Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Zdravá a těhotná

  0.00 z 0 Hlasů

    Mateřský pud má v sobě asi každá žena. Představujeme si sami sebe, jak jednou budeme mámy, jak vozíme kočárky a chováme roztomilá miminka. A najednou je to tady. Je čas, biologické hodiny tikají. Máme po svém boku toho správného muže a otázka rodiny je denním tématem. Jak se tedy správně začít snažit počít? A co když se to nepovede napoprvé?   Hlavně nepanikařit Většina si představuje, že ihned po prvním nechráněném styku se nám to povede a budeme v očekávání. Omyl je ale pravdou. Byl by zázrak, kdyby se to takhle opravdu stalo. První, co nás napadne při nevydařeném pokusu je, že je něco špatně. Že jsme neplodné, staré, a nebo jsme čekaly příliš dlouho. Ale možná je jen potřeba tomu trochu pomoci.   Tlustá, nebo hubená? Otázka váhy je bohužel na místě. Být podvyživená není dobré, úplně stejně jako mít velkou nadváhu. Tělo, které trpí podvýživou, nemá dostatek živin pro sebe, natož pro vývoj nového života. Přibrat pár kil takovým ženám ihned velmi zvyšuje plodnost. Obézní ženy mají naopak problémy s pravidelným menstruačním cyklem, tím pádem s ovulací. Zhubnout rychlou, ale tvrdou cestou je možné mnoha způsoby a jeden z nich je například spinning.   Zdravá duše Málo z nás, a nemluvě jen o ženách, se dokáže podívat do zrcadla a říct si, že jsme krásní. Není člověk, který by byl sám se sebou zcela spokojen. Někdy stačí tak málo. Často slýcháme, jak je plno věcí jen v hlavě. Tak tohle je jedna z nich. Jednou z dobrých cest na psychické zklidnění a uvolnění je třeba pilates a další jiné účinné verze jógy.   Odreagovat se Nejdůležitější část oplodnění? Odreagovat se. Odpočinout si a nemyslet na to. Jak je to ale jednoduché říct oproti uskutečnění, že? Je to snadnější než myslíte. Prostě se zabalte a i s partnerem odjeďte na víkend pryč. Ideální je odpočinek pro vás oba ve wellness, kde si vyberete více než z jedné procedury.   Není to snadné. A už vůbec ne v době, kdy každá druhá osoba upřednostňuje kariéru před rodinou a ani si nevšimne, že čas je pryč. A snažení a touha po rodině už nemusí být vyslyšena. Důležité je neztrácet naději a věřit.  

 • 0 Stolní mixér SMEG BLF01 zaujme už na první pohled

  0.00 z 0 Hlasů

  Kuchyňské spotřebiče italského výrobce SMEG pravděpodobně znáte, nebo jste je už minimálně někde viděli. Jsou dost ikonické. Design je inspirovaný 50. léty minulého století, proto mají lesklý barevný povrch kombinovaný s chromem. Takový je i stolní mixér SMEG BLF01. Stolní mixér SMEG BLF01 je sice designová lahůdka, avšak nezaostává ani co se týče technického řešení. Je pevný, odolný a robustní. Co všechno umí? Mixér i na výrobu smoothie Mixér se skládá z nádoby o objemu 1,5 l z Tritanu bez BPA. Ta je nerozbitná a dá se mýt také v myčce. Dvojitá čepel je odnímatelná pro snadnější čištění, lze ji nastavit na 4 stupně rychlosti. Motor má výkon 800 W a nabídne funkci pomalého startu. Tělo je z litého hliníku. Kromě čtyř rychlostí mixování nabídne stolní mixér SMEG také funkci smoothie a drcení ledu, což oceníte zejména v létě, když si chcete připravit studený koktejl. Ovládání zvládne každý Používat stolní mixér SMEG BLF01 je jednoduché. Má jedno velké tlačítko start/stop, které zapíná a vypíná nastavený cyklus. Otáčením daného tlačítka ručně nastavíte jednu ze čtyř rychlostí. Tlačítkem zapnete přednastavené programy smoothie a drcení ledu. Stejně jednoduché je i umývání mixéru. Součásti se mohou demontovat a dát do myčky, také sekací nůž je vyjímatelný. Potěší i bezpečné madlo, které se dobře drží pravákům i levákům. Dobrá volba pro ty, co si potrpí na kvalitu Mixér SMEG BLF01 bude skvělou volbou pro všechny, kdo shání mixér na denní používání, který se nerozbije po půl roce, a kdo nechtějí ztrácet čas zdlouhavým umýváním nebo nastavováním programu. Kromě toho je mixér krásným designovým doplňkem. Mimochodem, spotřebiče SMEG jsou dostupné celkem v 8 barvách, které k sobě krásně ladí. Těmito spotřebiči si tedy můžete skvěle zařídit celou kuchyň – pořídíte si kávovar, topinkovač či třeba rychlovarnou konvici. Zdroj: https://www.homeware.cz/clanky/recenze-stolni-mixer-smeg-blf01

