Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Kvalitní rozhlas pro města a obce zajistí občanům rychlý přístup k důležitým informacím

  5.00 z 1 Hlasů

  V posledních letech jsme si zvykli na to, že v Česku panují mnohdy až extrémní klimatické podmínky. Jednou jde o záplavy, jindy o požáry v důsledku veder, dokonce se Moravou prohnalo tornádo, nemluvě o již více než rok a půl trvající krizi, již způsobuje epidemie koronaviru. Ukazuje se, jak důležitou roli v obcích a městech může hrát „obyčejný“ drátový rozhlas. Klasika v podobě obecního drátového rozhlasu může přijít vhod v nenadálých situacích Je-li ve vaší blízkosti fungující rozhlas pro města a obce, máte jistotu, že vás úřady budou rychle informovat o veškerém podstatném dění. Sice se dnes lidé spíše spoléhají na internet, telefony a televizi, ovšem v některých situacích může být vypnutý signál. Pak se rázem obecní drátový rozhlas stává zásadním zdrojem při komunikaci s veřejností. Na koho se obrátit, chcete-li pořídit a namontovat výkonný drátový rozhlas ve vaší vsi? Správci městského majetku by tedy rozhodně neměli obecní drátové rozhlasy opomíjet. Je nutná jejich pravidelná údržba a renovace. Kvalitní rozhlas pro města a obce drátový, potažmo i bezdrátový, nabízí společnost Elmik, která vznikla již v roce 1994. Zajistí nejen samotnou dodávku, ale rovněž také kompletní montáž a servis. Kromě drátových rozhlasů poskytuje dále dodávky jiných dorozumívacích zařízení. Její služby si lze zajistit třeba v okamžiku, kdy potřebujete novou telefonní ústřednu nebo kamerový systém. Je schopna kompletně zastřešit ozvučení měst a obcí, škol, sportovních stadionů a hal, kulturních zařízení, obřadních a smutečních síní, autobusových a vlakových nádraží atd. Pokud jde o drátový rozhlas, disponuje moderní technikou, již lze použít všude tam, kde se nevyplatí investovat do efektivnější bezdrátové varianty, která je jinak dnes žádanější formou obecních komunikační techniky.

 • 0 Jak se dnes dá výhodně pořídit auto?

  5.00 z 1 Hlasů

  Koupě nového vozu zdaleka nemusí být jediným řešením v okamžiku, kdy potřebujete být pojízdní a nespoléhat pouze na hromadnou dopravu, taxi, potažmo své známé a rodinné příslušníky, kteří automobily vlastní. Nemáte-li tolik peněz, případně nechcete investovat do zcela nového automobilu, mohou se najít některá jiná řešení, díky nimž problém překonáte. Operativní leasing Mnozí lidé stále ani dnes netuší, co to je operativní leasing. Pletou si jej s klasickým leasingem, u něhož platíte po určitou dobu stanovenou částku až do chvíle, než zaplatíte celou cenu vozidla spolu s navýšením. Pak je už automobil ve vašem vlastnictví. Operativní leasing je však jiným případem, neboť si zde auto pronajímáte na 4 – 5 let za pravidelnou měsíční platbu. Když dojde k naplnění a ukončení smlouvy, vozidlo nepřechází do vašeho vlastnictví. Můžete si tak sjednat novou smlouvu a získat nový, respektive jen minimálně ojetý vůz, takže neustále jezdíte v kvalitním autě, které tolik nezestárne. Operativní leasing není nijak drahý, automobily nižší a střední třídy vás vyjdou maximálně na pár tisíc korun měsíčně. Navíc v rámci služby máte řadu prvků v ceně, kupříkladu servis, pojištění apod. Nákup vozu přes aukci Zajímavým způsobem je aukce aut z leasingu. Poté, co byl vůz používaný v rámci operativního leasingu, je formou aukce (dražby) nabídnutý k prodeji. Do aukce se může zapojit široká veřejnost. Leckdy takto získáte auto s minimálním stářím a v dobrém stavu výrazně levněji, než pokud byste zašli do klasického autobazaru. Ojeté vozy z operativního leasingu mívají stáří jen maximálně kolem 5 let, což ukazuje, že takováto auta mohou sloužit ještě mnoho let poté, co si je koupíte. Jak vidno, za automobil nemusíte utrácet stovky tisíc korun. Pokud nepotřebujete zrovna úplně nové auto a vrhnete se třeba do aukce aut z leasingu, máte možnost získat dobré motorové vozidlo za výhodných cenových podmínek. Dražba či aukce aut je stále častější a oblíbenější.

