Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Československé tanky historie

  5.00 z 2 Hlasů

  Československo díky svému průmyslovému potenciálu vybudovaného za 1. republiky bylo velkým dodavatelem válečného materiálu v době 2. světové války. Kromě standardního vojenského vybavení bylo také producentem tanků. Jaké tanky lze však považovat za ryze československé? Níže uvádíme 3 nejzajímavější československé tanky, které se skutečně vyrobily a nezůstaly pouze narýsovány v projektech. 1. PzKpfw 38 (tschechische) Nejznámější československý tank vyráběný od roku 1938 ve spolupráci společností ČKD a Škoda. Pro tento lehký tank se také někdy používá české označení LT vz. 38. Tanky využívané německé armádou byly zařazeny především během tažení ve Francii či Polsku, ale rovněž také na východní frontě. Tanky byly využívány až do roku 1942, kdy kvůli vývoje ostatních vozidel a vyvíjejícího se stavu války byly vyřazeny. Uvádí se, že bylo vyrobeno okolo 1400 kusů. 2. LT vz. 35 Vozidlo, které je často označováno jako předchůdce nebo základ výše uvedeného LT vz. 38. Lehký tank LT vz. 35 se vyráběl v letech 1936 a 1937 pod záštitou společnosti Škoda, kdy byl využíván výhradně československou armádou. Jeho úkolem byla především podpora pěchoty a jezdectva. Vzhledem k narůstajícímu vývoji a politické situaci na území Československa se po 2 letech přestal vyrábět. Celkově bylo vyrobeno téměř 300 vozidel tohoto druhu. 3. Kolohousenka Vůbec prvním prototypem československého tanku byl tank s úsměvným označením "Kolohousenka". Tank vyráběný opět společností Škoda se od vozidel uvedených výše liší tím, že byl vyráběn již ve dvacátých letech minulého století. Kolohousenka byla rovněž dodána armádám Itálie a SSSR. Vozidlo bylo užíváno až do počátku třicátých let, kdy bylo vyřazeno z důvodu zastaralosti. Jeden kus byl však ještě využit za doby německé okupace. Výroba Kolohousenky probíhala v jednotkách, kdy bylo vyrobeno celkem 9 kusů, z nichž 4 byly dodány zahraničním armádám.   

 • 0 Jak na online půjčku Home Credit

  0.00 z 0 Hlasů

  Společnost Home Credit není třeba příliš představovat, za dobu svého působení na našem trhu si vybudovala silnou značku s velkým jménem. Není divu, že i takový subjekt nabízí nebankovní online půjčky a dostává tak finance ke svým zákazníkům rychle a pohodlně. Co dostanu s půjčkou Home Credit? Půjčku vyřídíte od počítače, prakticky kdykoliv a nepotřebujete k tomu více než pár dokladů. Není potřeba ručitel, není potřeba navštěvovat banku. Home Credit navíc láká na celou řadu benefitů, které se u tohoto typu půjček příliš nevidí. Předně je to možnost předčasného splacení půjčky zcela zdarma. Dále můžete měnit výši měsíční splátky a pokud si rozmyslíte, že půjčku nechcete, můžete ji do měsíce úplně zrušit. Pokud chcete, můžete si rovněž připojistit neschopnost splácení. To je služba běžná u bankovních půjček, u těch nebankovních se ovšem teprve zabydluje. Jak je vidět i takovými službami navíc, lze pohotově konkurovat běžným bankovním domům. Jak to funguje? Home Credit si můžete půjčit od 10 000 do 150 000 korun a vyřízení půjčky je zcela zdarma. Cesta k penězům začíná vyplněním online formuláře. Zde uvedete výši půjčky o jakou máte zájem a dobu splácení. Po odeslání dotazníku zavolá na telefon uvedený v objednávce manažer, který s vámi dojedná detaily půjčky. V tu dobu je vhodné mít připravený občanský průkaz a druhý doklad (pas, řidičský průkaz, rodný list a podobně) a údaje o zaměstnavateli (podnikatelé poslední daňové přiznání). Nic víc potřebovat nebudete. Po tomto rozhovoru obchodní zástupce zpracuje údaje a zašle vám smlouvu k podpisu. Jakmile je smlouva zpět u manažera, odcházejí peníze na váš účet (případně jsou zaslány poštovní poukázkou). Vše bezpečně, z pohodlí domova a bez zbytečného papírování. Pokud potřebujete spolehlivou půjčku s celou řadou benefitů, neměla by vám ta od Home Credit uniknout.