 • 0 BMI kalkulačka odhalí, jestli máte nadváhu

  0.00 z 0 Hlasů

  Máte pocit, že máte nadváhu, ale chcete potvrzení? Nebo tápete v tom, jaká zhruba by měla být vaše optimální hmotnost? Odpovědi na tyto otázky vám napoví BMI index. Jak ho spočítat a o co vlastně jde? To se dozvíte v tomto článku. Co je to BMI index Tento Body Mass Index zjednodušeně říká, jaká by měla být optimální váha pro člověka podle výšky, pohlaví a věku. Pro větší přesnost se může přidat obvod boku či pasu. Výsledkem je číslo, které spadá buď do kategorie podváha, normální hmotnost či naopak nadváha až obezita. V zásadě je BMI index zjednodušený údaj, který však obecně velmi dobře platí a může sloužit jako ukazatel, jestli je potřeba hubnout. Jednoduchý výpočet BMI Na výpočet BMI existuje snadný vzoreček, který se však nemusíte učit, protože existuje praktická online BMI kalkulačka. Zde zadáte potřebné hodnoty a během pár minut máte hotový výsledek. Snadno se tak dozvíte, jak na tom vlastně jste. Pro skutečně přesný údaj si nezapomeňte změřit obvod pasu a boků. Občas se totiž může stát, že i při štíhlé postavě s větším procentem svalů vyjdou hodnoty, které mohou směřovat k nadváze. Právě míry však pomohou s odstraněním této chyby. Vyšlo vám vysoké číslo? Začněte s hubnutím Pokud vám vyšel výsledek v hodnotě nadváhy nebo dokonce obezity, možná je na čase pustit se do hubnutí. Pro maximální a hlavně dlouhodobě udržitelné výsledky na to jděte chytře. Netrapte se nesmyslnými dietami, ale zvolte zdravou cestu, kdy budete tělu dodávat potřebné živiny a případně přidáte trochu pohybu. S takovým poctivým přístupem se váha jistě rychle pohne a přebytečný tuk půjde dolů. Pro příští výpočet na BMI kalkulačce již budou výsledky příznivější. Optimální hmotnost má navíc pozitivní vliv na celkové zdraví a snížení rizika rozvoje některých onemocnění.

 • 0 Jaké existují půjčky pro živnostníky?

