Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Faktory ovlivňující cenu realit

  5.00 z 2 Hlasů

  Faktory ovlivňující cenu realit Stanovit cenu bytu či domu je složitý proces, protože k jeho řešení nelze použít tabulky a standardní vzorce. Je třeba zohlednit mnoho faktorů a odhadnout takovou hodnotu, kterou je kupující ochotný zaplatit. Ke správnému odhadu nám můžou pomoci tyto hlavní body: Lokalita Asi pro nikoho nebude překvapením, že lokalita má největší vliv na cenu realit. Stejný byt v centru Prahy bude několikanásobně dražší, než v místech s nízkou poptávkou po bydlení (nejnižší ceny jsou dlouhodobě v ústeckém a moravskoslezském kraji). Nejde však pouze o město či vesnici, v němž se realita nachází. Kvalitu lokality určuje i blízkost občanské a komerční vybavenosti, parky a zeleň v okolí, dostupnost MHD, výhledy apod. Požadavky na lokalitu jsou samozřejmě jiné pro byt a jiné pro rodinný dům. Technický stav bytu a objektu Je zřejmé, že byt v dobrém stavu se bude prodávat mnohem snáze. U novostaveb je dobrý stav samozřejmostí, důležité je jeho vyhodnocení především u starších objektů. Rekonstrukce může cenu bytu zvýšit i o větší částku, než jaká byla potřebná pro samotnou rekonstrukci. Celkový stav bytu se hodnotí podle stavu dílčích aspektů, kterými jsou např. rozvody TZB (vodovod, kanalizace, větrání, vytápění, plyn, elektřina), podlahové krytiny, omítky, okna a dveře a mnohé další. Pokud se byt v dobrém stavu nachází v objektu, jehož stav je naopak velmi špatný, vzroste cena bytu jen minimálně. Stáří a architektonická hodnota Cena bytů klesá s rostoucím stářím, ačkoliv rekonstrukce může ztrátu na hodnotě výrazně minimalizovat. Se stářím může (ale i nemusí) souviset přidaná architektonická hodnota. I novostavby můžou být z architektonického hlediska kvalitně provedeny, což zvyšuje jejich hodnotu. Přidané funkce a vybavení bytu, respektive domu V dnešní době je poptávka především po parkovacích místech, které můžou být součástí realit. Ideální jsou parkovací stání v podzemních garážích, které jsou součástí bytových domů. Běžně jsou k bytům přidruženy také sklepy. Do vybavení domu lze počítat např. kočárkárny nebo prádelny. U rodinných domů plní důležitou roli zahrada, kde zohledňujeme především její velikost a orientaci. Velikost Zpravidla platí, že čím větší byt, tím vyšší cena, pokud toto pravidlo aplikujeme na byty v jedné lokalitě a obci. Pro stanovení ceny na základě velikosti je možné použít cenové mapy, ve kterých je stanovena cena za m² v dané lokalitě. Pokud se výměra bytu vynásobí touto hodnotou, lze snadno získat odhad ceny bytu (výsledek je spíše orientační, nelze se na něj jednoznačně spoléhat). V centru Prahy může cena za 1m² dosáhnout až 90 000 Kč, zatímco např. v severočeské Bílině se cena pohybuje kolem 4 000 Kč za m². Vlastnictví Hodnotu bytu povětšinou zvyšuje, pokud máte byt ve vlastnictví. Družstevní byty bývají levnější.