 • 0 Jaká zahradní technika vám usnadní práci na zahradě?

  5.00 z 1 Hlasů

  Každý majitel zahrady moc dobře ví, že se bez kvalitní techniky prostě neobejde. Právě díky sekačce na trávu, křovinořezu, motorové pile, dokonce i zahradnímu traktoru si usnadní hromadu dřiny. Práce na zahradě je fyzicky náročná a existují úkony, které bez pomoci strojů ručně nezvládnete. Dnes je nemyslitelné sekat trávník kosou a nedostupná místa s plevelem vytrhávat ručně. Pro velké plochy se vám bude hodit traktor, díky němuž ušetříte námahu nohou. Sekačka na trávu je povinná! Existuje nespočet typů sekaček na trávu. Každá má své výhody i nevýhody. Někdo nedá dopustit na svůj starý elektrický model, který slibuje nehlučný provoz a dají se s ním hravě posekat i prudké svahy zahrady. Hlavní nevýhodou je však nižší výkon, proto se lidé spoléhají na benzínovou sekačku s velkým záběrem nožů, s níž posečete obrovské plochy. Nejkvalitnější produkty pořídíte od značky Husqvarna. Oceníte nejen jednoduché startování, ergonomickou rukojeť, snadné zvedání zadní a přední rukojeti, skladnost i moderní design. Pokud nejste kamarádi s hlukem, pořiďte aku model. Ten je jako stvořený pro menší travnaté plochy, pyšní se nízkou hmotností a dobrým výkonem. Křovinořez je pomocník k nezaplacení Na zahradě se najdou těžko dostupná místa, a proto nám ani sebelepší sekačka nepomůže. V tuto chvíli přichází na řadu křovinořez, který si poradí i s vyšší trávou a nevzhlednými dřevnatými křovinami. Pamatujte, že při výběru křovinořezu byste měli zohlednit sílu motoru a typ struny. Výkonné produkty Husqvarna lze koupit pro domácí využití i jako profi výbavu do náročných podmínek. Na velkou zahradu vyjeďte traktorem Většina lidí si myslí, že má obrovská zahrada spoustu výhod a může se na ní pěstovat mnoho plodin. To je sice pravda. Nicméně majitelé takových zahrad moc dobře ví, že na ní stráví většinu volného času. Pokud jde o sekání trávy, tak se bez zahradního traktoru nepohnou z místa. Jeho pořizovací cena není sice zanedbatelná, ale ihned vás přesvědčí o svých přednostech.  

