Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Proč se nebát nakupovat v bazarech?

  2.00 z 2 Hlasů

  Možná si i vy pokládáte otázku, zda je pořizování zboží v bazarech skutečně tak výhodné a jestli se nejedná o činnost tak trochu nebezpečnou. Zkusme si malinko nastínit pro i proti internetových bazarů a inzercí, kde své zboží nabízí různí uživatelé volně a bez závazků, které se týkají běžného prodeje.   Veliký výběr Pokud zamíříte na bazar, který je masově navštěvovaný, bude vás zde čekat velká přehlídka kategorií a vy si můžete vybrat tu, která vás zajímá. Mezi hlavní sekce, které jsou v podstatě nedílnou součástí každého inzertního portálu či bazaru, jsou Automobily, Nemovitosti, Elektronika, PC, Mobilní telefony, Práce a další. Na druhou stranu jsou zde některé kategorie, které se mohou u rozdílných stránek lišit, jako příklad si můžeme uvést nabídku domén a stránek k prodeji.   Levné zboží a služby A neměli bychom opomenout snad největší tahák každého bazaru či inzertního portálu, tedy dobré ceny. Právě tento aspekt samozřejmě nejvíc přitahuje uživatele a potenciální kupce. Je pravidlem, že na bazaru pořídíte vždy zboží levnější, jak je to ale s jeho kvalitou, to nemusíte vždy vědět.   Kvalita vs. cena Většina zboží nabízeného v bazarech je tedy levnější, někdy i o hodně procent, kvalita ale nemusí být právě ideální a zde se nám vynořuje určitá nevýhoda při takovém nakupování. Skutečný vzhled a stav si ověříte až po té, co vám produkt přijde domů, nebo si ho vyzvednete, přesto, že prodejci většinou vkládají ilustrační fotografie. Ty ale mnohdy zkreslují.   Získejte zkušenosti A jaké jsou vaše zkušenosti s nakupováním v bazaru? Zkusily jste to jednou a spálili jste se? Nebo již patříte mezi „bazarové matadory” a umíte v těchto vodách lovit? Ano, je to i o zkušenosti, po čase již budete schopni odhadnout dle různých aspektů, zda je daný prodejce spolehlivý a jestli se vám vůbec daný kousek vyplatí.

 • 0 Co vše můžou pořídit sběratelé v bazaru?

  0.00 z 0 Hlasů

  Není bazar jako bazar a ty nejlepší nabízí svým zákazníkům a uživatelům také možnost pořídit si výhodně nejrozličnější sběratelské kousky a série. A nemůžeme se divit, že sběratelé z celého světa jsou velmi častými návštěvníky právě takových bazarů. Ne každý sběratel je totiž bohatý, a šetřit se vždy vyplácí.   Starožitnosti Starožitnosti by v bazaru pro sběratele neměly chybět. Zde se může jednat skutečně o velmi rozličné zboží, od nábytku, až po starou elektroniku, nebo třeba staré pracovní nástroje do kuchyně. Na své si přijdou milovníci všeho s patinou.    Obrazy a další umělecká díla Obrazy a další umělecká díla jsou většinou určena pro ty movitější sběratele, ale nemusí tomu tak být zcela bez výjimky. Tak třeba si můžete vybrat některá dílka, která dosud nejsou tak známá.. ale kdoví, možná v budoucnu budou. Investice do umění již dnes není ničím výjimečným.   Sbírky známek V bazaru si můžete výhodně pořídit také vzácné a historické známky a samozřejmě také celá alba. Nebo se staňte naopak prodejcem a zbavte se staré, leč velmi cenné sbírky známek, která již pro vás není atraktivní, nebo jednoduše nejste filatelistou.   Numismatika a bankovky  Podobně jako známky, se sbírají také bankovky a mince, jejichž hodnota může být ještě mnohonásobně vyšší, záleží samozřejmě na stáří a stavu, již ne tak na samotné nominální hodnotě.   Pohlednice Sběratelé pohlednic naleznou v bazarech krásné obrázky ze současnosti i z dob dávno minulých. Také sbíráte pohledy z celé planety? V bazaru můžete najít doslova poklad.   Sportovní Oblíbenou kategorií sběratelských bazarů tvoří různé sportovní kousky, tedy například dresy, sportovní nářadí či stylové sportovní oblečení, ideálně s podpisem legendy.   Vojenské Army nadšenci ocení také nabídku bazarových vojenských atributů a předmětů. A které patří k těm nejoblíbenějším? Kromě zbraní třeba přilby, uniformy, vojenské pomůcky pro přežití nebo různé hodnosti a odznaky.   Další bazarové zboží pro sběratele: Sportovní kartičky Autíčka a další modely Vršky a tácky od piva Vlajky a prapory Šicí stroje, psací stroje Sbírat lze v podstatě cokoliv, tak mrkněte do bazaru a možná tam najdete právě to, co vám ve vaší skvělé sbírce ještě chybí.