  5.00 z 1 Hlasů

  Banky i nebankovní poskytovatelé nabízí půjčky dvěma skupinám – občanům a podnikatelům. Podnikatelské úvěry mají rozličné parametry a požadavky na žadatele. Stejně jako soukromé osoby, i podnikatelé mohou využít různé úvěry. V případě podnikatelů však lze získat vyšší částky, ale jsou zde vysoké požadavky co se týče bonity – proto je vždy dobré využít srovnání (Lundea) a najít ty nejlepší podmínky Půjčka pro živnostníky: jaké podmínky musí žadatel splnit? Daňové přiznání za jedno nebo dvě uplynulá období Trvalé bydliště a sídlo firmy v ČR Kladný hospodářský výsledek Bez dluhů u FÚ, OSSZ a pojišťovny Firma nesmí být v konkurzu či v likvidaci   Účelová a neúčelová půjčka pro podnikatele Základním typem je neúčelový nebankovní úvěr pro podnikatele, který je možné využít na cokoliv. Podnikatelé tyto peníze využívají na nákupy automobilů, zboží, materiálů, strojů i nemovitostí či jako investice. Opakem jsou účelové půjčky, kdy jsou určeny na jednu konkrétní věc. Banka určuje na co smí být peníze použity a za jakých podmínek. Příkladem účelové půjčky je česká spořitelna hypotéka. Finanční leasing K nákupu automobilů, strojů i dalšího zařízení lze využít finanční leasing. Na rozdíl od neúčelové půjčky bez registru zůstává zakoupená věc v majetku leasingové společnosti až do uhrazení všech splátek. Víte o tom, že lze využít leasing i na nemovitost? Zpětný odkup nemovitosti má velmi podobné podmínky. I tyto peníze je možné využít na vklad do podnikání nebo na konsolidaci dluhů. Podmínkou je však mít vlastní nemovitost. „Nejčastěji se setkáváme s klienty, kteří nechají zajít své dluhy příliš daleko. To určitě nedoporučujeme. Je potřeba tento problém řešit co nejdříve, dokud je vícero dostupných možností.“ Dodává majitel portálu Záchranná síť. Kontokorent a kreditní karty Kontokorent a kreditní karty vám poslouží jako finanční rezerva. Můžete tak kdykoliv uhradit faktury za materiál, zboží a služby, i když nemáte aktuálně dostatek vlastních finančních zdrojů. Kontokorent je součástí běžného účtu a v případě potřeby je možné čerpat do mínusu a to až do výše sjednaného kontokorentu. Nevýhodou jsou však vysoké úroky. Pokud jej čerpáte a vždy do jednoho měsíce srovnáte, pak je to zpravidla bez úroků. Kreditní karta funguje podobně a je rovněž provázaná s vašim bankovním účtem. Peníze lze čerpat a splácet opakovaně. Využít lze rovněž bezúročné období, ve kterém lze prostředky vrátit a nezaplatit přitom nic navíc.  

 • 0 Plynové krby: Efektivní a mimořádně elegantní řešení pro rodinné domy

  0.00 z 0 Hlasů

  V okamžiku, kdy si zařizujete nové bydlení, je určitě vhodné se zamyslet nad tím, jakým způsobem budete vaši domácnost vytápět. Možností je celá řada. Tradiční variantou je využití plynového topení. V poslední době se do popředí poměrně výrazně dostávají plynové krby. Proč do nich investovat? Hlavní přednosti plynových krbů Topení plynem se už dlouhá léta považuje za poměrně výhodné z hlediska finančních nákladů. Je levnější nežli elektřina. Vytápění objektu ale nutně nemusí být jen otázkou funkčnosti, důležité je dbát rovněž na design. Právě z tohoto hlediska jsou plynové krby velmi elegantním řešením. Jde o spojení klasického plynového topení s designovým prvkem, kdy je v místnosti zabudovaný krb, který navozuje příjemné pocity a způsobuje onu pravou domácí atmosféru. Moderní plynové krby jsou bezpečné a vysoce efektivní. Jejich účinnost se dá ještě vylepšit různými nástroji, díky nimž snadno regulujete hoření a intenzitu vyhřívání místností. Obvykle mají plynové krby zabudované funkce, s jejichž pomocí lehce nastavíte výkon a výšku plamene. Třeba i dle toho, jakou atmosféru v místnosti v daný okamžik chcete naladit. Dálkové ovládání Plynové krby v moderních verzích disponují kupříkladu také dálkovým ovládáním. Nemusíte pak zbytečně vstávat, požadujete-li změnu výkonu zařízení, stačí využít mobilní telefon s příslušnou aplikací a krb se nastaví dle vašich požadavků. Žádné starosti s provozem Plynové krby navozují příjemné klima a atmosféru. Naoko působí stejně elegantně a romanticky jako klasické krby na dřevo, je s nimi ale mnohem méně práce. Už jen tím, že nemusíte neustále přikládat, navíc plynové krby nejsou tolik prašné, nepřivádějí do ovzduší v místnosti popílek a saze. Pakliže se plynový krb postaví ve správné části domu, dokáže účinně vytápět celý objekt, čímž ušetříte další peníze. Dá se mluvit o tom, že plynové krby jsou ekologické a ekonomicky výhodné pro vytápění rodinných domů. Včetně těch, jež spadají do nízkoenergetické třídy.

 • 0 Proč se vyplatí pořídit si vestavěné skříně a třeba i vestavěnou šatnu?