 • 0 Kadeřnické potřeby, které by neměly ve vašem salonu chybět

  5.00 z 1 Hlasů

  Kadeřnický salon je třeba vybavit nejen stylově, ale rovněž prakticky a funkčně. Personálu by se v něm mělo příjemně pracovat, komfortně se zde mají cítit také zákazníci. Je proto důležité zamyslet se nad správným výběrem nábytku, dekorací, kadeřnických potřeb a vlasové kosmetiky. Volba vybavení je zásadní Pokud jste se rozhodli provozovat vlastní kadeřnický salon, stojíte v prvé řadě před otázkou vhodně rozvrženého vybavení. Myslete hlavně na jeho účelnost, aby se kadeřnice během vlasových úprav neuběhaly. Z toho důvodu je vhodné vypracovat si plán, v němž si rozvrhnete nejen jednotlivé kusy nábytku, ale též kam umístíte kadeřnické potřeby. Kadeřnické úkony na sebe mají efektivně navazovat, abyste se vyhnuli časovým prostojům. Rovněž se zaměřte na volbu takového vybavení, jež vám významně ušetří práci a záda. Samozřejmostí jsou proto výškově variabilní židle, pojízdné boxy, skříňky a stolky. Pro dokonalou úpravu Kosmetické pomůcky a přípravky jsou stavebním kamenem, na němž kromě umu kadeřnice záleží. Proto je nakupujte pouze od prověřených výrobců, kteří si ručí za jejich kvalitu. Vlasová kosmetika pochybné kvality nakoupená v Číně může vlasy velmi poničit. To samé platí o stylingových přípravcích a barvách na vlasy. U nich věnujte pozornost složení, jež by mělo být jak k vlasům, tak k vlasové pokožce šetrné. Během vlasové úpravy vám přijdou vhod další nezbytné pomůcky, jimiž jsou kadeřnické nůžky, hřebeny různých tvarů a velikostí, skřipce, klipsy, spony, fény a žehličky. Barvení a melírování vlasů se neobejde bez profi alobalu, misek na barvu, štětců a rukavic. Pro pohodlí klientů se nesmí zapomenout na pláštěnky, případně límce na stříhání. Zabrání tomu, aby jim ustřižené vlasy zapadaly za krk a při barvení se neušpinili.

 • 0 Jak najít ty nejlepší nemovitosti v Praze 5?

  5.00 z 1 Hlasů

  Bydlet v Praze je snem mnoha lidí, ať už díky tomu, že naše hlavní město je tak překrásné, nebo pro lepší pracovní uplatnění. V současnosti bohužel není vůbec snadné zde najít bydlení. Bytů je tu málo, a když jsou, tak velmi drahé. Jak si tedy najít pronájem či byt ke koupi? To nejlepší, co můžete udělat, je obrátit se na realitní kancelář Praha 5. Odborníci na danou oblast totiž moc dobře vědí, jaká je nabídka, dokáží se v ní zorientovat a najít přesně takové domy či byty Praha 5, které vás zajímají. Proč nestačí reality Praha 5 vyhledávat na vlastní pěst? Spousta inzertních portálů má vyhledávač s možností filtrovat si přímo konkrétní město a čtvrť, můžete si tedy snadno vyhledat pouze nemovitosti Praha 5. Pokud jste však někdy zkoušeli hledat nemovitost na vlastní pěst, zřejmě si dokážete představit všechny ty problémy. Za prvé musíte být velmi rychlí. O levné a pěkné byty a domy Praha 5 je velký zájem, kolikrát zavoláte deset minut po zveřejnění inzerátu a už jste třeba pátí zájemci v pořadí. Jak je tohle možné? Spousta realitních serverů nabízí funkci tzv. hlídacího psa. E-mailem vám přijde upozornění, když se objeví nabídka vyhovující vašim kritériím. Vy pak musíte co nejrychleji reagovat. Takhle to dělá spousta lidí. Druhým problémem je nemožnost se ve všech těch inzertních portálech vyznat. Většina lidí dává inzerát na pronájem či prodej bytu Praha 5 na několik různých portálů. Pak se tedy na několika portálech probíráte stále dokola těmi stejnými nabídkami. Odborníci vás nenechají na holičkách Jestliže se obrátíte na odborníky, nic z výše uvedeného vás nemusí trápit, protože na hledání nebudete sami. Sami nebudete ani na podepisování smlouvy, případně posílání peněz a další formální záležitosti. Realitní makléř je tak trochu advokátem, trochu finančním poradcem, a hlavně vaším parťákem, který vás nenechá špatně vybrat. To stejné platí pro prodej domu Praha 5. I při prodeji je vhodné obrátit se na specialisty. Zkuste to v RE/MAX Anděl.