 • 0 Lípa, naše národní léčivka

  0.00 z 0 Hlasů

  Nejznámějším stromem u nás je samozřejmě lípa, protože je považována za strom národní. Kromě toho je tato kráska zdraví prospěšná a v době květů jí obývají včely a v korunách hnízdí ptáci. Když kvete, je přenádherná a line kolem sebe příjemnou medovou vůni. Dožívá se více než 600 let, protože roste velmi pomalu. Lípa obsahuje především látky, které účinkem připomínají vitamín E, kromě toho také flavonoidy, třísloviny, silice a sliz. Zásoby na zimu: Lípa by měla být součástí léčiv v každé domácnosti. Chceme-li si lípu uchovat, sbíráme na jaře především květ, který dále sušíme. Pokud nemáme nasušeno, můžeme se podívat do specializované prodejny, nebo e-shopu. Vítána v domácí lékárničce: Každý občas trochu onemocní. Někdy je to jen rýma, jindy pořádná chřipka. Vše je ale dost nepříjemné. Lípa má však výborné léčivé schopnosti právě na tyto neduhy. Nejenže zkracuje či ztrácí průběh onemocnění při chřipce, ale působí také proti horečce a podporuje vypocení. Skvěle zatočí s bronchitidou, zánětem průdušek a uvolňuje hleny. Jako prevenci můžeme lípu užívat proti angině pectoris, cévní mozkové příhodě, mrtvici i zánětu žil. Můžeme ji preventivně užívat i k dobré obranyschopnosti. Čaj, který voní i pomáhá: Nejčastěji využijí lipový květ děti, protože právě děti jsou nejčastěji nemocné. Protože čaj z lípy krásně voní, nemusí se do jeho užíváni děti příliš nutit, a když se osladí medem, bývá mezi našimi ratolestmi velmi oblíbeným. Příprava čaje není nikterak moc složitá. Stačí pouze jedna čajová lžička sušeného květu, která se zalije vroucí vodou a nechá se cca 10 minut luhovat. Můžeme čaj pít samotný, nebo jej osladit kvalitním medem. Lipový květ se často přimíchává do různých čajových směsí, které se používají především proti nachlazení či kašli. V kosmetice lipový květ nezahálí: Nejznámější prostředek z lípy je ten na vlasy. Vlasové kúry se dělají snad už od pradávna. Působí blahodárně na pružnost a lesk vlasů. Kúra se připraví tak, že se 50 gramů zalije 1 litrem vroucí vody a nechá vyluhovat 30 minut. Před použitím kúry je potřeba mít vlasy umyté, pak už jen stačí nálev do vlasů vmasírovat.

 • 0 Sauna

  5.00 z 2 Hlasů

  Sauna je pro nás a naše smysly nepochybně zdrojem úlevy od každodenního shonu a nemusíme mluvit jen o sauně veřejné. Za nepříliš vysokou částku si můžeme například do podoby klasické finské sauny upravit naši koupelnu nebo vyzkoušet nejnovější výstřelek moderní techniky - takzvanou infrasaunu. Sauna a zdraví V sauně ztrácíme přebytečné kilogramy, ale zároveň se zde můžeme účinně otužovat. S pocením ve vysokých teplotách se pojí také vyplavování přebytečných volných radikálů a dalších škodlivin z těla, v případě finské sauny asi tři procenta potu tvoří právě škodliviny (zbytek je čistá voda). Teploty v klasické finské sauně dosahují zhruba stovky stupňů Celsia, v infrasauně se dočkáme teplot řádově o polovinu nižších. Stavba sauny Bez problémů si můžeme vystavět saunu u nás doma, ve Finsku je toto velmi častá záležitost. Infrasauny lze za sumu od třiceti tisíc korun výše zakoupit a nechat si dovézt, jde vlastně o poměrně malou dřevěnou kabinku, která se vejde prakticky do každé koupelny. Na stavbu sauny se často používá exotických dřevin, jako je například severský smrk, kanadská borovice nebo také africká vrba či červený cedr. Zejména poslední dvě jmenované dřeviny mají skvělé termoizolační vlastnosti a při doteku absolutně nepálí, ba naopak, jsou příjemně chladivé. Česká vs. finská sauna České sauny jsou velmi často elektrické, ve Finsku se "pouze" polévají rozpálené kameny studenou vodou. V Čechách také nebude příliš typické standardní ochlazování Finů mezi jednotlivými "kolečky", a sice skákání do ledových jezer, v blízkosti kterých se často finské sauny budují. Sauna celkově vzato zlepší vaši fyzickou i psychickou kondici, v lidské společnosti je populární už od pravěkých dob, kdy poprvé lidé zjistili, že se dá pocení úspěšně využívat ke zlepšení zdraví. Do sauny ovšem nechodíme tehdy, pokud máme potíže s vysokým krevním tlakem, srdcem nebo trpíme křečovými žilami, tehdy by naše návštěva nemusela dopadnout právě moc dobře...