 • 0 Rychlá levná půjčka u bank i nebankovních společností

  0.00 z 0 Hlasů

  Bylo by krásné, kdyby se člověk mohl vždy obejít bez půjček. Taková situace však není reálná. Když vám odejde důležitý spotřebič, dostanete nečekané účty nebo se opozdí výplata či zkrátka potřebujete větší objem peněz na své potřeby, můžete zjistit, že vaše úspor na zvládnutí této situace nestačí. Pak si budete muset půjčit. Vybírejte s rozvahou nejlepšího poskytovatele půjčky právě pro vás. V každém případě je ideální rychlá levná půjčka. Takovou půjčku lze získat od některých bank i nebankovních společností. Rychlá levná půjčka šetří čas Nemáte čas na obcházení poboček bank a nebankovních společností nebo na telefonáty do těchto institucí a přesto byste chtěli rychlou levnou půjčku? Nechce se vám hledat na internetu a pak dlouze studovat jednotlivé nabídky? Pak můžete navštívit některý z internetových portálů, který půjčky nabízí a srovnání a výběr podle vašich parametrů provede sám za vás. Jinou možností je využít některou z internetových kalkulaček a půjčku si nejen vybrat, ale i sjednat online. Tuto možnost nabízejí jak banky, tak nebankovní instituce. Výhody a nevýhody rychlé levné půjčky Nespornými výhodami rychlých levných půjček je jejich dostupnost, rychlost vyřízení a relativně nízká cena. S přeplacením je potřeba počítat jako u každé půjčky, záleží však na tom, kolik přeplatíte. Pro nejlevnější hotovostní půjčky se vydejte do banky, ideální je zvolit banku, ve které máte veden běžný účet. Zde bude vaše půjčka pravděpodobně nejlevnější, a pokud má banka dostatek údajů o žadateli a současně i majiteli účtu, bude vyřízení dílem okamžiku. Podmínky pro schválení rychlé levné půjčky jsou však u bank přísné, takže půjčku nemusíte dostat. Kdo nabízí rychlou levnou půjčku Nabídek rychlých levných půjček je mnoho, zvláště na internetu. Člověk, který se půjčkami nezabývá, může mít potíže s výběrem solidní rychlé levné půjčky. Určitě začněte s nabídkami banka velkých a známých nebankovních institucí. Levné rychlé půjčky nabízejí i soukromníci, často je však vyžadována záruka. Jde-li vám pouze o malou částku, můžete využít i SMS půjčky, ty však až na výjimky nebývají levné. Získat rychlou levnou půjčku opravdu lze, ale musíte si umět správně vybrat.

 • 0 Jak si zajistit cenove vyhodnou elektrinu a plyn?

