Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Slavíte svátek svatého Valentýna? Nebo čokoládu a plyšové medvědy házíte do koše?

  0.00 z 0 Hlasů

  Mnoho Evropanů si myslí, že svátek svatého Valentýna je ryze americká záležitost, která do Evropy připutovala spolu s dalšími výdobytky ze států za Atlantikem. Nic nemůže být dále od pravdy. Americký svátek? Ani náhodou Ve Spojených státech se tento svátek pouze nekontrolovatelně rozšířil, protože souzněl s americkou náturou. Jeho původ v moderních dějinách můžeme dopátrat zhruba na počátku 19. století v Anglii, kdy bylo zvykem posílat milované osobě anonymní milostné dopisy. Tento zvyk se rozšířil v polovině téhož století společně s rozšířením poštovních známek. Tento zvyk se ostatně v Británii dodržuje dodnes. Adresát nepodepsané valentýnské kartičky musí hádat, kdo je odesílatel. Obálka bývá označena pouze písmeny SWALK (Sealed with a loving kiss). Valentýnky si posílají nejenom lidé na britských ostrovech. Mladí lidé v Dánsku si také vyměňují kartičky. Nejsou však anonymní a jejich obsahem bývají zábavné až ztřeštěné básničky a říkanky vymyšlené vlastní hlavou, což obdarovaného potěší mnohem vice než zakoupené přání s předtištěným textem. Místo typických rudých růží se obyvatelé severoevropských států vzájemně obdarovávají sněženkami. Praktický zvyk dodržují na svatého Valentýna Estonci, kteří vypravují tento den speciální autobusy pro osamělé. Do nich mohou nastoupit single muži a ženy a seznámit se s kolegy s podobným osudem. Valentýn kupodivu není jen doménou staré Evropy. Slaví se v Číně, Singapuru, na Tchaj-wanu, na Filipínách, kde 14. února probíhají hromadné svatby. Asiaté věří, že když svatba proběhne na Valentýna, manželství bude více šťastné a láskyplné. Od starověkého Říma ke knězi Valentýnovi Kde hledat prapůvod tohoto jedněmi vyznávaného a druhými zavrhovaného svátku, dnes už přesně nevíme. Traduje se, že svátek svatého Valentýna se vyvinul ze svátku Lupercalia (svátky pastýřského boha Luperca) ve starověkém Římě, který připadl přibližně na polovinu měsíce února. Smyslem svátku bylo vyčistit město od zlých duchů a na další rok zajistit zdraví a prosperitu. Prakticky svátek spočíval v poněkud neromantickém rituálním bičování mladých žen muži, kteří na tento akt využívali biče potřené krví rituálně obětovaných dobytčat. Svátek byl pravděpodobně obnoven ve 3. století našeho letopočtu, kdy byl umučen kněz Valentýn. Ten tajně oddával mladé a zamilované páry přes zákaz císaře Marka Aurelia Claudia, který ve své říši zakazoval manželské svazky z obav, že ženatí muži nebudou chtít jít do války. Později v 5. století byl papežem Gelasiem I. vyhlášen den smrti tehdy už svatého Valentýna svátkem. Pravděpodobně tak splynul se svátkem Lupercalia, které připadaly na stejné datum. Nezapomeňte na drahou polovičku Ať už Valentýn slavíte nebo ne, váš partner, či partnerka určitě ocení, když si na něj (ji) alespoň jedenkrát za rok vzpomenete a strávíte spolu krásný večer bez shonu a každodenního stresu. A proč ne zrovna 14. února?

 • 0 Povinné ručení

  0.00 z 0 Hlasů

  Náš motorový miláček může přijít na českých cestách také k úrazu. Provoz na komunikacích je v současné době tak hustý, že často dochází k různým kolizím. Někdy se nám pomačká trochu fasáda, jindy auto odejde úplně. Výjimkou není až celková destrukce našeho plecháče. Toto si však nemusíme způsobit vždy sami, ale viníkem nehody může být jiná osoba. Jak si pak zajistit prašule na opravu našeho motorového miláčka nebo koupi nového? K tomu slouží povinné ručení motorových vozidel. Musí jej mít každý, kdo se odváží na veřejné komunikace. Do devadesátých let minulého století byla jeho cena striktně dána, neboť jej nabízela pouze jedna finanční instituce. Dnes se však můžeme radovat, neboť povinné ručení ve své nabídce mají téměř všechny pojišťovny a banky. Těch se nám naštěstí na českém trhu vyrojilo velké množství. Aby si své klienty udržely či případně získaly nové zákazníky, musí stále něco nového vymýšlet a mnohdy až balamutit, aby byly zajímavé. Snaží se nás utáhnout na nízké ceně pojistky, ale narazit můžeme také na zajímavé slevy a jiné bonusy. Jak ale vybrat pro náš milovaný vůz to nejlepší? K tomu nám výtečně poslouží vymoženost dnešní doby zvaná internet. V něm lze najít nabídky jednotlivých poskytovatelů povinného ručení přímo na jejich webových stránkách. Ale kdo má dnes čas na brouzdání na netu, vždyť raději jdeme na pivo nebo fotbalový zápas. Snadnější možností porovnání ceny a výhod tohoto pojištění jsou srovnávače povinného ručení, které jsou nezávislé a na základě zadaných údajů, jako jsou například obsah motoru vozidla či jeho stáří, nám spočítají přesně to, co zacelujeme. Vybrat to nejlepší pro náš milovaný vůz je tedy velmi snadné. Sjednáním výhodného povinného ručení můžeme ušetřit nemalé finanční prostředky, neboť nabídky jednotlivých pojišťoven a bank se mnohdy velmi liší. V našem rozhodování nám mohou pomoci rovněž nezávislí finanční poradci.