 • 0 Štíhlá i po padesátce

  0.00 z 0 Hlasů

  I přesto, že menopauza může u mnoha žen způsobit deprese, výkyvy nálad a zejména problémy s váhou, i po padesátce se můžeme cítit mladě a svěže. Stačí si pozměnit jídelníček a začít s delšími procházkami. Nebojte se posilovny Že jste v posilovně nikdy nebyla a ani vás podobná návštěva neláká? Možná vás přesvědčíme. Po padesátém roku u ženy výrazně ochabuje svalstvo a celkově je tělo až o 40 % více ochablé než třeba ve dvaceti. Díky pravidelnému posilování můžete znovu zpevnit svaly a tuky půjdou lépe dolů. Pomoci vám může osobní trenér, který se zaměří na problémové partie a vy tak budete moci znovu obléct oblíbené kalhoty. Trenér je také výborný poradce v případě, že po padesátce trpíte bolestmi zad nebo pociťujete tuhost kloubů. Poradí vám totiž, jak se zbytečně nezatěžovat a zároveň cvičit tak, aby to bylo vůči tělu efektivní. Strava je základ Váš jídelníček by měl obsahovat potraviny bohaté na fytoestrogeny, které se objevují třeba v jáhlech nebo pohance. Pohanková kaše s hruškami nastartuje váš den opravdu maximálně. Na svačinu si dejte meruňky, banán nebo ředkvičky a k obědu je ideální losos. Strava musí být pestrá a vyvážená, nejlépe bez smaženého jídla a fastfoodu. Omezte také příjem cukru a místo cukru slaďte čaj medem. Tělu chybí po padesátce také tolik potřebný vápník, který do sebe můžete dostat díky pilulkám nebo konzumací mléčných výrobků s nízkým obsahem tuku. Obecně platí, že byste nikdy neměla hladovět ani se zbytečně trápit dietními zákazy. Stačí nahradit kalorická jídla nízkutučnou možností, hodně pít a vyvarovat se alkoholu. Zkuste se konečně nevymlouvat na nedostatek času a trávit chvíle třeba s dcerou nebo kamarádkou na hodině pilates. Místo sladkostí si nastrouhejte mrkev s jablkem a brzy se budete cítit skvěle. Ono bez pohybu to prostě nepůjde, s tím se musíte smířit a díky hormonálním změnám to půjde hůř, ale nakonec zjistíte, že se vám potřebná energie rychle vrátí.  