  0.00 z 0 Hlasů

  Chcete žít opravdu na úrovni a nemuset věnovat péči o domácnost více času, než je nezbytně nutné? Pak máte dvě možnosti. První z nich je sjednat si výpomoc na úklid. Takové řešení s sebou však nese nemalé pravidelné výdaje. Mnoha lidem je navíc krajně nepříjemné pouštět si do svého soukromí naprosto cizího člověka. Druhou, výrazně levnější variantou, je zařídit si domov tak, aby se dal úklid zvládnout snadno a rychle. Když to vezmete za správný konec, můžete se k dokonalému výsledku dopracovat rychleji. Navíc si nejen usnadníte život, ale také dodáte svému příbytku opravdový styl. Stačí pořídit si vestavěné skříně na míru. Vestavěné skříně dokáží pojmout opravdu velké množství věcí Úklid nejvíce ztěžují věci, pro jejichž uložení nemáte k dispozici vhodné prostory. Pokud máte málo času nebo vás domácí práce jednoduše nebaví, zredukujte počet dekorací, které mají tendenci fungovat jako lapače prachu, na přijatelné minimum. A ty, co nechcete darovat, prodat nebo vyhodit, uložte do skříně nebo do komory. Můžete je pak v interiéru třeba čas od času obměňovat. Nemáte dost úložného prostoru? Pořiďte si vestavěné skříně. Nejlépe ty vysoké až ke stropu. Takové dokáží pojmout neuvěřitelné množství věcí, stačí jen vybavit je vhodnými policemi a zásuvkami. Pořídili jste si nový dům nebo byt? Nechte si vestavěné skříně nainstalovat co nejdříve Ve chvíli, kdy vybavujete zbrusu novou nemovitost, je ideální okamžik na pořízení vestavěných skříní. Na uložení oblečení a lůžkovin se vám budou hodit vestavěné skříně do ložnice. Do některých interiérů se dokonce bez obtíží vejde i vestavěná šatna, která vám zajistí naprosté soukromé při převlékání a pomůže udržet dokonalý pořádek. Vestavěné skříně na chodbě zajistí dostatek místa pro uložení bund, kabátů i všech bot, uložit do nich můžete i nářadí, vybavení na sport a cestovní zavazadla. Vestavěné skříně jsou ideální dokonce i do dětských pokojů a ložnic určených pro hosty.

 • 0 Jak vybrat postel? Hledejte opravdu kvalitní provedení

  0.00 z 0 Hlasů

  Postele patří mezi nábytek, který je naprosto nezbytný pro spokojený život. Někteří majitelé malých bytů sice nocují na rozkládacím gauči nebo křesle, jedná se však o kompromisní řešení, které zajistí jak spací plochu, tak i dostatečně pohodlné posezení. Multifunkční nábytek však zdaleka nedokáže nabídnout takový komfort, jaký poskytuje samostatná postel a sedací souprava, jež se využije k přespání maximálně ve chvíli, kdy na jednu či několik nocí dorazí návštěva. Mezi velké nevýhody patří jak nutnost každodenní přestavby ze sedačky na postel a zase zpátky, tak i snížená kvalita podmínek pro spánek. A právě ta má nemalý vliv na tělesnou kondici i psychickou pohodu. Na co si dát pozor při výběru postele? Postele jsou dostupné v široké škále provedení. Liší se designem, typem roštu, výškou a rozměry ložné plochy. A velkou roli hraje i typ matrace. Na trhu přitom lze najít nejen kvalitní kusy; narazit můžete i na kusy, které vám radost dělat nebudou. Rozhodně se tedy vyplatí pořídit si postel od spolehlivého výrobce, případně u osvědčeného dodavatele. Mezi takové patří TOTO nábytek. Která postel je ta pravá? Na co se zaměřit při nákupu Kvalita je na prvním místě. Rozhodně přece nechcete, aby postel vrzala nebo trpěla jakoukoli jinou závadou. Velikost lůžka je velice důležitá. Drtivé většině populace u jednolůžka vyhovuje délka 200 cm a šířka 80 – 100 cm, požadavky jsou ale individuální. A často nevycházejí jen z potřeb jednotlivce, ale také z dispozic místnosti. Dvojlůžko je jasnou volbou všech párů, nezřídka ho však volí i ti, kteří jsou zatím single. Oproti jednolůžku poskytuje dostatek prostoru a zajišťuje výrazně vyšší komfort. Jednolůžko má stálé místo zejména v dětských a studentských pokojích. Školkou a školou povinné děti preferují menší dětské postele. Design má vždy ladit s charakterem místnosti. Pro jaký styl se rozhodnete, je jen na vás. Pokud možno se ale vyvarujte křikavých barev; před spaním je vhodné zklidnit mysl, k čemuž napomohou tlumené a pastelové tóny. Názory na to, zda je pohodlnější tvrdá či měkká matrace, se různí. Zvolte tu, která nejlépe splňuje vaše požadavky. Rošt by měl být dostatečně pevný, aby nehrozilo jeho propadnutí. Dnes jsou rošty obvykle lamelové, případně kovové.