 • 0 Proč nepodcenit cestovní pojištění?

  0.00 z 0 Hlasů

    Chystáte se užívat krásné letní počasí někde mimo domovinu? Pak určitě nezapomeňte s sebou na cestu přibalit i cestovní pojištění! Možná Vás napadá, proč pořizovat službu, kterou určitě nevyužijete, když budete jen ležet na pláži a maximálně si zaplavete jedno dvě tempa v bazénu? Ano samozřejmě, nikdo nechce malovat čerta na zeď, ale i při cestě na pláž si lze nešikovně zvrtnout kotník, při ochutnávání místních lahůdek může dojít k bouřlivé reakci vašeho žaludku anebo do vás někdo neopatrně strčí na pláži a úraz může být na světě. Situace se pak může značně zkomplikovat zejména v případě, že cestujete s malými dětmi, které jsou neposedné a rozradostněné z nepřeberného množství nových vjemů a zážitků. Samozřejmostí by pak mělo být cestovní pojištění u lidí, kteří se chystají na nějaké větší výšlapy a túry, zde je číhajících rizik mnohem více. Navíc cestovní pojištění nezahrnuje jen nezbytnou úhradu nákladů vynaložených na ošetření v případě úrazu či nemoci, ale je zde v připojištění léčebných výloh zahrnuta také přeprava do nejbližšího zdravotnického zařízení či přímo zpátky do České republiky. Dále je možné připojistit úrazy, zavazadla nebo odpovědnost za škody způsobené na majetku či životě. Neriskujte zbytečné komplikace kvůli ušetřeným pár korunám a užijte si dovolenou opravdu v klidu ať už se přihodí cokoliv s cestovním pojištěním. Krásnou dovolenou

 • 0 Kdo musí podat daňové přiznání za rok 2018 a jak na to?

  5.00 z 2 Hlasů

  Pomalu, ale jistě se začíná blížit termín podání daňového přiznání za rok 2018. Tato povinnost se netýká jen živnostníků, ale samozřejmě i běžných zaměstnanců. V tomto roce je nutné vyplněný formulář odevzdat nejpozději 3. dubna. Kdo musí daňové přiznání podávat a jakou má mít podobu? Za koho daňové přiznání podává zaměstnavatel?   Kdo daňové přiznání podává? Ze zákona samozřejmě daňové přiznání podávají živnostníci a dále osoby, které podnikají na vedlejší pracovní poměr. V ojedinělých případech si sami podávají daňové přiznání i osoby zaměstnané, které nesplňují podmínky pro to, aby za ně roční zúčtování provedl zaměstnavatel. V praxi to vypadá tak, že pokud jste za rok 2018 prošli více zaměstnáními současně či jste byli v evidenci úřadu práce, tak si budete muset toto přiznání podat k místnímu finančnímu úřadu sami. Zaměstnavatel za Vás roční zúčtování může provést pouze v případě, kdy jste u něho pracovali po celý rok a neměli jste jiný vedlejší příjem. Dále také v případě, že jste během roku měli více zaměstnání, která na sebe navazovala a nepřekrývala se.   Jak správně daňové přiznání podat? Daňové přiznání za rok 2018 lze podat několika způsoby. Tím prvním je vyplnění klasického papírového formuláře pro přiznání k dani z příjmů fyzických osob, který si můžete vyzvednout na každém finančním úřadu či ho vytisknout z internetových stránek Finanční správy, kde si ho můžete rovnou i vyplnit. Dalším způsobem je elektronické podání, kdy se formulář vyplní přímo na internetových stránkách Finanční správy a odešle se prostřednictvím přihlášení přes datovou schránku. V počítači vyplněný či naskenovaný formulář lze samozřejmě odeslat i jako přílohu v datové schránce. Pokud jako fyzická osoba vlastníte datovou schránku, máte ze zákona povinnost daňové přiznání za rok 2018 podat elektronicky (V opačném případě se vystavujete riziku udělení pokuty.).   Jaké doklady je třeba k daňovému přiznání doložit? Jako zaměstnanci budete k přiznání z dani z příjmů fyzických osob dokládá potvrzení o zdanitelných příjmech od všech zaměstnavatelů, u kterých jste v roce 2018 byli zaměstnáni. V případě studia se samozřejmě dokládá i potvrzení. To samé platí i pokud máte úlevy na dani. V daňovém přiznání lze od základu daně odečíst např. úroky z hypotéky, penzijní připojištění. Nějakou tu výhodu můžete získat i za odběry krve, kostní dřeně či za dary.