  0.00 z 0 Hlasů

  V případě, že se bojíte nárůstu cen v důsledku aktuální koronavirové krize, je na místě hledat možnosti, jakým způsobem byste mohli snížit náklady na provoz domácnosti. Účinným řešením může být přechod k jinému dodavateli energií. V první řadě je nutné si zjistit, zda se vám změna dodavatele skutečně vyplatí. Levná elektřina umožňuje ročně ušetřit stovky korun v běžné české domácnosti. Je ale třeba hledět nejen na cenu, ale i služby, které za ni dostanete. Totéž platí rovněž pro levný plyn. Dejte si pozor, co podepisujete Cena je samozřejmě vždy hlavním kritériem. Všímejte si ale toho, co v jejím rámci dostanete. Některé společnosti si totiž kupříkladu účtují takzvaný aktivační poplatek. Jindy se přechod k jinému dodavateli sice naoko vyplatí, jenže podepíšete smlouvu, v níž se zavazujete k určité minimální spotřebě. Pakliže ji nakonec máte nižší, platíte další peníze navíc, takže se v konečném důsledku změna nemusí vyplatit. Skrytých komplikací se dá najít ještě více, a to třeba v podobě absence nejrůznějších bonusů apod. Proto je důležité si důkladně projít nabídky a tarify jednotlivých společností, jež ve vašem regionu působí. V každém kraji dnes funguje vícero firem, které se dodávkami energií pro domácnosti zabývají, takže rozhodně máte z čeho vybírat. Výhodou dnešní doby je možnost vyřešení celého přechodu od jednoho dodavatele k druhému přes internet. Nemusíte tak složitě vyřizovat veškeré náležitosti. Zpravidla se nová společnost postará o plynulý přechod tak, abyste po nějaký čas nemuseli platit dvěma firmám, případně nebyli pár dnů, ba dokonce týdnů zcela bez elektřiny a plynu. Epet – dodavatel levné elektřiny a plynu Jednou ze společností, které v tuzemsku levný plyn a elektřinu nabízejí, je Epet. Nepatří k největším dodavatelům v ČR, což je ale výhodou, protože svým zákazníkům dokáže poskytnout osobní přístup, své klienty nebere jen jako čísla do svých kolonek, jak je tomu často v případě velkých společností. Kromě atraktivních cen a dobrého přístupu pak oceníte třeba také možnost jednoduchého a rychlého vyřízení. Kompletní informace se dají najít na https://www.epet.cz/.

 • 0 Nosiče kol vám mohou dost usnadnit cestování

  0.00 z 0 Hlasů

  Léto je ideální doba vzít si v práci dovolenou a vyrazit konečně někam na kolo. Jestliže už máte okolí vašeho bydliště proježděné křížem krážem, zkuste letos naložit kolo na auto a vyrazit někam do neznáma. Aby byl převoz bezpečný a pohodlný, je třeba pořídit kvalitní nosič na kola. Zapomeňte na výškové limity Pokud se budete rozhodovat o tom, zda jsou lepší nosiče kol na tažné zařízení, anebo na střechu, přikláníme se rozhodně k té první variantě. Ačkoliv se vám mohou zdát pořizovací náklady poněkud vyšší, jedná se o investici do budoucnosti, která se každému vášnivému cyklistovi rozhodně vyplatí. Kromě toho má tento typ celou řadu výhod, jako například malý aerodynamický odpor, s čímž se samozřejmě pojí i minimální spotřeba paliva navíc.   Dále se při převozu kola nemusíte obávat žádných výškových limitů, jako tomu je v případě, když máte své kolo připevněné na střeše automobilu. Nosiče kol na tažné zařízení se pyšní jednoduchou a rychlou instalací, přičemž následné upevnění kola je též samo o sobě časově nenáročné a snadné. Jelikož jsou kola umístěna v zákrytu, jsou tím pádem lépe chráněna před povětrnostními vlivy. Mimo jiné se nemusíte obávat ani hluku během transportu. Dostatek úložného prostoru Jelikož jsou kola upevněna za autem, stále vám zbývá prostor na střeše, jež lze perfektně využít. Pokud vás jede na tuto cyklistickou dovolenou vícero, rozhodně s sebou vezete i více zavazel. Když vám nestačí úložný prostor vašeho kufru, řešení nabízí střešní box umístěný právě střeše vozidla. Cestujte chytře a využijte všechny možnosti na maximum. Vyplatí se to.   Velký výběr jak nosičů na kola, tak i střešních boxů naleznete v internetovém obchodě Filson Store. Máte možnost zde nakoupit zboží od různých ověřených značek, jako je například Thule a mnoho dalších.