 • 0 Co musíte vědět, než si budete dělat řidičák

  0.00 z 0 Hlasů

    Chystáte se dělat řidičský průkaz a říkáte si, že na tom přece nic není? Zamysleli jste se nad tím, proč si jej chcete dělat, zda jej využijete a co všechno to s sebou obnáší? I když se říká, že je řízení pro každého, ne vždy si každý uvědomí, na co se připravit. Tyto rady a tipy vám pomohou a napoví, jestli je řízení vhodné i pro vás.   Proč chcete řidičák Je vám čerstvých 18 a plánujete si udělat řidičský průkaz? Zeptali jste se někdy sami sebe, proč jej vlastně chcete? Pro někoho to může být usnadnění dopravy do školy nebo do práce, pro jiného je to způsob, jak se osamostatnit nebo si najít lepší práci. V některých případech se chcete líbit protějšku nebo zapadnout do party, kde už každý řidičský průkaz má. Když si uvědomíte důvod, proč i vy chcete sednout za volant, zjistíte, že získání řidičáku pro vás bude příjemnější a také jednodušší.   Jaké je vlastně řízení U řízení je někdy problém v tom, že uděláte zkoušky na výbornou, zvládnete i první jízdy, ale poté se dostanete do provozu bez učitele autoškoly a najednou nevíte, co dělat, jak zareagovat a ztratíte ten pocit jistoty, že někdo sedí vedle vás a dokáže rychle zakročit. V takovém případě nezoufejte a zkuste dál jezdit a na tuto situaci si zvyknout. Požádejte partnera nebo někoho z rodičů, aby ze začátku jezdil s vámi a uvidíte, že za nějakou dobu už se nad svými začátky řízení budete jen usmívat.   Máte vlastní auto Zdědili jste po rodičích jejich starší auto, když si koupili nové? V takovém případě máte opravdu motivaci udělat si velmi brzy řidičák, osamostatnit se a začít autem jezdit. Myslete však na to, že auto není levná záležitost a potřebujete jej udržovat v dobrém technickém stavu. Platit budete také za technickou kontrolu, tankování a rozhodně si nechte udělat náhradní autoklíč s imobilizérem, který vás může zachránit, když si své klíče zabouchnete v autě.   Jak se zbavit strachu Pokud máte z řízení strach, ale řidičský průkaz opravdu potřebujete nebo dokonce máte už doma v šuplíku, rada je jediná. Začněte jezdit. Jezděte klidně pomalu, menší vzdálenosti, ale pravidelně. Nenechte strach, aby vás ochromil a vy jste už nikdy nesedli za volant. Snažte se na silnici přemýšlet i za druhé a buďte obezřetní, ale vzpomeňte si, kolik znáte lidí, co auto řídí. To přece nemůže být takový problém, ne?   Péče o auto a jeho výbava Věnujte svému autu zaslouženou péči. Pravidelně vyměňujte letní a zimní pneumatiky, alespoň jednou za rok nechte auto zkontrolovat v servisu a v případně potřeby nechte zkontrolovat a opravit tachometr. Zajímejte se o správnou, případně o opravu řídící jednotky. Jen tak vám auto bude sloužit co nejdéle a vaše jízda bude bezpečná.

 • 0 Víte, jaký je rozdíl mezi respirátorem a rouškou?