 • 0 SEO České Budějovice - jak se vyznat v odborném žargonu

  5.00 z 1 Hlasů

  Terminologie často bývá tou největší překážkou v porozumění. Pojem optimalizace stránek pro vyhledávače je všeobecně srozumitelný na rozdíl od jeho anglické zkratky SEO. České Budějovice, tedy místní podnikatelé na internetu, mohou využít tento článek k orientaci v odborné hantýrce. Pokud na vás specialista na SEO v zápalu boje vychrlí zaklínadla typu SEM a SERP, požádejte ho, ať mluví normálně česky. Každopádně se vám tento malý tahák pro laiky může hodit. Najdete v něm potřebné informace, které by mohly rozhodovat o úspěchu on-line prodeje. Co je SEM Tuto zkratku tvoří první písmena anglického názvu Search Engine Marketing, který bychom do češtiny mohli přeložit jako marketing pro vyhledávače. Patří sem všechny formy reklamy na internetu, které zvyšují návštěvnost komerčních webů a tím pádem i jejich obrat. Jak se internet postupně plnil různými informacemi, vznikla potřeba jejich účinného procházení. K tomu byly koncem minulého století vytvořeny internetové vyhledávače - například Google, Seznam a další. Společně s nimi vznikl i SEM marketing, jehož cílem je učinit z prodejní platformy miláčka vyhledávacích robotů. Agentury, které se živí touto on-line propagací vám obvykle doporučí strategii z následujících marketingových nástrojů. SEO nejen v Českých Budějovicích je součástí SEM komerce Do marketingu specializovaného na vyhledávače, katalogy a srovnávací portály řadíme pět základních aktivit. Dlouhodobě nejefektivnější je optimalizace webů a e-shopů, kterou oslovujeme vhodné zákazníky. Regionální SEO pro České Budějovice a klientelu z nejbližšího okolí lze doporučit firmám, které nedokáží obsluhovat vzdálené lokality. Celoplošná optimalizace zobrazuje nabídku zájemcům z celé republiky. Další odnože SEM marketingu představují linkbuilding a copywriting. Ty si můžeme objednat samostatně nebo v rámci SEO. Nejen v Českých Budějovicích směrují linky neboli zpětné odkazy možné klienty odněkud ze sítě na mateřský web podnikatele. Copywriteři zase píší speciální internetové texty, které vynikají gramatickou a stylistickou úrovní a používají klíčová slova. To jsou obraty, pod nimiž hledáme konkrétní téma na internetu třeba pomocí Googlu. Za marketingové aktivity ve vyhledávačích považujeme též firemní profily na sociálních sítích a proklikové reklamy zvané PPC. Prvenství v SERPu - úkol SEO v Českých Budějovicích Srozumitelným jazykem bychom zkratku SERP nejlépe definovali jako seznam webů, které vyhledávač považuje za nejlepší odpověď na náš dotaz. Podle úrovně SEM marketingu a kvality SEO se v tomto strojovém pořadníku umisťují i českobudějovické weby. Google a Seznam nám předkládají výsledky svého průzkumu v následujícím formátu. Jako první uvedou titulek, což je obvykle název webu. Pod ním najdeme proklik na stránky a jako třetí si přečteme stručný popisek. V něm robot zvýrazní takzvané klíčové slovo, které jsme do vyhledávače napsali. A tím se dostáváme k podstatě optimalizace čili SEO. České Budějovice, respektive eshopy místních podnikatelů, robot jakoby “nevidí”, když nepracují s výrazy, pod nimiž lidé po zboží a službách pátrají. Jakmile “promluvíme” řečí vyhledávačů, odmění nás předními posty v SERPu. Díky tomu se do naší on-line prodejny proklikne podstatně víc klientů připravených nakupovat. Sami vidíte, jak nesrozumitelný odborný žargon najednou dává logiku. Zároveň chápete, proč se vám vyplatí agentura ovládající SEM marketing, který rozhoduje o prodejním úspěchu vašich stránek. Kvalita služeb a produktů ovlivňuje spíše věrnost zákazníka a jeho ochotu nakoupit u nás opakovaně. Nejdřív ho však musíme získat a k tomu slouží právě SEO nejen v Českých Budějovicích. Pomocí optimalizace obsadíme přední posty v organickém pořadníku SERP. Tím máme SEM marketing z větší části pojištěn a zbytek doladíme mixem ostatních reklamních taktik. Pokud jste narazili na jiné SEO zaklínadlo, pošlete nám ho v komentáři. Rádi vám pošleme výstižný překlad.