 • 0 Jak zhubnout břicho

  0.00 z 0 Hlasů

  Snem téměř každé ženy je v dnešní době ploché bříško. Mužům přestává být kondice jejich těla také jedno a snaží se s přebytečnými kily v pasu bojovat neméně intenzivně. Bohužel o hubnutí břicha platí, že se jedná o velmi obtížný proces závislý na několika proměnných. Nejde zhubnout jen břicho! Tělo hubne, pokud se nachází v delším horizontu v kalorickém deficitu. To znamená, že jednoduše vydává více kalorií, než přijímá. Bohužel však není možné přinutit tělo k tomu, aby hublo z vámi vybrané partie. Každému se ukládá tuk jinak a každému se také jinak odbourává, záleží tak jen na vaší genetice, kdy se vám podaří zhubnout tuk na břiše. Strava a trénink jsou základ Sériemi sklapovaček tedy rozhodně tuk na břiše nezhubnete. K tomu abyste ho odbourali budete muset cvičit plnohodnotný trénink v posilovně, který bude zaměřen na celé tělo. To však neznamená, že byste měli na cvičení břicha zanevřít. Střed těla je velmi důležitou partií, která zajišťuje správné držení těla a podobně. Svoji roli při hubnutí hraje samozřejmě z velmi velké části také vyvážená dieta, která tvoří velké procento úspěchu. Pokud se budete dřít v posilovně a pak si zajdete do nejbližší cukrárny na zákusek, pravděpodobně tuk na břichu jen tak neodbouráte. Nezapomeňte na dostatečnou regeneraci Regenerace je dalším klíčem k úspěchu. Pokud bude váš trénink perfektně poskládaný a budete mít dokonalý jídelníček, stále musíte tělu ještě poskytnout dostatek prostoru pro to, aby se na něm očekávané změny mohly projevit. Ne nadarmo se totiž říká, že svaly rostou při regeneraci.

