Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Netradiční nápady na propagaci vaší firmy

  0.00 z 0 Hlasů

  Propagace je nesmírně důležitá pro příliv nových zákazníků. Téměř každá firma využívá základní způsoby propagace. V tomhle článku se ale podíváme na nepříliš typické způsoby propagace, jež také velmi dobře fungují a mohou přilákat potenciální zákazníky, minimálně rozšíří povědomí o vaší značce. Pomoc neziskové organizaci Neziskové organizace, které většinou někomu nějakým způsobem pomáhají, mohou být dobrým zdrojem reklamy. Těžit z toho přitom mohou obě strany, takže jde o velmi příjemnou spolupráci. Zkuste najít takovou neziskovou organizaci, která by mohla využít vaše služby. Vždy se snažte služby nabídnout a promyslet tak, abyste neziskové organizaci opravdu pomohli, a byly jste pro ně přínosem. Nezisková organizace se vám za to často odmění zmínkou a zpětným odkazem na jejich webové stránce, a někdy i na propagačních prospektech. Běžní lidé takovou pomoc neziskové organizaci vnímají velmi pozitivní, a často ji dokážou patřičně odměnit. Do takové spolupráce ale nechoďte primárně za vidinou zisku. Vytvoření veřejné ankety Vytvořte si na téma vaší firmy anketu, která by mohla zajímat i ostatní lidi. Anketa by měla mít přínosnou hodnotu, ale zároveň by neměla být příliš dlouhá. Tuto anketu pak zkuste vystavit na sociálních sítích, fórech a různých webových stránkách. Z výsledků ankety pak můžete vytvořit přehledný grafický prospekt, který má potenciál se sám od sebe šířit mezi lidmi. Na prospekt nezapomeňte dát logo vaší firmy a odkaz na její webovou stránku. Na konci ankety také můžete nabídnout zaslání výsledků pro případné zájemce, a sbírat tak emailové kontakty. Uspořádání soutěže Přilákat nové zákazníky také může vytvoření soutěže. Prvně je potřeba zajistit výhru. Můžete například nabídnout služby a produkty vaší firmy, ale můžete také použít něco jiného. Pak vymyslete originální pravidla soutěže. Do soutěže je dobré zapojit například sociální sítě, nebo jiné shluky lidí, aby se vaše soutěž mohla dobře šířit. Při dobrém promyšlení takto můžete získat spoustu nových zákazníků.

 • 0 Jak obarvit vejce přírodně a bez chemie?

  0.00 z 0 Hlasů

  V současné době se klade stále větší důraz na ekologii, což se stává velkým trendem. Je tomu tak i v případě barvení či zdobení velikonočních vajíček pro koledníky, a to i přes skutečnost, že přírodní barviva na skořápce nedrží tak, jako barvy chemické. Tento článek Vám ukáže, jakými přírodními barvivy lze dosáhnout určitých barev. Jak postupovat?  Pro uspokojivý výsledek si připravte natvrdo uvařená bílá vejce, na kterých barva lépe vynikne. Vejce důkladně očistěte od veškerých nečistot přípravkem na mytí nádobí, aby barva na vejcích držela a netvořily se mastné a neobarvené flíčky. Každé vejce ponechte ve zvolené lázni alespoň po dobu 20 minut. Pokud nedosáhnete vytoužené barvy, ponechejte vejce v nálevu přes noc. Na závěr vejce potřete sádlem, aby byla krásně lesklá. Žlutá barva Pokud chcete dosáhnout žluté barvy na vejcích, použijte kurkumu, jejíž 4 lžíce nasypete do 1 litru horké vody a 10 minut povaříte. Nakonec přidáte 2-3 lžíce octa. Růžová až červená barva Červená řepa je snad nejznámějším přírodním barvivem. Řepu uvaříte doměkka, poté rozmixujete najemno společně s vodou a octem do směsi, ve které necháte vejce odležet do dosažení požadované barvy. Modrá barva Pro obarvení vajíček na modrou barvu zvolte červené zelí nakrájené na proužky, které zalijete horkou vodou, opět necháte 10 minut povařit a přidáte ocet. Zelená barva Pro dosažení zeleného odstínu použijte listový špenát, který svaříte společně se špetkou kmínu a poté do rozvaru vložte vejce k obarvení. Hnědá barva Hnědou barvu získáte nejlépe povařením 4 hrnků cibulových slupek společně s 900 ml vody a octem. V uvedeném případě je vhodné zvolit tmavší vejce, chcete-li dosáhnout krásné hnědé barvy.  

