stejně tak si například pořizujete členství ve fitness klubu, protože vás cvičení baví nebo chcete konečně udělat něco se svou postavou. Řád v životě nám ukazuje, kam patříme a kým jsme. Zkuste si vytvořit vlastní rituály, příjemné zastavení i v běžném dni, ale všímejte si toho, jak se cítíte lépe, když víte, že vás daný den čeká sálová lekce nebo třeba máte v plánu tři obchodní schůzky, a poté už volno. Pravidelnost Najděte si příjemné aktivity, které vás baví, a ty opakujte. Zaveďte si doma například sobotní filmové večery, naplánujte si s přáteli páteční wellness, které je součástí vašeho fitness klubu, nebo si dopřejte třeba středy v kině. Na tyto dny se budete těšit, a i když přijdou během ostatních dnů různé starosti a problémy, můžete svou pozornost soustředit na to příjemné, co vás čeká. Čas na sebe Dopřejte si také čas pro sebe. Může to být půlhodina, kdy ze sebe dostanete stres na běžeckém páse, nebo to třeba může být hodina jógy na sálové lekci, kdy se konečně po celém dni zastavíte. Najděte si prostor, který strávíte jen sami se sebou, se svými myšlenkami, případně v přírodě nebo u knihy. Nemusíte si čas na sebe udělat třeba jen na týdenní dovolené, ale každý den se snažte žít tak naplno, jak jen to jde. Uvidíte, že váš život najednou začne nabírat úplně jiný směr a vám se začne dařit i v oblastech, které vám doposud byly zapovězené. Stačí jen vstát a začít něco dělat. Ideálně hned teď.  

 • 0 Byt či dům, to je oč tu běží!

  5.00 z 1 Hlasů

    Možná že i vy patříte mezi páry nebo jednotlivce, kteří stojí před důležitým rozhodnutím ohledně bydlení. Zda si pronajmout či koupit bytovou jednotku, nebo si dopřát volnost v podobě rodinného domečku. A jak vůbec na to?   Vše má své výhody. Pokud patříte spíše mezi městské lidi, rádi jezdíte na dovolené, trávíte čas na cestách, a když dorazíte z práce domů, to, co chcete řešit jako poslední, je rozbitý kotel či zlomenou větev stromu od souseda na vaší zahradě, pak jste víceméně bytovkový typ. Máte zkrátka více času pro sebe, zavřete za sebou vstupní dveře a hotovo. Doma máte teplo, klid a pohodu.   Jste-li ale milovníci volnosti, zeleně, toužíte po vajíčkách od vlastních slepic, vypuštění dětí na zahradu a nevadí vám práce všeho druhu, a to celoročně, pak jste ta pravá osoba do rodinného domku.   Po čem tedy vaše srdce či rodina touží, již víte. Teď nastává ta správná otázka, jak toho dosáhnout. S financováním vám může pomoci dobrý poradce a s vyhlédnutím pěkného bydlení zase realitní kancelář. Pokud máte ale stavební pozemek, pak si své sny splníte díky stavební firmě, která vám postaví dle vašeho přání ten pravý dům na míru. Velkým trendem posledních let jsou domy nízkoenergetické, které šetří vaši peněženku i naše tolik zatěžované životní prostředí. Inspirovat se můžete z různých katalogů či časopisů, nebo si nechat navrhnout originální bydlení od profíka.   Neopomínejte ani prostor, kde chcete bydlet. Je jedno, zda se jedná o jinou ulici ve vašem městě, či bydlení o dvě vesnice dál. Vždy si dejte dostatek času se projít po okolí, zjistit si, zda vám vše vyhovuje, jak na vás působí energie toho místa. Co vše se v blízkosti nachází, od obchodů přes autobusové zastávky až třeba po rodinné vyžití.     A rozhodně ze svých požadavků neslevujte. Protože to vše vás bude doprovázet každý den.

 • 0 Proč byste neměli zanedbávat čištění kávovaru?