 • 0 Trendy permanentního make-upu a co byste o něm měli vědět

  5.00 z 2 Hlasů

  Trendy permanentního make-upu a co byste o něm měli vědět Trendy permanentního make-upu se neustále vyvíjí dopředu. Nově roste obliba tetování tvářenky nebo pih na nose a tvářích. Pokud vás nebaví každodenní líčení a chtěly byste se probouzet s hotovými linkami nebo obočím, pak je tento článek přesně pro vás. Dozvíte se veškeré informace o výhodách permanentního make-upu, jeho výdrži a na co byste neměli zapomenout. Trendy permanentního make-upu u nás i ve světě Mezi největší trendy patří již mnoho let především vyplnění a vláskování obočí či horní a dolní oční linky. Permanentní make-up se začal objevovat v 80. letech dvacátého století a již tenkrát měly ženy velký zájem o konturování rtů a oční linky. V poslední době začíná být stále populárnější tetování tvářenky, vlasů nebo stínování linek. Nejžhavějším módním hitem jsou pihy a na ně se zaměřily i mnohé kosmetické salony. Tetování pih je stále populárnější Poslední roky roste důraz na přirozený vzhled a pihy na nose a tvářích se staly novým trendem. Některé ženy si je občas dokreslují v rámci líčení, ale kosmetické salony začaly nabízet i jejich vytetování. Aplikace probíhá stejně jako u očních linek nebo obočí a výsledek vydrží až tři roky. Řídké vlasy zamaskuje mikropigmentace Tetování vlasů může vyřešit problémy s řídkými a vypadanými vlasy. Tato metoda napodobuje velmi krátké vlasy a díky mnoha barevným pigmentům bude odstín vlasů odpovídat vaší přirozené pigmentaci. Zákrok navíc pomůže zakrýt nedokonalosti pokožky hlavy, jako jsou jizvy, pigmentové skvrny nebo popáleniny. permanentního make-upu se neustále vyvíjí dopředu. Nově roste obliba tetování tvářenky nebo pih na nose a tvářích. Pokud vás nebaví každodenní líčení a chtěly byste se probouzet s hotovými linkami nebo obočím, pak je tento článek přesně pro vás. Dozvíte se veškeré informace o výhodách permanentního make-upu, jeho výdrži a na co byste neměli zapomenout. Trendy permanentního make-upu u nás i ve světě Mezi největší trendy patří již mnoho let především vyplnění a vláskování obočí či horní a dolní oční linky. Permanentní make-up se začal objevovat v 80. letech dvacátého století a již tenkrát měly ženy velký zájem o konturování rtů a oční linky. V poslední době začíná být stále populárnější tetování tvářenky, vlasů nebo stínování linek. Nejžhavějším módním hitem jsou pihy a na ně se zaměřily i mnohé kosmetické salony. Tetování pih je stále populárnější Poslední roky roste důraz na přirozený vzhled a pihy na nose a tvářích se staly novým trendem. Některé ženy si je občas dokreslují v rámci líčení, ale kosmetické salony začaly nabízet i jejich vytetování. Aplikace probíhá stejně jako u očních linek nebo obočí a výsledek vydrží až tři roky. Řídké vlasy zamaskuje mikropigmentace Tetování vlasů může vyřešit problémy s řídkými a vypadanými vlasy. Tato metoda napodobuje velmi krátké vlasy a díky mnoha barevným pigmentům bude odstín vlasů odpovídat vaší přirozené pigmentaci. Zákrok navíc pomůže zakrýt nedokonalosti pokožky hlavy, jako jsou jizvy, pigmentové skvrny nebo popáleniny.   Výhody permanentního make-upu · Kvalitní permanentní make-up zakryje nedokonalosti v tváři a zvýrazní požadované partie obličeje. · Skvělá alternativa pro ty, které trpí alergií na dekorativní kosmetiku nebo nemají čas se každodenně líčit. · Tvář je upravená 24 hodin denně, nemusíte se bát rozmazání make-upu při sportu či ve vodě. · V restauraci ani na večírku se nemusíte obávat rozmazané rtěnky. · Pokud trpíte zrakovou vadou, nemusíte se již zdlouhavě líčit u zvětšovacího zrcátka. Jak dlouho permanentní make-up vydrží? Permanentní make-up po určité době vybledne a zmizí. Odbarvovat se začne zhruba po dvou letech v závislosti na vašem věku, metabolismu, typu kůže a na vnějších faktorech. Nemusíte se ale bát, že vaše líčení bude několik let stejné. Dekorativní kosmetiku lze nanášet i na permanentní make-up, nic vám tak nebrání vyzkoušet kosmetické novinky. Na co si dát pozor Před zákrokem je důležité najít kosmetický salon, který se na aplikaci permanentního make-upu specializuje. Pečlivě si projděte zkušenosti zákazníků a fotogalerii, kterou se salon prezentuje. Vzhledem k dlouhodobému efektu a zásahu do obličeje je lepší si za profesionální aplikaci připlatit a nerozhodovat se pouze na základě ceny. Nevydařený permanentního make-up lze odstranit Permanentní make-up lze odstranit pomocí speciálního laseru podobně jako klasické tetování. Pokud se zákrok nepovede podle vašich představ nebo se rozhodnete pro odstranění z jiného důvodu, můžete tetování odstranit během několika sezení. Běžně stačí tři až čtyři návštěvy, v některých případech je jich potřeba až osm. Mezi sezeními by měla být čtyř až šestitýdenní pauza kvůli regeneraci kůže. Aplikace permanentního make-upu je rychlá a téměř bezbolestná. Můžete jím vyřešit nedostatky v obličeji nebo jen zvýraznit požadované partie. Pokud se pro zákrok rozhodnete, svěřte se pouze do rukou ověřené a zkušené kosmetičky ve specializovaném salonu. Vyzkoušíte tedy některý z výše zmíněných trendů? Máte už zkušenost s tímto vylepšením? Přemýšlíte o aplikaci permanentního make-upu, nebo jste spíše zastánci dekorativní kosmetiky?   Výhody permanentního make-upu · Kvalitní permanentní make-up zakryje nedokonalosti v tváři a zvýrazní požadované partie obličeje. · Skvělá alternativa pro ty, které trpí alergií na dekorativní kosmetiku nebo nemají čas se každodenně líčit. · Tvář je upravená 24 hodin denně, nemusíte se bát rozmazání make-upu při sportu či ve vodě. · V restauraci ani na večírku se nemusíte obávat rozmazané rtěnky. · Pokud trpíte zrakovou vadou, nemusíte se již zdlouhavě líčit u zvětšovacího zrcátka. Jak dlouho permanentní make-up vydrží? Permanentní make-up po určité době vybledne a zmizí. Odbarvovat se začne zhruba po dvou letech v závislosti na vašem věku, metabolismu, typu kůže a na vnějších faktorech. Nemusíte se ale bát, že vaše líčení bude několik let stejné. Dekorativní kosmetiku lze nanášet i na permanentní make-up, nic vám tak nebrání vyzkoušet kosmetické novinky. Na co si dát pozor Před zákrokem je důležité najít kosmetický salon, který se na aplikaci permanentního make-upu specializuje. Pečlivě si projděte zkušenosti zákazníků a fotogalerii, kterou se salon prezentuje. Vzhledem k dlouhodobému efektu a zásahu do obličeje je lepší si za profesionální aplikaci připlatit a nerozhodovat se pouze na základě ceny. Nevydařený permanentního make-up lze odstranit Permanentní make-up lze odstranit pomocí speciálního laseru podobně jako klasické tetování. Pokud se zákrok nepovede podle vašich představ nebo se rozhodnete pro odstranění z jiného důvodu, můžete tetování odstranit během několika sezení. Běžně stačí tři až čtyři návštěvy, v některých případech je jich potřeba až osm. Mezi sezeními by měla být čtyř až šestitýdenní pauza kvůli regeneraci kůže. Aplikace permanentního make-upu je rychlá a téměř bezbolestná. Můžete jím vyřešit nedostatky v obličeji nebo jen zvýraznit požadované partie. Pokud se pro zákrok rozhodnete, svěřte se pouze do rukou ověřené a zkušené kosmetičky ve specializovaném salonu. Vyzkoušíte tedy některý z výše zmíněných trendů? Máte už zkušenost s tímto vylepšením? Přemýšlíte o aplikaci permanentního make-upu, nebo jste spíše zastánci dekorativní kosmetiky?