 • 0 5 otázek, které byste si měli položit před pořízením papouška žako

  0.00 z 0 Hlasů

  Máte v úmyslu pořídit si papouška žako jako společníka, mazlíčka či přítele do každé životní situace a stále váháte? Papoušek je velmi oddaný svému majiteli a nebylo by pro něj vůbec snadné několikrát za život měnit majitele, a to jen proto, že si uvědomíte, že máte nedostatek času na jeho péči, či nedostatek financí. Zde najdete 5 otázek, které byste si měli ještě před samotným pořízením Vašeho opeřeného přítele položit a zvážit, zda neděláte chybu. Mám dostatek financí na jeho pořízení a následnou péči? Samotná koupě papouška žako je finančně náročnější, avšak pořízením klece a papouška to zdaleka nekončí. Kromě pořízení tohoto zvířete je nutno zakoupit klec vhodné velikosti s vybavením, kvalitní krmivo a doplňky stravy, hračky a pravidelně platit za jeho veterinární péči, kdy se náklady na tuto péči liší dle zdraví Vašeho zvířete. Mám vhodné prostředí pro jeho chov? Je na Vás, abyste posoudili, zda se ve Vašem obydlí s tímto papouškem nebudete příliš mačkat, pokud žijete v menším bytě či rodinném domku. Vzhledem k tomu, že sám papoušek nepatří mezi ty nejmenší svého druhu, bude potřebovat i prostornější klec. Je nutno podotknout, že pokud bydlíte v bytě, měli byste brát ohled také na své sousedy, jelikož jakmile se papoušek naučí mluvit, tak zobáček jen tak nezavře a jsou chvíle, kdy je opravdu k neutišení. Pokud Vám samotným hluk vadí, zvolte si jiného zvířecího kamaráda. Mám dostatek času na péči o něj? Papoušek žako je velmi náročný hned z několika hledisek. Co se týká časové náročnosti, tak si uvědomte, že si nepořizujete psa nebo kočku. Žakové vyžadují téměř stálou pozornost a když se jim této pozornosti nedostává, mohou nastat vážné zdravotní problémy. Pro tak inteligentní zvíře je velice důležitý také pravidelný denní režim, jehož změna se taktéž může odrazit na jeho zdraví a chování, kdy se jedná především o škubání peří a podobně. Jsem ochoten/ochotna přetrpět neustálý nepořádek? Jako každý opeřenec, tak i žako minimálně 2x ročně mění staré peří za nové, což je jednou z věcí, která budoucí majitele od koupě odradí, a to z důvodu neustálého uklízení drobných peříček po bytě či domě. Papoušek se také nedá vychovat jako například pes a je dost možné, že Vám bude svoji potravu rozhazovat po celém Vašem obydlí. Kdo mi papouška pohlídá při odjezdu na dovolenou? Otázka shora se nemusí týkat pouze dovolené, ale také situací, kdy nebudete schopni se o papouška postarat, a to zejména pobyt v nemocnici či odjezd na služební cestu. Znáte osobu, která by byla schopna se plně o mazlíčka postarat?  

 • 0 Nádherné vlasy, to je sen každé ženy

  0.00 z 0 Hlasů

    Ne každá žena má hustou a dlouhou hřívu, ale leckterá po ní touží. Také máte vlasy neustále splihlé a váš culík začíná být nebezpečně tenký nebo toužíte po dlouhých a hustých vlasech? Tak právě pro vás je určený CLIP IN VLASY – prameny syntetických nebo lidských vlasů. V nabídce naleznete různé délky, textury, barvy i tloušťky. Jednotlivé prameny se upevňují pomocí malých sponeček. Výhody CLIP IN VLASY Tento příčesek se dá velmi snadno a rychle připevnit, perfektně se spojí s vlasy, které prodlouží, zvýrazní a vytvoří vyšší objem a v žádném případě není k rozpoznání. K vlasům se připíná pomocí malých sponek ke kořínkům vlasů, které jsou velmi kvalitní, bezpečné, nejsou vidět a nesmekají se. Můžete je kdykoli připnout nebo odepnout, neboť manipulace s nimi je velmi snadná. Podrobný návod naleznete na https://www.oxyextensions.cz/clip-in-vlasy. CLIP IN VLASY můžete používat na různou délku vlasů, ideální je však délka k ramenům. Jeho životnost je dosti značná, při vhodné péči je to až po dobu dvanácti měsíců. Používání tohoto způsobu prodlužování či zahušťování vlasů se stává velmi populárním a to především díky jednoduché manipulaci v pohodlí domova a také hraje velkou roli přijatelná cenová dostupnost. Nezanedbatelný není ani široký výběr barevných odstínů. K dostání jsou CLIP IN VLASY rovné i vlnité, větší zájem je však o rovné varianty. Péče o CLIP IN VLASY Lze jej mýt šampónem, který obvykle používáte na své vlasy, barvit, rovnat nebo natáčet. Vhodné je CLIP IN VLASY sundavat na koupání a spaní. Kde mohu CLIP IN VLASY pořídit? Širokou paletu odstínů nabízí e-shop oxyextensions. Můžete si zde vybrat odstíny, díky nimž vykouzlíte dlouhou kštici za několik málo okamžiků. CLIP IN VLASY z nabídky e-shopu jsou vyrobeny ze 100% Remy vlasů, jsou velmi kvalitní, vypadají přirozeně, nádherně se lesknou a i na dotek jsou k nerozeznání. Tento druh materiálu je ideální nejen pro prodlužování, ale i zahuštění vlasů. Podle čeho vybírat? Pro co nejpřesnější určený vhodného odstínu je potřeba, aby fotografie splňovala několik kritérií: V nabídce naleznete 10 barev a tři různé délky. Pokud jsi nejste jistá barevným odstínem, můžete využít možnost služby porovnání barev. Postačí poslat vaši fotografii a profesionálové vám poradí, jaký odstín je vhodný právě pro vás. Musí být vyfocena za denního světla a nejlépe ve venkovním prostředí. Vlasy je potřeba mít rozpuštěné, suché a bez doplňků. Na fotografii musí být vlasy v celé délce. Je vhodné poslat několik snímků v různém světle a z různých úhlů. Každá sada obsahuje několik dílů, které jsou rozloženy do různě širokých pásů s různým počtem

 • 0 Cyklisté pozor! Elektrokola Haibike 2019 zdobí nový motor třetí generace!