 • 0 Jak se nadobro zbavit akné

  0.00 z 0 Hlasů

  Přípravky na akné jsou drahé a k tomu navíc neúčinné. Vrhněte se bez obav na domácí péči, která vás nebude stát půlku výplaty. Ušetříte a navíc se nadobro zbavíte pupínků a černých teček. Základem je očištěná pleť Než se jakkoliv pustíte do ošetření pleti, musíte mít obličej dokonale očištěný a vlhký. Vlasy si před čištěním stáhněte do drdolu a nezapomeňte ani na čelenku. Poté si celou tvář důkladně omyjte teplou vodou s mýdlem. Mýdlo by mělo být hydratační a určené speciálně pro pleť, nejlépe s příměsí oleje a glycerínu. Nikdy na svůj obličej nepoužívejte houbu nebo trvrdé žíňky. Spolehněte se jen na své prsty a zbavte se všech nečistot i zbytků ličidel nejen z očí a tváří, ale také z krku. Po umytí tvář lehce osušte. Na akné pusťte páru Starý hrnek naplňte do půli velmi horkou vodou a do této vody nakapejte cca 5 kapek éterického oleje, který se později naučíme vyrobit. Můžete použít také domácí bylinky šalvěje a heřmánku a k hrnci se pohodlně usaďte. Dejte si přes hlavu ručník a obličej nakloňte přes hrnec tak, aby jste cítili výpary horké vody až k oblasti krku. Pozor si dejte na spálení a při napařování mějte vždy zavřené oči. Obličej napařujte zhruba deset minut, poté si dejte pět minut pauzu a proces opakujte na dalších pět minut. Pokud mezitím voda vychladla, znovu ji ohřejte. Po napařování obličej omyjte vlažnou vodou a opět lehce osušte. Následně použijte kokosový olej, který si můžete vetřít na celou oblast obličeje i krku. Tento olej pořídíte v lékárně nebo drogérii za 150Kč a vydrží vám doma klidně i celý rok. Pokud budete celý postup opakovat co druhý den, akné se nadobro zbavíte a navíc budete mít tváře velmi jemné jako miminko. Jednou za týden si také dopřejte domácí bylinné masky, Bylinné masky a éterické oleje Bylinnou masku si doma v poklidu vyrobíte z vaječných bílků, citronové šťávy, lžičky medu a lístků heřmánku. I do této masky můžete přidat pár kapek éterického oleje a obličej si touto směsí ošetřovat alespoň jednou týdně. Výsledky jsou opravdu patrné již za několik dní a výrazně se zbavíte nejen nežádoucích pupínků, ale také černých teček, kruhů pod očima a nevzhledných skvrn. Éterický olej vyrobíme tak, že si do malé lahvičky přelijeme část olivového oleje. Do něj pak vložíme snítku máty, levandule nebo tymiánu. Bylinky poté v oleji louhujeme - čím déle, tím lépe. V lékárně si také můžete zakoupit již hotové esence, které nestojí moc, a také vydrží velmi dlouhou dobu. Bez ohledu na to, jak špatně pupínek vypadá na vašem obličeji, NIKDY jej sami nemačkejte. Vedlo by to k rozšíření akné a zbytečně byste proces ošetřování prodloužili. Promáčkání pupínků může také vést k nehezkému zjizvení. Chraňte svou pokožku před ostrým sluncem a upravte svůj jídelníček o lepší živiny. Jezte hodně ovoce, zeleniny a pijte mléko. Pokud i přesto stále trpíte na akné, vyhledejte odbornou pomoc u svého lékaře.