 • 0 Jenom natankovat nestačí

  5.00 z 1 Hlasů

  V dnešní době má auto většina lidí a je to prakticky neodmyslitelná věc našeho každodenního života. Doby, kdy auto stálo v garáži a vyjelo se jednou za týden či dva jsou také pryč. Většina aut je dnes a denně v provozu. Stává se z nich tudíž spotřební věc. Věc z plechu, plastu a mnoha dalších materiálů. Byť se konstruktéři snaží sebevíc, každá součástka má svoji životnost. Naštěstí se i ta dá ovlivnit jedním faktorem, kterým jsme my. Každá věc se dá zničit a otázka zní: chováte se ke svému autu ohleduplně? A i když si myslíte, že ano, je tomu skutečně tak? Jak se tedy chovat například k motoru, aby nás náš vůz brzy nezanechal na cestě? Srdce auta je motor, který spaluje palivo. Nezáleží jaké, berme to obecně. Když vůz nastartujeme, motor má teplotu okolí. Ta se začne zvyšovat spalováním a třením. Aby vše fungovalo jak má, musí být dosažena provozní teplota. A aby byla udržována i během jízdy, jsou nutné další podmínky. Olej v motoru má hlavní funkci, mazat. To ovšem nestačí. Motor se musí i chladit. K tomu slouží chladící kapalina, ale i olej, jelikož ve spodní části motoru je právě jen on. Když po nastartování sešlápneme plyn až k podlaze, vadí to. Teplota spalování je obrovská a materiál, dnes většinou hliník, je ještě studený. Dochází tudíž k nerovnoměrnému, tepelnému namáhání jak hlavy motoru, tak třeba i turbodmychadla. Ani mazací schopnosti oleje nejsou nikterak zázračné, není - li dostatečně prohřátý. To jednotlivým dílům, hlavně těm pohybujícím se velmi vadí. Co z toho vyplývá? Po nastartování se snažme zahřívat motor pomalejší jízdou, nevytáčet jej do vysokých otáček, ale ani zbytečně nepodtáčet, tedy dávat vyšší rychlostní stupeň. Jeďme prostě v klidu. Po zahřátí, u většiny aut je to někde mezi 80 – 90 stupni, už může být jízda přizpůsobená našim požadavkům. Někdo si říká: nebudu to ničit, pošetřím to. Jede tedy na co nejnižší otáčky motoru. Ve skutečnosti však nejde o pošetření, ale o postupné ničení. Při nízkých otáčkách totiž dochází k zakarbonování, u dieselových motorů např. i k zanášení EGR ventilu. Spotřeba při tomto stylu jízdy stejně menší není. Motor by z těchto důvodů neměl běžet pod 1500 otáček za minutu. To samé obráceně. Pokud bude ručička otáčkoměru u červeného pole krátkodobě (při předjíždění, jízda do kopce ...) vůbec nevadí. Nejezděme ale se sešlápnutým plynem na podlahu po dálnici 3 hodiny. Některé dnešní malé motory se začnou přehřívat.  Dochází ke zřídnutí oleje a jejich malé díly, ventily, sedla ventilů atd. se přestávají chladit. To potom vede právě k předčasnému zničení motoru.Následující rada se týká především majitelů aut s turbodmychadly. Cesta např. ze zaměstnání je zpravidla svižnější. Najednou přijedeme domů, zastavíme a vypneme motor. Ten je rozpálený a najednou už se nechladí proudem vzduchu, který na něj za jízdy působí. Jak tedy motor pošetřit? Když už víme, že brzy nastane vypnutí agregátu, jeďme posledních pár kilometrů volnějším stylem jízdyPříklad: Jedeme po dálnici. Víme, že čerpací stanice se před námi objeví za zhruba 5 km. Jízdu tedy alespoň poslední 2 km zvolníme a motor tak lehce vychladíme.Je to, jako když jezdci F1 projedou cílem. Jistě jste si všimli, že  jedou ještě jedno kolo. Není to však jen proto, aby zamávali divákům, ale ujedou ještě tak 5 km velmi pomalou jízdou. Všechny komponenty vozu tak zchladnou pěkně pomalu.Malé shrnutí na závěrPokud se k motoru našeho vozu budeme chovat ohleduplně,  každý rok nebo po ujetí 10 - 15 tisíc kilometrů vyměníme olej (bez ohledu na to, co se píše v servisní knížce), bude nám sloužit mnohem déle. Prostě a jednoduše: jak se my zachováme ke svému autu, tak se zachová ono k nám.