  0.00 z 0 Hlasů

  V posledních několika měsících je celosvětovým hlavním tématem pandemie onemocnění COVID-19. S příchodem koronaviru se spustil i masivní obchod s rouškami a respirátory. Pokud nevíte, jaké jsou mezi těmito ochrannými pomůckami rozdíly, v následujících řádcích vám je prozradíme.   Určitě znáte heslo: „Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.“ Pokud však chcete efektivnější ochranu před virem, přijdou vám vhod spíše nano respirátory.   Co jsou nano respirátory? Zakoupit se dají nejen roušky s nanotechnologií, ale i respirátory. Obsahují totiž nanovlákno, přes které se nedostane většina virů, a tím pádem jsou takové respirátory ještě účinnější. Ideální je zakoupit přímo nějaký výhodný balíček s větším počtem kusů, protože jak to tak vypadá, roušky a respirátory jen tak ze světa nevymizí.   Velké oblíbenosti se těší samosterilizační respirátory vyznačující se unikátními vlastnostmi. Dokážou totiž filtrovat a následně i hubit viry. Stejně tak jsou extrémně lehké a prodyšné, a tím pádem se přes ně lépe dýchá. Nano respirátory můžete používat opakovaně.   Kde koupit nano respirátory? Stále se spekuluje o tom, jestli budou povinné respirátory v některých uzavřených prostorech, obchodech anebo městské hromadné dopravě. O respirátory se zvýšil zájem, a tak nenechávejte nic na poslední chvíli. Sice vám prozatím postačí antivirové šátky a roušky, nicméně s respirátory se chráníte ještě více.   V České republice se objevila britská mutace viru COVID-19, a proto je dobré mít se na pozoru a zvýšit svou ochranu před nákazou.   Nano respirátory, roušky, antivirové šátky a další galanterie jsou v nabídce internetového obchodu Mikaton.cz. V uvedeném e-shopu najdete také spodní prádlo, dekorace, povlečení, doplňky, kabelky i hračky. Sortiment je vskutku široký.

 • 0 Zdravotní obuv není určena jen pro lidi, kteří již mají problémy

  0.00 z 0 Hlasů

  Patříte k těm, kteří zdravotní obuv vnímají jako něco, co je vhodné pro důchodce? Nebo si myslíte, že jsou tyto boty určené lidem s problémy s chodidly? Ani jedna varianta není správná. Zdravotní obuv je skvělá i pro vás, jako prevence! Chodidlo. Část těla, která nám umožňuje každý den chodit, běhat a pohybovat se. Dokud to jde bez problémů a bolestí, je vše v pořádku. Potíže, ke kterým jste dospěli za ta léta nošení nevhodné obuvi, se však mohou objevit zcela náhle. Za co všechno mohou nesprávné boty? V prvé řadě za špatné držení těla, bolesti kyčlí, lýtek i zad. Jste například zvyklí nosit ploché boty bez měkké výstelky (typicky baleríny)? Pak si zaděláváte na bolesti. Dále může nevhodná obuv způsobit různé deformity končetin. Dokonalým příkladem je patní ostruha, tedy výběžek na patě, který bolívá a častokrát znesnadňuje výběr nových bot, protože vám jednu nohu zvětší oproti té druhé. Dále se často vyskytuje vbočený palec, zarostlý nehet apod. Typickým projevem nevhodné obuvi (například neprodyšné) mohou být i bradavice či kuří oka na chodidlech. S prevencí začněte raději hned teď Pokud vás některý z výše popsaných problémů trápí, na nic nečekejte a rovnou upalujte pro zdravotní obuv. A jestli ne? Tak si ji také pořiďte. Vždycky je lepší podniknout preventivní opatření než řešit následky. Zdravotní obuv už dnes není to, co bývávala. Stále ji koupíte ve většině lékáren, v českých lékárnách se hodně prodává například zdravotní obuv Santé. Zdravotní boty či pantofle si však můžete také pohodlně objednat online. Styl se změnil, s trochou pátrání natrefíte i na moderní design. Samozřejmě nemůžete čekat společenské lodičky, protože vysoké podpatky prostě nikdy nebudou zdravé, ovšem třeba na zdravotních pantoflích nemáte vůbec šanci poznat, že jsou zdravotní. Podívejte se na obuv Santé a přesvědčte se sami, že i vám by se do práce hodily minimálně ty zdravotní pantofle.

Copyright © 2013 - 2024 All-bazar.cz