 • 0 Výprava na Zlatý potok

  • Hobby
  • od Redakce
  • 15-10-2017
  0.00 z 0 Hlasů

  Začíná podzim a na podzim ryby berou jak vzteklý, říkával můj děda. Můj děda měl vždycky pravdu, co se rybařiny týče. V jednom se však vždy pletl. Vždy říkával, že ve Zlatém potoce žádné ryby nejsou. Možná se nemýlil. Možná jen lhal, protože nechtěl, aby někdo přišel na to, jaký poklad Zlatý potok ukrývá.    Říjen je pro nás rybáře jedním z nejoblíbenějších měsíců. A tak jsem nemarnil čas a vydal se na výpravu na Zlatý potok. Bylo typické podzimní počasí. Venku foukal mírný, již studený vítr avšak slunce svítilo jak jen mohlo. Na Zlatém potoce jsem nikdy předtím nerybařil a chtěl jsem se podívat, co se zde vyskytuje za ryby. Vzal jsem si tedy prut se splávkem, pár žížal a vyrazil. „Dnes je ideální den na ryby", řekl jsem si v duchu a vydal se podél břehu. Příroda, kterou jsem se prodíral mě uchvacovala každým krokem. Všude kolem rostlo tolik stromů, keřů a rostlin, že by člověk zapomněl proč vlastně přišel. Voda byla čistá jako křišťál, hluboká ani ne jeden metr. Vidět bylo skutečně až na dno. Tůně, které řeka vytvářela byli až dechberoucí, nikdy předtím jsem nic takového neviděl. Ale i přesto jsem byl v danou chvíli zklamaný. Ve Zlatém potoce skutečně neplavala jediná ryba. Voda byla tak čistá, že kdybych do ní hodil prsten, cestou zpátky bych ho znovu našel. A přesto ve vodě nebylo vidět ani živáčka.  „To není možné", pomyslel jsem si. Tak dokonalá místa, tak úchvatné tůně, ale ryba žádná. A tak to pokračovalo i další hodinu cesty okolo řeky. Prošel jsem každý kousek podél břehu, kam to šlo, tam jsem šel. Ale jediné co jsem viděl, byla prázdná řeka, bez života, tiše tekoucí do svého cíle. Po více jak hodině cesty jsem začínal být opravdu zklamaný. I přesto jsem šel dál. Dál s nadějí, že uvidím alespoň hejno malých střevlí či pár okounů vyhřívajících se na hladině. Náhle jsem se dostal k místu, kde řeka začala téct ještě pomaleji. Křoví podél řeky bylo čím dál hustší a hustší, až se pomalu nedalo chodit podél řeky. Našel jsem však skulinku v těchto keřových hradbách a k řece se nakonec dostal. A v tom okamžiku jsem se zastavil a klečel tak nehybně, až jsem musel připomínat sochu z Karlova mostu. Na hladině bylo vidět hejno malých tloušťů. Stáli tam tak nehybně, stejně jako já. Já zíral na ně a oni zírali na mě. Zdálo se, že o mě nevědí, ale tloušť je ryba velmi opatrná. Jediný můj pohyb a celé hejno bylo pryč.  Nebyl jsme z toho nijak smutný, naopak byl jsem velice rád, že i v takové malé řece, jako je Zlatý potok, jsou nějaké ryby. Co následovalo potom je už vedlejší. Pár tloušťů jsem si chytl a viděl jsem i pár větších kousků. Ale na ten pocit, který jsem měl, když jsem spatřil první tlouště, nikdy nezapomenu. 

 • 0 Jak se stát přínosem pro firmu

  5.00 z 1 Hlasů

  Svět financí se rovná aktivnímu podnikání. Finanční politice rozumí jen ti nejpovolanější a každý zaměstnanec musí být v tomto oboru pro svou firmu přínosem. Zvyšujte svůj výkon - opravdu svou práci děláte dobře? Pokud neustále selháváte, přichází vaše společnost o několik zákazníků denně, a to jen kvůli vaší laxnosti. Už první den se snažte o to, aby se stal vašim cílem úspěch. Učte se od svých spolupracovníků a nechejte si poradit. Dělejte svou práci důsledně a výsledky se dostaví. Je váš plat opravdu adekvátní vašemu výkonu? Vždy můžete udělat víc. Rozdělování úkolů - stůl se vám plní úkoly a vy nevíte, kam dřív skočit? Rozdělte si všechny papíry od nejdůležitějších po odkladné. Nastavte si priority. Označte si je barevnými štítky jako ve škole. Usnadní vám to práci a vše krásně stihnete. Nebojte se přesčasů - jste sám, bezdětný a doma vás čeká akorát tak prázdná lednice a televize? Vezměte si přesčas. Ukažte tak svému vedení, že se práce navíc nebojíte a že je pro vás důležité svou práci dokončit. I přes víkend buďte připraven na telefonát z kanceláře, noste s sebou notebook, abyste mohl odeslat důležitá email a s vedením i kolegy se snažte vždy vycházet přátelsky. Své nápady neschovávejte do šuplíku - ředitelé firem mnohdy ocení také samostatné nápady svých zaměstanců. Proto pokud vás napadla zajímavá myšlenka, jak přilepšit zasedání, nebojte se s tím vyjít na světlo. Nadřízené informujte o tom, co vám připadá lepší, i když si tím nebudete na 100% jistí. Neustále se učte novým věcem - i ten nejlepší zpěvák dochází na hodiny zpěvu, i ta nejlepší kadeřnice se neustále školí, aby šla s trendem. I vy se snažte o co nejlepší vědomosti ve svém oboru. Staňte se skutečným odborníkem na finance. Přihlašte se na školení, získávejte certifikáty a rozvíjejte svůj talent. Pokud budete držet krok s nejnovější inovací, budete vždy i o krok blíž k povýšení. Vedení si toho jistě všimne. Buďte dochvilný a elegantní - do práce chodíte pozdě a ještě neupravený? Možná proto se vám kolegové vyhýbají. Být dochvilný je známkou ctižádosti. Už dávno neplatí motto - pozdě chodí ten, kdo má příliš mnoho práce. Je to spíše naopak - kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Platí to pro všechny zaměstnance i nadřízené. Dbejte také na svůj vzhled, do práce choďte elegantně a čistě oblečený. Zůstávejte také neustále pozitivně naladěn. Láká to k bližšímu seznamování. Pokud vás doma trápí problémy, nechte je tam. Do práce soukromá dramata nepatří. Vedení firem moc dobře ví, že jakmile se jejich zaměstanci udrží na palubě, jejich loď bude plout dál a dál. Dokáží to mnohdy také solidně ohodnotit. Čím lepším přínosem pro firmu budete, tím více volna a dovolené vás čeká. Možná se změní i vaše životní plány.