 • 0 Kapitálové životní pojištění, investice vedoucí k velkým ziskům?

  5.00 z 1 Hlasů

  Kapitálové životní pojištění je v současnosti velmi vyhledávanou komoditou na českém pojišťovacím trhu. Jedná se totiž o příjemnou kombinaci pojištění a spoření. A navíc, pokud začnete spořit včas (to znamená zhruba kolem třiceti let věku), můžete si přijít i na solidní peníze. Finance, které zaplatíte pojišťovně, jsou vlastně laicky řečeno rozdělovány do dvou položek. Jednou z nich je samotná pojistka pro případ náhlého úmrtí, druhou z nich je pak částka určená ke spoření. V případě, že se dožijete doby, na kterou je pojišťovací smlouva podepsána, pojišťovna vám pak vyplatí kapitálovou hodnotu (jinými slovy - zisk) pojištění. I v případě, že vás postihne náhlá smrt, dočká se vaše rodina slušného finančního zabezpečení. Nevýhodou v případě kapitálového životního pojištění je ten fakt, že pojišťovna de facto investuje finanční prostředky za vás a nemůžete tedy o této záležitosti nijak spolurozhodovat. V případě investičního pojištění je to něco jiného, ale zase si nesete následky vzniklé malými nebo žádnými výnosy sami za sebe. Kromě toho si můžete pojistnou sumu odečíst od základu daně z příjmů, ročně to může znamenat klidně i dvanáct tisíc korun. Doby kapitálového pojištění, při kterém jste měli možnost získat výnos až kolem čtyř procent, jsou v tuto chvíli minulostí. Na trhu není moc pojišťoven, které vám nabídnou alespoň polovinu této částky. Ale i přesto se kapitálové životní pojištění nepochybně vyplatí. Nabídne vám totiž lepší zhodnocení než na obyčejném spořícím účtu. Jedná se ve vašem případě o zbytečnost nebo může být kapitálová životní pojistka velmi účelná a vhodná? Především byste měli vědět to, že státní podpora je podobná jako u penzijního připojištění. Jinými slovy přesně nula korun, nicméně je zde stále možnost část vložených finančních prostředků odečíst ze základu daně. Nepochybnou výhodou KŽP je garantovaná pojistná částka pro jakýkoliv případ, nevýhodou je pak to, že nemůže libovolně měnit nastavené pojištění jako v případě jiných pojišťovacích produktů na českém trhu. Je to pro vás vyhovující nebo se porozhlédnete po něčem jiném? Rozhodnutí je na vás. Jedná se ve většině případů o velmi dlouhodobý produkt. Pokud totiž chcete, abyste měli z celého podniku nějaký výnos, podepište smlouvu na minimálně deset roků, ideálně však na dobu celé jedné lidské generace. Nemusíte se bát, obvykle jste v rámci smlouvy i pojištěni proti riziku nešťastné události a následné neschopnosti platit pojistku. Kapitálové životní pojištění se na českém pojišťovacím trhu skrývá pod mnoha názvy, někdy jde o soukromé důchodové pojištění, jindy se honosí titulem svatební pojištění. V podstatě jde ale vždy o totéž. Investice je bezriziková, v potaz ale musíme vzít hlavně inflaci, kterou bohužel nejde předvídat dopředu. Během posledních let ale meziročně stoupají ceny o dvě až tři procenta...  

 • 0 Léčivé účinky CBD oleje jsou neocenitelné při celé řadě chorob.