 • 0 Cvičte efektivně podle typu své postavy

  2.00 z 1 Hlasů

  Nedaří se vám zhubnout přebytečné kilogramy, i když pravidelně cvičíte? Možná jste se nezajímali o typ své postavy a vybrali jste si špatný druh cvičení. Poradíme vám, jak si zvolit správnou aktivitu a zaměřit se na konkrétní problémové partie. Postava ve tvaru jablka U postavy ve tvaru jablka většinou řešíte problémy s velkým břichem, mohutným hrudníkem a štíhlýma nohama. V takovém případě byste si měli vybrat cvičení podle svých proporcí. Nejvhodnější jsou aerobní aktivity, kam patří například cvičení na eliptickém trenažéru. Ze sálových lekcí si vyberte například tabatu nebo HIIT. Zkuste se vyhnout posilování nohou a raději se soustřeďte na posílení středu těla. Velkým pomocníkem bude také TRX závěsný systém, který vám umožní posílit vaše kritické partie. Postava ve tvaru hrušky Tento typ postavy patří mezi nejčastější. Tuk se usazuje převážně na hýždích, typ hrušky má také široké boky a úzký pas, případně také malá prsa. Ideálním způsobem, jak změnit tuto postavu k vaší vysněné, je například jízda na rotopedu nebo cvičení na běžeckém páse. Je dobré hledat si typy cvičení, které posilují hlavně nohy. Postava obdélníku Postava obdélníku je podobná chlapecké postavě, kdy jsou ramena, boky a pas stejně široké. V některých případech se přidává vypouklé břicho a postava je bez viditelných křivek. Abyste hubli rovnoměrně vyberte si cvičení, které se zaměřuje na posílení břicha a celého trupu. Vhodné je například pilates na cvičební podložce, případně power jóga. Postava přesýpacích hodin Mezi jednu z nejoblíbenějších typů postavy patří přesýpací hodiny. Velký zájem vzbuzuje také u mužů, kterým se úzký pas a velká prsa, včetně širších boků líbí. Své křivky zdůrazníte pokud si vyberte aerobní aktivity na posilovacích strojích, případně můžete vyzkoušet tanec nebo třeba lekce aerobiku. Postava ve tvaru trojúhelníku Některé typy postavy se podobají trojúhelníku. Typické jsou široká ramena a úzký pas, stejně jako boky. V takovém případě je nutné zvolit cvičení, které posílí hýždě a ideálně zmenší horní část těla. Vyzkoušejte rychlou chůzi, běh, případně posilování na eliptickém trenažéru.  

 • 0 Jak se stát dokonalým dárkomágem?