 • 0 Na pstruhy s minimem vybavení

  • Hobby
  • od Redakce
  • 10-10-2017
  0.00 z 0 Hlasů

  Pstruzi jsou odjakživa mezi těmi nejpopulárnějšími rybami ať už na talíři či co se rybolovu týče. Nejčastěji je chytáme třemi způsoby: přívlačí, muškařením a na plavanou. Pstruzi jistě zaujmou svojí vysokou bojovností, často vám při souboji vyskočí do výšky přes jeden metr a souboj se pstruhem, který má přes 40 cm je opravdu hezký zážitek. Bohužel dnes už pstruhů není tolik co bývalo, ale i přesto jsou stále místa, kde je můžeme najít hojně. Původní pstruhy potoční začali nahrazovat pstruzi duhový, avšak z mé vlastní zkušenosti mohu říct, že "potočáci" se do našich vodu znovu vracejí.  Co se lovu týče, někteří rybáři udělali z lovu pstruhů skutečné umění. Používají drahé vybavení, několik desítek až stovek druhů nástrah, zejména pak umělých, jako jsou třpytky, kopýtka, mušky a podobně. Takovéto rybáře pak vídáme v "broďákách" uprostřed řeky, s maskáčovými vestami, na kterých mají přichycené své nejoblíbenější nástrahy. Hezká to představa, takhle si zajít na ryby. Takové vybavení však něco stojí, ale přitom by vám stačilo jen opravdu pár základních věcí a výsledky budete mít velmi podobné, neboť pstruh je ryba hladová, dravá a skočí vám v podstatě po všem. Pojďme se tedy podívat na ty opravdové nezbytnosti, které potřebujete pro lov pstruhů při technice vláčení.    Udice a naviják Pro lov pstruhů se většinou používají lehké pruty přímo určené na vláčení. Asi nejlepší volbou jsou pruty okolo 1,6 metru, lze použít i kratší, ale delší prut je dle mého názoru zbytečnost. Jako naviják můžeme použít jakýkoliv menší naviják určený například na řeku či přímo na vláčení.    Vlasec a montáž Bohatě si vystačíme s vlascem 0,18 mm, samozřejmě pokud se chystáte na většího pstruha je třeba trochu přidat. Montáž pro vláčení není žádná věda. Vše co potřebujete je obratlík s karabinkou na kterou pak umístíte danou nástrahu. Dle mého názoru je třpytka tou nejúčinnější nástrahou na pstruhy, pak tedy volíme třpytky o velikosti okolo 1.    Co rozhodně nezapomenout?  Doma byste určitě neměli nechat podběrák (ať už speciální pstruhařský či vám dokonale postačí i krátký podběrák na rybník), peán, nůž či nůžky.   Co na sebe? Já osobně se na pstruhy vydávám v kraťasových plavkách a obyčejném tričku za předpokladu že se brodím vodou. V teplých měsících nejsou třeba ani broďáky, postačí gumové boty do vody, které koupíte u jakéhokoliv rákosníka.    Kam to vše dát? Finální otázkou zůstává kam to vše uskladnit. Já, když se vydávám na pstruhy si dávám záležet, abych toho sebou bral skutečně co nejméně a aby to bylo co nejlehčí. Proto si sebou neberu nic víc než malou ledvinku, kam naskládám krom peánu a nůžek ještě papíry, metr a krabičku od sirek, ve které mám pouze tři třpytky různých barev. Více nástrah sebou neberu, protože to považuji za zbytečnost a v průběhu rybolovu pokud třpytku neutrhnu, tak jí neměním. Pstruzi z mé zkušenosti skočí zkrátka po všem, ať už je třpytka bronzová nebo stříbrná. Podběrák zaháknu za ledvinku, prut vezmu do ruky, nasednu na kolo a hurá na ně.    Jak sami vidíte, na pstruhy skutečně není třeba mnoho věcí a to se mi na pstruhařině neskutečně líbí. Nemusím sebou tahat milion krabiček s nástrahami, žádné vidličky ani číhátka, prostě téměř nic. Dříve jsem nosil batoh na zádech, ale i od něho sem upustil a nahradil jej obyčejnou ledvinkou, jelikož mě po dvou hodinách brodění řekou boleli záda.    Na závěr bych chtěl říct, že je vlastně jedno v čem na ryby jdete. Hlavní je, že vás to baví a že od vody odejdete šťastní a spokojení, ať už ryby berou nebo ne. 