 • 0 EET pokladny brzy budou muset patřit k výbavě většiny podnikatelů. Seznamte se s klady a zápory některých z nich

  0.00 z 0 Hlasů

  S příchodem roku 2021 již málokterý podnikatel unikne povinnosti řešit elektronickou evidenci tržeb. Pro řadu z nich to znamená nutnost pořídit si vlastní EET pokladnu. Jaké typy těchto zařízení se nabízí? Podívejme se na tento problém pod lupou. Uvidíte, že někdy ani není nutné investovat do fyzického přístroje a pokladna může mít i elektronickou podobu. EET pokladna s platebním terminálem Platba kartou je v Česku nejoblíbenější metodou placení. A obchody, které tuto možnost nabízejí, obvykle evidují vyšší zisk. Pořízení takové pokladny, v níž je zároveň zabudován i platební terminál, se může hodit do většiny menších i středních provozů, ale i trhovcům, řemeslníkům a podnikatelům, kteří obvykle přijímají vyšší částky. Výhody takovéto pokladny jsou: Přenosnost, Intuitivní ovládání, Obvykle v ní je (nebo by alespoň měla být) zabudována tiskárna účtenek. Mezi mínusy tohoto řešení patří především nutnost vyřizovat smlouvu o akceptaci platebních karet, a také odvádění drobných poplatků karetním společnostem. V obou případech ale nejde o nic drastického. Dobrou pokladnu-terminál můžete většinou pořídit do 10 000 Kč, někdy i za méně. Dotykové pokladny pro EET s integrovanou tiskárnou Pokud si rozumíte s dotykovými displeji a patříte mezi menší a střední podnikatele, řemeslníky či trhovce, pak se možná stojí poohlédnout po přístroji tohoto typu. Odměnou vám může být: Mobilita pokladny i její schopnost běžet na baterii. Přijímat platby tak můžete kdekoliv. Integrovaná tiskárna účtenek – dotykové pokladny bez ní snad ani nemá smysl si pořizovat. Možnost kdykoliv ji propojit s externím platebním terminálem (který můžete pořídit o mnoho levněji). Dotyková pokladna představuje levnější řešení ve srovnání s výše zmíněnou pokladnou s integrovaným terminálem, a to i tehdy, pokud k ní budete přikupovat terminál zvlášť. Nevýhodu může představovat o něco větší náchylnost k poškození, ale budete-li opatrní, neměl by tento „mínus“ představovat problém. Celá pokladní sestava Pro podniky většího charakteru, nebo třeba restaurace, kavárny a další podniky, které denně řeší klidně stovky transakcí, připadá v úvahu prakticky jedině veliká pokladní sestava, která se sestává z řady dalších komponentů, včetně velkého dotykového monitoru, tiskárny účtenek, platebního terminálu, zásuvky a dalších prvků, které lze od profesionální pokladny tohoto rázu očekávat. Přednostmi tohoto řešení jsou především: Snadnost a rychlost markování Množství nadstandardních funkcí, které činí pokladnu vhodnou nejen pro EET, ale pro hladký byznys jako takový. Nevýhody jsou očividné – totiž nižší mobilita tohoto zařízení, a také jeho vysoká cena. Ta se může pohybovat od zhruba 15 000 klidně až k čtyřiceti tisícům. Samozřejmě jde o dlouhodobou investici, která se vám s postupem času takřka jistě vrátí. Plně elektronická pokladna Ptáte se, jestli jde řešit EET online, bez nutnosti pořizovat si fyzickou pokladnu? Možné to je. EET aplikace v mobilu, popřípadě na tabletu či počítači, jsou řešením pro ty, kteří nemusí denně řešit desítky a stovky transakcí. A nevadí jim tedy nutnost zadat každou z nich do EET aplikace ručně. Narazit můžete na spousty aplikací, které vám umožní vaše tržby tímto online způsobem evidovat. Příkladem za všechny budiž třeba pokladna Leeto, kterou najdete na leeto.cz. K elektronické pokladně se leckdy vyplatí zakoupit menší tiskárnu účtenek, i když řada podnikatelů si vystačí s jejich zasíláním emailem či přes SMS. Závěrem rozhodně stojí za to zmínit i možnost řešit EET offline – to si ale zasluhuje zvláštní článek, který najdete zde. Které z těchto řešení by nejvíce vyhovovalo vám? Pokud jste podnikatel, je načase začít nad tím uvažovat!