  5.00 z 2 Hlasů

  Také někdy litujete toho, že nás neučili vybírat dárky už ve škole? Do života by nám to dalo takovou průpravu, že už bychom nikdy nezklamali žádného oslavence. Myslíte si, že je výběr dárků magická disciplína a měl by existovat titul dárkomága? Chcete se jím stát i bez studií? My vám ukážeme, jak na to. Detektivní práce Nejzábavnější činnost přichází hned na začátku. Je na čase zjistit si vše o příjemci daru. Nemusíte znát číslo jeho kreditní karty, i když i to by se někdy mohlo hodit. Stačí vědět, co ho baví, co má rád a čemu se věnuje ve volném čase. Ano, máte povolení „prolustrovat“ sociální sítě a zjistit všechny informace důležité pro výběr toho pravého dárku. V některých případech stačí jen pozorně naslouchat. Máte-li co dočinění s kutilem, správným směrem bude sekce dárků pro kutily. Pokud zjistíte, že hledáte dárek pro nadšeného cyklistu, rybáře, houbaře nebo motorkáře, vsaďte na dárky podle koníčků a zálib. Vyvolejte příjemnou reakci Určitě víte, že po každé akci přichází reakce. V případě obdarovávání blízkých je naším cílem vyvolání příjemných emocí. Vyberte tedy dárek tak, aby po jeho rozbalení následoval smích, objímání a radostné výskání. Slzy se počítají také, ale jen v případě dojetí či jako projev překvapení a radosti. Udělejte vše proto, abyste svým dárkem potěšili a byli si jistí, že váš dárek vyjádřil přesně to, co má. Váš láskyplný postoj a vztah. No nekupto! Vyberte si ze široké nabídky dárků od společnosti Nekupto. Pokud chcete být dárkomágem, není třeba znát stovky adres a míst, kde můžete pořídit. Ty nejlepší dárky, pro různé příležitosti i různé typy oslavenců, můžete najít pod jednou střechou. Nejen v době předvánočního shonu tedy určitě oceníte nabídku dárků pro ženy, muže, děti, kolegyni, sestru, kamarádku či dědečka na jednom místě. Drobná kouzla navíc - největší tajemství magie Nebuďte průměrní a vždy obdarovávanému dejte něco navíc. Úsměvný drobný dárek k tomu hlavnímu. Blahopřání, které jakoby bylo psané vašemu blízkému na míru. Originální a krásné zabalení daru. Netradiční způsob předání. To vše jsou drobné ingredience, které doladí celou atmosféru a kouzlo předávání daru k dokonalosti. Překvapte své blízké tím, že si na dárku dáte opravdu záležet. Náš tip: I když velikou radost vykouzlíte balíčkem obsahujícím i pouze hrníčkem se jménem, darujte ještě něco navíc. Hrníček naplňte oblíbenými sladkostmi dotyčného a na dno vložte krátký vzkaz. Nebo přidejte do balíčku oblíbený nápoj, kterým pak hrníček může dotyčný ihned naplnit. I když by to, vedle krabičky s čajem, měla být třeba i placatka s něčím ostřejším. Vždyť jde hlavně o oslavu, dobrou zábavu a radost a úsměv oslavence. Zkouška před udělením titulu Před samotnou zkouškou, zda jste se opravdu o dárcích naučili všechno, se připravte na to, že jakmile se jednou stanete dárkomágem, očekává se od vás, že ve svém nasazení už nepolevíte. Počítejte tedy s tím, že pokud darujete babičce vánoční baňku s nápisem Báječná babička, nejspíš bude očekávat stejný dárek i druhá babička. A to nemluvě o dárcích pro kolegyně, kterých můžete mít v kanceláři i pět. Snad tedy svůj vysoký standard udržíte a budete nadále kouzlit svým blízkým úsměv na rty. A pokud se toho nebojíte, a už nyní cítíte ten zvláštní pocit blaženosti ve svém nitru, tak ano, to je ono. Nyní jste dokonalým dárkomágem a dokážete potěšit téměř kohokoliv.

 • 0 Stále nevíte, jak udělat partnerovi radost? Zkuste třeba jeden z těchto originálních dárků