  5.00 z 1 Hlasů

  Kávovar je dnes v domácnostech podobně běžným zařízením jako třeba toustovač nebo mikrovlnka. I když ceny některých špičkových přístrojů šplhají i přes desítku tisíc korun, když si spočítáte, kolik byste utratili za kávu ve Starbucks, pořád se vám nákup kávovaru vyplatí. Na druhou stranu, zatímco kávu ze Starbucks byste si pořídili bez starostí, o kávovar je třeba se starat. Čištění kávovaru bere většina lidí na lehkou váhu. Patříte mezi ně? Sáhněte si do paměti, kdy naposledy jste svému kávovaru věnovali péči. Pokud to bylo před více než měsícem, měli byste si uvědomit, o jak důležitou činnost jde. Čistěte kávovar pro lepší chuť Budete-li pravidelně používat tablety na čištění kávovaru, vylepšíte chuť kávy. Možná se i vám začalo zdát, že káva už nechutná tak dobře jako na začátku, když jste si kávovar pořídili. Nemusí to být pouze tím, že by vám zevšedněl. Na vině mohou být právě nečistoty usazené v kávovaru, které chuť ovlivňují. Jak tyto nečistoty vznikají? Samotná kávová zrna v sobě mají přírodní oleje, které se uvolňují a zůstávají na součástkách přístroje. Čím více jich tam je, tím více ovlivňují chuť kávy. Udělejte to z důvodu vyšší hygieny Víte, kolik bakterií a kvasinek se v kávovaru drží? Jestliže chcete pít kávu hygienicky čistou, měli byste karafu a mléčné cesty oplachovat denně, jednou týdně je čistit spolu se spárovací jednotkou. Jednou za dva měsíce je vhodné měnit vodní filtr a jednou za čtyři měsíce přistupte k odvápnění kávovaru. Prodlužte životnost kávovaru Pravidelné čištění také prodlužuje životnost kávovaru, čímž šetří vaši peněženku. Navíc, pokud si zjistíte, jak odvápnit kávovar, a budete to dělat pravidelně, zamezíte ucpávání trysek a zvýšené spotřebě energie. Ve výsledku tedy bude spokojená i vaše peněženka. Nevíte-li si rady s čištěním vašeho modelu, dohledejte si na internetu konkrétní návod. Pěkný text o čištění kávovarů DeLonghi najdete například na blogu e-shopu WoldoShop.cz. Ten prodává kvalitní tablety na čištění kávovaru prověřené náročným německým trhem.

 • 0 Když klimatizaci do bytu, tak s odbornou montáží a pravidelným servisem

  5.00 z 1 Hlasů

  V případě, že přemýšlíte o pořízení klimatizační jednotky do vaší domácnosti, je dobré důkladně zvážit konkrétní druh. Výběr ovlivní fakt, co od klimatizace vlastně očekáváte a jak velkou domácnost máte. Mobilní jednotky Asi stále nejpopulárnějším řešením jsou jednoduché mobilní klimatizace do bytu. U nich lze vyzdvihnout zejména nízkou pořizovací cenu. Je ale pravdou, že od nich nemůžete čekat nějaké zázraky. Hodí se hlavně pro rychlé osvěžení vzduchu, nedokážou však v pokoji držet konstantní klima. Kladem je nenáročná instalace, nemusíte během ní provádět žádné složitější stavební úpravy. Split a multisplit modely Chcete-li skutečně precizní řešení, je lepší zvolit takzvané split klimatizace do bytu. Skládají se ze dvou částí, kdy jedna je umístěná vně objektu, druhá se pak montuje do místnosti, kterou hodláte klimatizovat. U těchto modelů je rozhodně na místě pozvat si specialisty na montáž klimatizací. Součástí prací je totiž kromě jiných činností rozvod chladícího potrubí a elektroinstalačních kabelů, samotná instalace jednotek na zdi (v případě venkovní části také třeba na střechu apod.), zkouška provozuschopnosti a zaškolení, abyste přesně věděli, jak systém funguje. Alternativu představují multisplit klimatizace. Rozdíl zde spočívá ve větším počtu vnitřních jednotek, díky čemuž se dá klimatizovat klidně celý byt či dům. Cena je samozřejmě vyšší nežli v případě klasické split klimatizace. Servis klimatizací Jakmile si pořídíte kvalitní klimatizaci, jež je umístěna napevno, je důležité se o ni pečlivě starat. Zapomínat se nesmí ani na odborný servis klimatizace. Je třeba si uvědomit, že se v trubkách usazují nečistoty. Poté může dojít k rozmnožení mikrobů a virů do ovzduší, což by v krajních případech vedlo ke zdravotním komplikacím. Profesionální servis klimatizace provádějte minimálně jednou za rok.