 • 0 Jak změnit nebo odstranit nevyhovující dopravní značení?

  0.00 z 0 Hlasů

  Zdá se vám, že víte o místě, kde jsou dopravní značky umístěny úplně nevhodně či zbytečně? Můžete kolem toho místa dál jezdit a nadávat, nebo s tím něco dělat. O změnu dopravního značení může požádat organizace i občan. Dopravní značení se neumisťuje jen tak. Předchází mu vypracování projektu a pečlivé zhodnocení situace. Přesto se někdy může stát, že člověk, který po dané komunikaci nejezdí, situaci neodhadne úplně správně a značení navrhne nevhodně. V takovém případě se neváhejte ozvat. Žádost musíte sepsat sami, žádný formulář neexistuje Jestli s nevhodným značením chcete něco dělat, je potřeba sepsat, kde je problém. Žádný oficiální formulář na takovou věc neexistuje, sami musíte popsat, o jakou značku jde, kde se nachází (vhodné je přiložit mapu či nákres), a hlavně dobře odůvodnit, proč je umístěná špatně. Žádost je většinou třeba podat písemně, některé instituce umožňují i elektronické podání. Odneste ji na místně příslušný úřad Kam s žádostí? Na odbor dopravy na příslušném správním orgánu, přičemž záleží na tom, o jakou komunikaci jde, protože za každý typ je zodpovědný někdo jiný: dálnice – ministerstvo dopravy, silnice I. třídy – krajský úřad, silnice II. a III. třídy – obecní úřad, místní komunikace – obecní úřad. Správní orgán má na rozhodnutí o vaší žádosti 30 dnů, v jednoduché věci rozhodne bezodkladně, v odůvodněných případech do 60 dnů. Pozor na nejčastější omyl Úřady se velmi často setkávají s případy, kdy lidé žádají o umístění značky „Zákaz parkování“ před vlastní garáží. Taková značka ovšem neexistuje, a kdo si pod pojmem představuje dopravní značku č. B 29 „Zákaz stání“, tomu také nebude vyhověno. Její umístění před garáží by nedávalo smysl, protože zákaz je již dán obecnou právní úpravu. Pokud vám lidé parkující před vaším vjezdem vadí, existuje však jiné řešení. Můžete si pořídit sklopný parkovací sloupek či zábranu. Koupíte je například v e-shopu firmy Top znak, která kromě prodeje značek také instaluje dopravní značení Praha a zpracovává projekty dopravně inženýrských opatření.