  5.00 z 1 Hlasů

  S blížícími se Vánoci znovu vyvstává otázka, co tentokrát pořídíme svému partnerovi. Určitě to znáte, každý rok to samé dumání a někdy člověk na poslední chvíli koupí prostě něco, co mu přijde pod nos jenom proto, aby nepřišel s prázdnou. S tím už je nicméně konec, v následujících několika odstavcích si totiž projdeme nejžhavější a nejpopulárnější tipy na originální dárky, kterými zaručeně překvapíte.   Zážitek jako nezapomenutelný dárek Jen samá práce a dovolená stále žádná? Domluvte si co nejdříve společný termín dovolené a vyrazte hned, jakmile to půjde. Ne nadarmo se totiž říká, že zážitek utkví v paměti již navždy. Pečlivě si společně naplánujete cestu, nebo si hodíte špendlíkem na mapu? To necháme na vás. Důležité je hlavně to, že spolu strávíte čas a zažijete spoustu krásných chvil, na které budete rádi ještě dlouhá léta vzpomínat. Denní radosti Spojte příjemné s užitečným. Praktické dárky potěší jednak svým symbolem, tak samotným využitím. Potěšit můžete třeba hrníčkem pro zamilované, kupříkladu s tvarem srdíčka, jež ve dvou dávají láskyplný celek. V zimním období se hodí také ponožky s vtipným potiskem, milé povlečení nebo párové mikiny. Skleněná fotografie Dalším zajímavým dárkem pro pár je skleněná deska s vybranou fotografií. Jak si navolíte design desky, jen jenom na vás. Přidat můžete různé šablony, motivy či text s věnováním. Nakonec jenom přidáte zamilovanou fotku a je hotovo.   Pořízením skleněné desky s fotkou pro svou polovičku jistě nešlápnete vedle. Tento originální dárek vykouzlí úsměch na rtech každému partnerovi, jelikož se jedná zcela atypické, avšak velmi atraktivní poděkování společného soužití při oslavě jakéhokoliv důležitého data. Bude vám totiž neustále připomínat to, co je v životě opravdu důležité.  

 • 0 Dřevěné piliny nepatří do odpadu, mají další využití

  5.00 z 1 Hlasů

  Vytěžené dřevo se z lesa převeze na pily a do závodů, kde probíhá jeho další zpracování. Při tom vznikají piliny a dřevní štěpky, které by ale bylo škoda jen tak vyhodit.   Výbušný dřevní prach Když si v domácí dílně zkusíme jen začistit kousek latě nebo nové poličky, víme, že drobný prach a piliny se dostanou naprosto všude. Jsou lehké, poletují vzduchem a je téměř nemožné je uklidit. I o důkladném zametení a použití vysavače se objeví další. Když bychom je však neuklízeli, brzy bychom ani neotevřeli dveře přes nánosy těchto nečistot. Dřevní prach ale představuje i další riziko, než je jen nepořádek, je totiž explozivní. Ve velkých závodech se tak musí odsávat pomocí průmyslové vzduchotechniky, aby nedocházelo k jeho usazování. Právě vrstva prachu může při jeho zvíření představovat prostředí s rizikem výbuchu. Doma se exploze nemusíme bát, ve zpracovatelských závodech to ale může být bezpečnostní problém a bez filtračního zařízení se neobejdou. Odsáté piliny nekončí na skládce, ukládají se ve filtračním zařízení a následně se odvádí k dalšímu zpracování.   Mokrým pomůže fyzika Suché a lehké piliny lze odsát snadno, bez ohledu na to, zda je venku horko nebo mráz. U mokrých pilin už ale počasí může znamenat problémy, protože mohou komplikovat odsávání. Vodou z pilin nasákne filtrační medium, které pak může zamrzat, čímž dojde k omezení jeho funkcí. Ve specifických provozech, kde se pracuje s mokrými a hrubými pilinami, se proto používají cyklonové odlučovače, které využívají odstředivou sílu. Piliny se vzduchem do odlučovače vstupují vrchem a rotují uvnitř kolem osy cyklonu. Fyzikální zákony se pak postarají o to, že piliny kloužou vlivem gravitace dolů a samotný vzduch se vrací nahoru. Mráz pak nijak nemůže ovlivnit vodu obsaženou v pilinách a provoz je nepřerušen.   Piliny, které se odsají při výrobě a zpracování dřeva se následně vyčistí a vysuší. Poté se používají k výrobě dřevních briket a pelet na topení nebo granulátu pro podestýlky pro domácí i hospodářská zvířata.  

Copyright © 2013 - 2024 All-bazar.cz