 • 0 Koupě auta z bazaru: kontrola identifikačních znaků

  5.00 z 1 Hlasů

  Při koupi auta z bazaru je velmi důležité nejprve zkontrolovat, zda sedí veškeré podstatné technické i jiné parametry, někdy také identifikátory, s tím, co je psáno v technickém průkazu. Prověřte důkladně následující informace a zjistěte tak, zda se auto vůbec vyplatí kupovat.   Rok výroby Jako první důležitý identifikátor si můžeme uvést rok výroby. Jeho kontrola by měla být samozřejmostí za každých okolností. Rok výroby je jednak zapsán v techničáku, pokud se vám ovšem něco nezdá, můžete skutečné číslo prověřit s pomocí kódu na skle, agregátu, ABS, alternátoru či jiných částech vozidla.   VIN VIN je u automobilů jednou z vůbec nejdůležitějších číselných informací. Jedná se o výrobní číslo, které by mělo sedět s tím, které je udáno v technickém průkazu. VIN bývá výrobcem vyražen na různých komponentech motorové části, zde záleží přímo na modelu vozidla, nicméně může se jednat třeba o přepážku mezi kabinou a motorem či o kryt tlumiče.   VIN pod předním sklem VIN umístěný pod předním sklem je výsadou spíše nových vozů, pakliže u daného je, důkladně zkontrolujete, zda odpovídá.   Sklo Každé sklo auta pořizovaného z bazaru by mělo mít totožný kód, pakliže se jedná o jiné číslování, značí to, že daný kus byl nahrazen.   Bezpečnostní pásy Bezpečnostní pásy jsou očíslované a označené různými způsoby, znovu záleží na výrobci a modelu automobilu. Kupříkladu se může jednat o plastové štítky pásu dole nebo o komponent pro uchycení pásu.   Výrobní číslo motoru a typový štítek  Na bloku motoru auta musí být povinně vyražená informace, která udává typ a výrobní číslo motoru. V tomto případě postačí kontrola s technickým průkazem, zda je shoda. Typový štítek můžete hledat rovněž v prostoru motoru. Pokud s ním není něco v pořádku, či dokonce chybí, důkladně prověřte, zda auto nebylo bouráno nebo výrazně upravováno.