 • 0 Barber's Wife jako rodinný salon

  0.00 z 0 Hlasů

  Je otevřeno, a hned dvakrát. Po nuceném „odpočinku“ pro naše vlasy nám nyní pražský Barber's Wife, který je synonymem pro kadeřnictví Praha 5, nabízí i novou pobočku v Jinočanech. Od května tak salon najdete hned na dvou pražských adresách. Kdo hledá kadeřnictví Praha 5, aby to měl u metra, nebo poblíž svého bydliště či práce, ale současně se chce svěřit pod nůžky pouze skutečným profíkům, ten by se měl stavit v Barber's Wife. Salon nabízí nejen dámské kadeřnictví, ale též pánské a dětské. Domů odejdete s ošetřenými a zdravějšími vlasy, s novým střihem, s barvou, ale i s dokonalým stylingem. Krásnější do práce i na svatbu Do Barber's Wife přicházíte za prověřenými profesionály, kteří vám vytvoří skvělou image do zaměstnání, ale i účes třeba pro váš velký den – na svatbu. Kadeřníci v salonu jsou specialisté na střih, ale rovněž na barvu, včetně melíru, či takové speciality, jakou je Balayage. Poradí si se změnou vašich vlasů na blond i s udržením vaší dokonalé blond hřívy. Ale stavit se lze i na naprosto běžné úkony, jako je mytí vlasů, žehlení a foukanou. Učesat se můžete přijít pro slavnostní příležitost, včetně svatby. Vlastní, i když se jí účastníte pouze jako host. Fullservis rovněž pro muže Ať už patříte mezi muže, kteří si dokonalou péči v kadeřnictví umí skutečně užít, anebo chcete mít návštěvu holiče co nejdříve za sebou, v Barber's Wife jsou na vás připraveni. Se strojkem i s nůžkami. Umí zde precizní pánský střih i pánskou barvu. Při mytí vlasů si užijete úžasnou masáž hlavy a postarají se také o úpravu vašich vousů. Barber's Wife jako rodinný salon Chystáte se se svojí malou parádnicí poprvé do salonu? Na střih můžete přijít s holčičkou i s klukem. Zkušení profíci se postarají o zážitek vašich dětí, ale i o profesionální bezúdržbový střih. Malé princezny a princové si mohou odnést dokonce i svůj první melírek. Když to musí být skutečně nej Máte před sebou večírek, ples či svatbu? Velká večerní bez dokonalého společenského účesu bude jen polovičním estetickým zážitkem. Domluvte se v Barber's Wife včas na termínu. Ať si na vás zkušení profesionál najde dostatek času a ať spolu dáte dohromady, jak by měl váš životní účes vypadat. Koho potkáte v Barber's Wife? V Barber's Wife se setkali profíci, kteří prošli školou módního světa – a to doslova. Česali pro takové věhlasné světové fashion značky, jako Dolce&Gabbana a Escada Sport. Rukama jim prošly české „missky“ a v Rusku řídili kadeřnické týmy na prestižním Urals Wedding Show. Málokde najdete tak zkušený tým. Barber's Wife se díky svým věhlasným zkušenostem, vysoké odbornosti, zručnosti a umělecko-řemeslné dokonalosti své práce vyšvihl mezi přední světové kadeřnické salony.

 • 0 Odkup firmy je jednodušší, než si možná myslíte!