  5.00 z 1 Hlasů

  Léčivé účinky CBD oleje jsou neocenitelné při celé řadě chorob. Znáte alespoň 10 způsobů jeho medicínského využití? O léčivých účincích CBD oleje by si dnes zřejmě dovolil pochybovat jen málokdo. Není to ale zase tak dávno, kdy se o nich hovořilo jen opatrně a s určitými pochybami. Pozitivní vliv na celou řadu onemocnění je však již nade všechnu pochybnost prokázán a nejrůznějších způsobů využití kanabinoidu CBD, který je získáván z konopí, navíc pozvolna přibývá. V čem vám tedy může být konzumace této látky prospěšná? A víte, proč je čím dál častěji užívána právě ve formě oleje? Léčivým účinkům CBD oleje je konečně věnována větší pozornost O tom, že produkty z konopí jsou lidskému tělu v mnoha ohledech prospěšné, se již přesvědčily miliony lidí na celém světě. Jejich obliba konečně pomalu stoupá také u nás, o čemž svědčí i fakt, že počet lékařů, kteří je svým pacientům předepisují, se jen za poslední rok zhruba zdvojnásobil. Konopí obsahuje řadu užitečných látek, to je již obecně známo. A k těm, jejichž hodnota pro naše zdraví je podle nejnovějších výzkumů zcela zásadní, patří právě kanabinoid označovaný jako CBD. Ten, jak se zdá, je navíc ideální konzumovat, je-li obsažen v oleji. Jednak proto, že tobolky s tímto olejem nejsou cítit po marihuaně a jejich přijímání je tedy pro některé lidi snazší. Zároveň je vyloučeno riziko negativních vlivů spojených s kouřením a rovněž dávkování je přesnější, než v případě, když si „dáte jointa“. Opomenout nelze ani efektivnější vstřebávání účinné látky skrze stěny tenkého střeva, kde se tobolka rozpouští. 85 různých kanabinoidů Konopí podle dosavadních poznatků obsahuje zhruba 85 různých kanabinoidů. THC a CBD patří rozhodně mezi ty, o jejichž účincích toho dnes víme zdaleka nejvíce. Možnostmi léčebného využití dnes CBD překonává všechny ostatní doposud známé kanabinoidy. Pomáhá při zánětech, nevolnosti, cukrovce i alkoholismu. Jeho pozitivní vliv při boji se schizofrenií či posttraumatickou stresovou poruchou je rovněž pozoruhodný. Zapomenout nelze ani na značné účinky při léčbě epilepsie, artritidy, kardiovaskulárních potíží a bezpečně funguje rovněž při neuropatických bolestech, s nimiž si zatím moderní medicína neví příliš rady.   THC a CBD mohou pracovat v symbióze Oba tyto kanabinoidy disponují mnoha prospěšnými účinky a to i jeden bez druhého. Jsou-li však v léčebném přípravku obsaženy oba a to v tak vyváženém poměru, ve kterém obvykle bývají v rostlině konopí, mohou být jejich účinky na lidské zdraví ještě výraznější. Molekuly CBD totiž mohou například do značné míry eliminovat některé úzkostné stavy, které jsou způsobovány THC. THC je však zase neocenitelný při tlumení silných bolestí a mnoho pacientů se bez jeho konzumace takřka neobejde. Zdá se proto, že pracují-li obě tyto látky v těle společně, mohou být v řadě případů výsledky takové léčby mnohem uspokojivější, než tehdy, jsou-li užívány odděleně. Alzheimer, rakovina, psychózy… Pozitivní vliv konopí byl již prokázán v mnoha oblastech medicíny. Je proto velká škoda, že na tom nejsme zatím zdaleka tak dobře jako v Německu, kde je proplácení konopných léků pojišťovnami už vcelku běžné. Chorobných stavů, pro jejichž léčbu a zmírňování negativních dopadů na lidský organismus jsou takové přípravky využívány, je opravdu hodně. Jmenujme proto alespoň deset nejvýznamnějších, kde se CBD uplatňuje ve vysoké míře. 1) ALZHEIMEROVA CHOROBA – Díky silným antioxidačním a neuroprotektivním vlastnostem, kterými disponuje CBD, se jeho využití v boji s touto chorobou přímo nabízí. Dokáže oddálit stárnutí mozku a brání ztrátě paměti. 2) RAKOVINA – Zde jsou výzkumy teprve v počátcích. Přesto lze již konstatovat, že přinejmenším zpomaluje rakovinné bujení. 3) CUKROVKA – Přínos pro lidi s touto nemocí je značný a jeho význam neustále roste. Snižuje neurotoxicitu i zánětlivost. 4) HOJENÍ KOSTÍ - Urychluje hojení zlomenin a právě zde je účinek CBD výraznější ve spolupráci s kanabinoidem THC. 5) KOŽNÍ CHOROBY – Jeho schopnost pomáhat při řadě kožních onemocnění je známa již delší dobu. 6) ZÁNĚTLIVÁ ONEMOCNĚNÍ STŘEV – Například v boji s Crohnovou nemocí byly prokázány značné protizánětlivé účinky a vývoj léku na bázi CBD je tedy jen otázkou času. 7) EPILEPSIE – DRAVETŮV SYNDROM – Pomáhá při léčbě takřka neřešitelných případů dětské epilepsie. 8) NEVOLNOST – zlepšuje stavy nevolnosti a zvracení. Své využití má tedy například při chemoterapii. 9) SCHIZOFRENIE, PSYCHÓZY – účinně působí na řadu duševních onemocnění a v některých případech by mohl do budoucna nahradit i dosud používaná léčiva, neboť jeho chemický profil je s nimi takřka totožný. 10) ÚZKOSTI A DEPRESE – CBD stimuluje oblast mozku zodpovědnou za vznik depresí a úzkostných stavů a mohl by tak v boji proti nim významně pomoci. Olejové tobolky nebo inhalace? Benefitů, které jsou s užíváním kanabinoidů spjaty, je skutečně obrovské množství. Někdy jsou tělu dodávány prostřednictvím olejových tobolek a jindy, třeba jako v brněnské Fakultní nemocnici u sv. Anny, se do těla dostávají inhalací. Optimální způsob léčby se samozřejmě může lišit případ od případu a tak je pro někoho lepší, dá-li přednost právě tobolkám s CBD olejem, zatímco jinému bude plně vyhovovat, když bude inhalovat nebo „si zakouří“. Podstatný je z hlediska pacienta pouze výsledný pozitivní efekt na jeho zdraví a všechno ostatní je jaksi vedlejší. Výzkumy nejsou zdaleka u konce Vzhledem k tomu, že je řada výzkumných projektů zabývajících se možnostmi využití kanabinoidů teprve v běhu, je velmi pravděpodobné, že nám konopí přinese ještě nejedno příjemné překvapení. Snad umožní lepší a šetrnější léčbu dalších a dalších nemocí, s nimiž si doposud medicína nevěděla tak docela rady a přispěje tak k prodloužení i zkvalitnění života milionů lidí po celém světě. Značný potenciál této rostliny se dá i s ohledem na její už prokázané účinky jistě předpokládat. Co myslíte, čím nás ještě překvapí? A jak se na konopí díváte vy osobně? Jste příznivcem jeho legalizace nebo myslíte, že by nikdo neměl mít možnost vypěstovat si alespoň několik rostlin pro vlastní potřebu a to třeba právě k léčbě nějakých zdravotních obtíží?