 • 0 Jak doplnit vitamin D3? Léto nemusí stačit

  5.00 z 1 Hlasů

  Vitamin D naše tělo jednoznačně potřebuje. Je důležitý pro imunitní systém, pomáhá vstřebávání vápníku i fosforu, je potřebný pro správné fungování svalů. Každý dnes již ví, že se syntetizuje do tělem použitelné formy v naší kůži pobytem na slunci. Co si však neuvědomujeme a mnohdy kvůli tomu trpíme nedostatkem tohoto vitaminu? Není pobyt na slunci jako pobyt na slunci Pro přirozený vznik vitaminu D potřebujeme tzn. Dornovo záření, což je vlastně UVB záření v rozsahu 320 až 280 nm. Říkáte si, že jste na slunci poměrně dost? Slunci však musíme vystavit poměrně velkou část naší kůže, což obvykle neděláme. Mnohdy se chráníme různými přípravky proti spálení. Tím též eliminujeme příjem tohoto vitaminu. V našich klimatických podmínkách je navíc slunečních dní vhodných pro „chytání“ déčka poskrovnu. Pokud spoléháme jenom na sluníčko, trpíme mimo léto jeho nedostatkem. Každý fototyp potřebuje jinou délku pobytu na slunci   V České republice se setkáváme celkem se čtyřmi fototypy kůže. Proč o nich mluvíme? Protože každý z nich má jinou schopnost přijímat vitamin D. Zatímco lidem s pihami a světlou pletí, tedy fototypu I a II, stačí denně pobyt na slunci v délce 15 až 20 minut, fototyp III musí tuto délku protáhnout na 20 až 30 minut a lidé se snědou až olivovou pletí bez pih pak na 30 až 40 minut. Tento pobyt rozhodně neznamená vystavit se sluníčku při jeho východu ani západu, ale v době jeho větší intenzity. Tehdy se nám v těle syntetizuje vitamin D3, který tělo potřebuje. Trávíte čas přes den v kanceláři? Nebo je zrovna málo sluníčka? Vrhněte se na konzumaci ryb Dobrým zdrojem využitelného vitaminu D jsou ryby a mořské plody. Špatně na tom nejsou ale ani naše ryby – pstruzi či kapři. Dát si však kapra jenom na štědrovečerní tabuli nebude stačit. Doslova nabita jsou déčkem tresčí játra. D vitamin se nachází především v rybím tuku, takže jej přidávejte třeba do salátů, nebo preferujte více tlusté ryby. Vitamin D se nachází i v dalších potravinách Je obsažen v celé řadě hub a jejich sušením na slunci se obsah vit D3 ještě zvýší. Nachází se ve vaječných žloutcích, i když u nich odborníci tvrdí, že vzhledem k systému chovu slepic se jeho obsah neustále snižuje. Obsahuje jej mléko, jogurt i kvalitní margaríny. Dostatek vitamínu D si zajistíme pomocí doplňků stravy Existuje řada skupin lidí, kteří jsou kvůli věku, životnímu stylu i z jiného důvodu ohroženi nedostatkem vitaminu D. Mnoho odborníků tvrdí, že vzhledem k našemu podnebnímu pásmu je to vlastně každý středoevropan. Nic nezkazíme, právě naopak, když si vitamin D zařadíme do stravy ve formě doplňku stravy. Jednoznačně by mělo jít o vitamin D3, který je pro tělo nejlépe využitelný. Optimálně pak v kombinaci s vitaminem K2. Kvalitní produkt s patentovanou formou K2 nabízí Woldoshop.sk. Jde o kvalitní německý výrobek.

Copyright © 2013 - 2024 All-bazar.cz