  0.00 z 0 Hlasů

  Máte už podnikání dost a uvažujete o tom, že se své firmy zbavíte? A co vám v tom brání? Můžete ji prodat. Rychle a bez zbytečných průtahů. Poradíme vám, kam se obrátit! Odkup firem najdete v portfoliu různých společností. Jedna z nich má tuto aktivitu přímo ve svém názvu – Odkup-firmy.cz. Jak to probíhá? Poměrně jednoduše. Odkup s.r.o.? Rychle a bez problémů! Firmu od vás odkoupí buď třetí osoba, nebo právě zmíněná společnost. A to v podstatě za splnění jediné podmínky, kterou je zpracování kompletní účetní dokumentace za poslední dekádu. Bez ní nejede vlak, je totiž povinná ze zákona. Zbytek, tedy zanesení změn do obou rejstříků (obchodního i živnostenského) a odhlášení z daňového úřadu bude záležitostí kupce firmy. Převodová a účetní dokumentace Začínáte o odkupu své firmy vážně uvažovat? Tak přistupte k realizaci svého záměru. Třeba hned teď. Na stránkách odkup-firmy.cz vyplňte jednoduchý formulář, na jehož základě vám právník společnosti připraví tzv. převodovou dokumentaci. Na vás bude jen příprava již zmíněné dokumentace účetní, po jejímž předání dojde k vyplacení předem domluvené ceny. Nejvyšší možná výkupní cena Zřejmě vás bude zajímat její výše. Ta samozřejmě závisí na mnoha okolnostech, a ani v náznaku si ji netroufáme odhadnout. Jedno však je jisté – specialisté společnosti odkup-firmy.cz slibují nejvyšší možnou výkupní cenu. Její výše je každopádně výsledkem dohody a souhlasit s ní musí obě strany. Pokud vy s cenou souhlasit nebudete, můžete od obchodu odstoupit a jít o dům dál. Věříme však, že se tak nestane. Výkup s.r.o. Nebo byste naopak nějakou firmu chtěli koupit? I v tomto případě jste na správné adrese. Společnost odkup.firmu.cz se totiž zabývá i výkupy, tedy prodejem firem. Firem prověřených, bez pohledávek a s podrobným účetnictvím, které, jak jsme již zmínili, od prodejců vyžaduje. V nabídce však jsou i virtuální (registrační) sídla na lukrativní bratislavské adrese, která vaší firmě dodají nezbytnou prestiž. Tak neváhejte, mnohdy k úspěchu v podnikání stačí poměrně málo.

 • 0 Když topit uhlím, tak uhelnými briketami

  0.00 z 0 Hlasů

  Pojďte topit uhelnými briketami. Svojí výhřevností předčí hnědé uhlí i dřevo. Jsou přitom ekologické. Při správném topení je umíte dokonale spalovat, mají vysokou výhřevnost a jsou též odsířené. Občas se setkáme skutečně s nekvalitním prachovým uhlím, které místo hoření kamna pouze dusí a z komínu se pak valí zapáchající a škodlivý dým. Vyhnout se nekvalitnímu uhlí můžete díky využití kvalitních uhelných briket. Uhelné brikety umí plnohodnotně nahradit dřevo i uhlí. Jsou přitom výhřevnější než dřevo, avšak topení s nimi je výrazně ekologičtější než s běžným uhlím. Co umí uhelné brikety? I u uhelných briket, stejně jak u uhlí platí, že nejsou brikety jako brikety. V tomto článku vám představím kvalitní německé uhelné brikety UNION (dříve známé pod názvem Heizprofi) a REKORD. Prodává je OPTIMTOP. Výhřevnost těchto paliv je až 19,8 MJ/kg. To je výrazně více než hnědé uhlí (12,5 MJ/kg), o něco více ve srovnání s dřevní kulatinou (17 MJ/kg, platí pro dokonale suché dřevo), avšak méně než černé uhlí (28 MJ/kg). Znamená to tedy, že hnědouhelnými briketami dokážete topit ve srovnání s hnědým uhlím a dřevem efektivněji, ale můžete je využít i v kotlech a kamnech, které nejsou určeny pro topení černým uhlím. Určitě vás zajímá rovněž ekologičnost topení Vyšší výhřevnost uhelných briket a schopnost jejich dokonalého spalování v případě správného topení jim dává, pokud jde o vliv na životní prostředí, veliké plus. Uhlí je dále pokládáno za silného znečišťovatele ovzduší z důvodu obsahu síry. V uhlí jej nacházíme v pyritické formě jako FeS2. Ve spalinách se pak vylučuje do ovzduší jako SO2. Uhelné brikety jsou však tzv. odsířené a obsahují pouze malé zbytkové množství této látky. Jde tedy o tzv. čisté palivo bez negativních důsledků pro životní prostředí. Je velkou chybou házet je do jednoho pytle s klasickým uhlím. Kdy topit uhelnými briketami? Většinou se využívají pro kombinované topení se dřevem. Na roztopený základ, třeba po topení dřevem během dne, se používají pro efektivní a bezobslužné noční topení. Užitečné jsou i když chceme méně často přitápět.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.