 • 0 Váš soukromý adventní kalendář dobré nálady

  0.00 z 0 Hlasů

  Váš soukromý adventní kalendář dobré nálady   Máme to tu zas, čas radosti, lásky, překvapení, ale i stresu a spěchu. Jinak to snad ani nejde. I když si každý rok slibujeme, že příští svátky budou jistě klidnější. Dárky samozřejmě nakoupíme již v srpnu a další vtipná předsevzetí. Nečekejte na další svátky a pojďte se zastavit hned teď. Tak jako svým dětem kupujete každoročně čokoládový adventní kalendář, připravte si i pro sebe jeden pro sebe. Ne ale ledajaký s cukrátky a kalorickými dobrotami. Naplánujte si na každý den v prosinci jedno malé potěšeníčko, soukromé, jen pro Vás. Staňte se opět dítětem a každý den se těšte na otevření pomyslného nového okénka Vašeho snového kalendáře. Těšte se na Vánoce, proplujete adventem jako ve snu. prosince: navštivte náměstí ve Vašem městě a zahajte advent rozsvícením vánočního stromku prosince: usmějte se na sebe po ránu do zrcadla prosince: zajděte si do kina prosince: navštivte rodiče prosince: zažijte andělskou/čertovskou noc prosince: udělejte si vlasový zábal prosince: nechte se hýčkat a dopřejte si masáž prosince: vyjděte si s kamarádkou na kávu prosince: dnes si zajděte na pedikúru prosince: nejvyšší čas nakoupit vánoční dárky prosince: udělejte si klidný večer u hezkého filmu s dobrým čajem/vínem prosince: vyjděte si s dětmi na dlouhou procházku, jistě ocení čas strávený s Vámi prosince: nezapomínejte na Vaše čtyřnohé miláčky, věnujte jim svou péči prosince: navštivte adventní koncert a poslechněte si pár Vámi známých koled prosince: napečte pár kousků cukroví prosince: zabalte vánoční dárky pro Vaše nejbližší prosince: vánoce se blíží, nechte si upravit u kadeřníka vlasy prosince: udělejte si peeling celého těla prosince: ochutnejte pravý vánoční punč prosince: nakupte poslední vánoční dekorace prosince: pozvěte kamarádky na „kus“ řeči prosince: s partnerem si udělejte den jen pro sebe prosince: přípravy vrcholí, nenechte se vykolejit. Těšte se z pohádek. Prosince: ZÁZRAK JE TADY. Šťastné a veselé!!  

Copyright © 2013 - 2022 All-bazar.cz s.r.o.