 • 0 Podzimní hit - bylinkové koláčky

  5.00 z 1 Hlasů

  Francouzsky recept na bylinkové koláčky jsem podědila po své babičce, která se ve Francii narodila. Je to rodinný klenot, který koluje napříč generacemi a stále se u nás těší velké oblibě. Levný, chutný a vynikající koláček s přídavkem sušených bylinek určitě zaujme i vás. Co budeme potřebovat: 1 a 1/2 hrnku polohrubé mouky 8 lžic rozpuštěného másla půl lžičky soli 3 lžíce studené vody hrst sušených bylinek (tymián, bazalka, šalotka a pažitka) Ve velké nádobě smícháme mouku se solí, máslem a vodou. Vytvoří se nám hrudkovité těsto připomínající drobenku. Přidáme bylinky a znovu prohněteme nejlépe rukou. Z těsta poté tvoříme kuličky, které vmačkáme do formy na muffiny. Takkto připravené necháme odpočívat alespoň hodinu v chladu. Poté posypeme kmínem nebo sezamem a dáme do trouby na 20 minut při 170 °C. Hotové koláčky můžeme posypat moučkovým cukrem. Ano, čtěte správně! Výborně tak vynikne chuť bylinek a podpoří se tak i omamná vůně čerstvě upečených koláčků. Dobrou chuť.

 • 0 Mrkváč s kokosem

  5.00 z 1 Hlasů

  Na jednoduchý avšak vynikajicí mrkvový koláč s kokosem vám bude stačit pouhá půlhodinka. Dezert je tak vhodný především pro nečekanou návštěvu u vás doma. Podávejte s kávičkou nebo dobrým zeleným čajem. Co budeme potřebovat: 170 g cukru 170 g polohrubé mouky 3 celá vejce 2 lžíce oleje 120 g jemného kokosu 120 g nastrouhané mrkve prášek do pečiva 2 lžíce teplé vody 1 lžíci rozinek a citronovou kúru V míse vyšleháme vejce s cukrem, olejem a vodou. Postupně přidáváme přesátou mouku a prášek do pečiva. Nakonec vmícháme kokos, citronovou kúru a mrkev. Plech si vymažeme tukem a těsto do něj opatrně vlijeme. Pečeme při 170 °C asi 35 minut. Hotový koláč posypeme moučkovým cukrem nebo jej ozdobíme citronovou polevou. Výborný je také se zakysanou smetanou, do které přidáme trošku kokosového aroma.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.