 • 0 Základní prověření technického stavu bazarového auta

  3.50 z 2 Hlasů

  V první řadě zkontrolujte, zda u auta, které se dostalo do vašeho hledáčku, nechybí žádný z povinných štítků a dalších pouhým okem viditelných informací. Například VIN předního skla či VIN motoru. Mezi základní kontrolu, pokud tedy nepatříte mezi ty, co nakupují v bazaru automobilů naslepo, patří také:   Stav barvy a laku Nejlépe prohlédnete kvalitu barvy a laku auta za dobrých světelných podmínek, ideálně za čistého slunečního svitu. Všímejte si takových podstatných věcí, jako mohou být zbytky po broušení, stříkání či nátěrech, dále zjistěte, zda se někde nevyskytují odlišné barevné odstíny.   Další kontrola karoserie   Mezi základní kroky kontroly karoserie bazarového vozu patří:   Kontrola velikosti mezer mezi jednotlivými díly karoserie. Kontrola pevnosti všech spojů a šroubů karoserie Kontrola koroze ve všech rizikových částech Kontrola všech spárů vytvořených ve výrobě Důkladná kontrola všech spojů a kontaktů karoserie zevnitř     Prohlídka interiéru Při prohlídce vnitřku automobilu z bazaru se zaměřte nejprve na stav sedaček a čalounění, zjistěte, zda se uvnitř nenachází podezřelé skvrny nebo deformace. Následně přistupte ke kontrole opotřebení důležitých součástí řízení, tedy volantu, plynu, spojky, brzdy, ruční brzdy, řadící páky a dalších. Prověřte, zda jdou sedadla nastavit tak, jak mají.   Doporučuje se také důkladné prohlédnutí všech plastových částí interiéru, klidně i rozebrat nedostupná místečka, kde se může ukrývat koroze či jiná překvapení. Svou důležitost má nepochybně také kontrola přístrojové desky a všech jejich funkcí, včetně prostoru pod ní.   Další části vozu, které je doporučeno zkontrolovat:   Pneumatiky a stav náprav Elektrické a elektronické vybavení vozu Airbagy Motor pouhým okem: spoje, tekutiny, těsnost oleje, čistota, startování, nutnost výměny           oleje Barva výfukového kouře: černý kouř značí velké opotřebení či vadu čerpadla motoru, bílý           kouř znamená unikání par z chlazení nebo poškozenou hlavu, modrý kouř může být           důsledkem opotřebení různých motorových částí

 • 0 Zvířecí bazary- buďte opatrní

  0.00 z 0 Hlasů

  Bazary zvířat nejsou žádnou žhavou novinkou a už v podstatě fungují dlouhá desetiletí, i když dříve to nebylo elektronickou formou. Najdete v nich vše od maličkých hmyzích příslušníků, až po veliká zvířata, jako jsou třeba koně. Slona, či zebru pravděpodobně takto nezískáte, ale k dispozici vám bude mnoho domácích mazlíčků. Mějte se ovšem na pozoru, při pořizování zvířete v bazaru na vás může číhat nejedno nemilé překvapení.   Nemoci  Nejhorší je, když si vyzvednete zvířátko, které není úplně zdravé. Nemusí to být na první pohled zjevné, když pak ale budete mít tohoto jedince doma delší dobu, můžou se projevit různá onemocnění, která vám původní majitel bohužel zatajil. Například u psů to můžou být vrozené choroby, jako dysplazie kyčelního kloubu, na druhou stranu může jít o nemoc, kterou si zvíře přivodilo u svého prvního majitele. Otázka zní, zda můžete svého nového člena rodiny léčit, nebo jestli bude lepší vrátit ho původnímu pánovi.   Horší kondice  V důsledku nedostatečně nutričně vyvážené a bohaté stravy může chované zvíře vykazovat špatnou kondici, u koček a psů se to dá často poznat již podle prvotního pohledu na srst a výraz očí.   Nečistí jedinci  O něco méně závažnější situace nastává v případě zakoupení zvířecího příslušníka, který nebyl chován v právě uspokojivých hygienických podmínkách. Jako příklad si můžeme uvést psa, u něhož se pán nestaral o srst, očistu uší, nebo čištění očí. Vše můžete naštěstí napravit použitím těch správných přípravků, očistou ve vodní lázni a samozřejmě také kartáčováním.   Špatná výchova nejen psů  Zůstaňme opět u pejsků, jejichž špatná výchova a chybějící trénink se mohou projevovat dosti negativně, a to až do takové míry, že nakonec obdržené zvíře chcete vrátit. Bohužel ne vždy je to možné a může se stát, že původní majitel nereaguje na výzvy. I proto je vždy lepší při pořizování nového zvířátka do domácnosti kontaktovat jeho původního majitele přímo, vše s ním prodiskutovat a konec konců si živočicha řádně prohlédnout, ať už je to strašilka nebo velký oř.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.