  • Hobby
  • od Redakce
  • 05-04-2019
  5.00 z 1 Hlasů

    O tom, že si značka Haibike právem zaslouží titul absolutní evropské špičky na poli elektrokol, není pochyb. Jejich inovativní nápady, revoluční technologie a neustálé zlepšování jsou motivací i příkladem i pro ostatní, a tak se úžasný svět cyklistiky posouvá stále vpřed. Usnutí na vavřínech úspěchu, obdivu a slávy však u značky Haibike rozhodně nehrozí, a tak i pro nastávající rok si tato značka připravila novou modelovou řadu elektrokol Haibike 2019, kterou s nadšením očekáváme i my. Srdce každého cyklisty již brzy zajásá, pojďme si zatím dát malou ochutnávku v podobě představení nového motoru.   Elektrokola Haibike 2019 si to posviští s novým motorem YAMAHA PW-TE 2019   Nový elektromotor Yamaha PWseries TE pro elektrokola Haibike 2019 doplňuje spolehlivou rodinku motorů Yamaha PW-X, PWseries SE a PWseries 45. Jeho síla a unikátnost však spočívá v tom, že je vybaven novým senzorem a dokáže velmi výrazně zlepšit kvalitu tolik žádané dopomoci při šlapání. Jedná se o motor středový, jehož váha dosahuje příjemných 3.4 kilogramů. Motor Yamaha PW-TE 2019 se pyšní kroutícím momentem 60Nm, kadencí šlapání 100 rpm a výkonem 250 W. Během jízdy můžete vybírat ze čtyř typů asistence a to +ECO, ECO, STD a HIGH a nechybí samozřejmě režim, při kterém asistenci nevyužíváte a dáte si pořádně do těla. Každý z těchto režimů si můžete volit dle aktuální chuti či síly do šlapání, ale také dle terénu – žádný kopec tak nezůstane nepokořen.   Motor YAMAHA PW-TE – to je radost z pohybu a pohodlná jízda   A tu si určitě zasloužíte! Právě s ohledem na pohodlí každého cyklisty vyvíjela značka YAMAHA pro elektrokola Haibike 2019 elektropohon PWseries TE, který má snahu o zajištění pohodlí a stabilních jízdních vlastností v malíčku. Obzvláště pro jízdu ve městě jsou elektrokola Haibike díky tomuto motoru nepřekonatelnou jedničkou ve zdolávání jízdního prostředí – ať už je to stoupání, klesání, intenzita dopomoci, ale také snadná obsluha a uživatelský komfort bez dlouhého studování a přemýšlení, jak elektrokolo a dopomoc ovládat. Skutečně trefou do černého je pak fakt, že motor YAMAHA PW-TE poskytuje pohodlí při dopomoci při šlapání, a navíc dokáže i zcela automaticky upravit dopomoc i výkon motoru v závislosti na povaze terénu, po kterém právě jedete. Prozradíme vám, čemu za tuto svou skvělou vlastnost vděčí....   Výbava motoru YAMAHA PW-TE se pyšní unikátní funkcí   A nejenom jedinou! Tým inženýrů vybavil elektropohon YAMAHA PW-TE hned dvěma novinkami. Tou první je QUAD Senzor systém. A tou druhou automatický režim podpory. QUAD Senzor systém je vybaven čtyřmi senzory, které se právě zaslouží o ničím nerušený zážitek z jízdy. Zatímco dosud elektromotor získával informace pouze od snímačů, které detekovaly rychlost jízdy, otáčení klik a kroutící moment, nyní uzrál čas i na senzor snímače úhlu stoupání či klesání. Systém QUAD senzor systém tak umí rozpoznat, zda na kole jedete do kopce nebo z kopce a spolu s ostatními senzory může tuto informaci předat dál. Systém tak zcela automaticky rozpozná povahu vaší trasy, včetně rozjezdu do kopce, a umí poskytnout sám nutný výkon. A především tolik žádané plynulé a pohodlné zrychlení. O přirozený pocit z jízdy na elektrokole Haibike tu jde výrobcům především, a je to znát i na automatickém režimu podpory. Ten je promyšleně navržen tak, aby v okamžiku, kdy začnete na elektrokole Haibike šlapat - a samozřejmě i po celou dobu vaší jízdy - vám elektromotor inteligentně a především přirozeně dopomohl při šlapání, a to s pocitem lehkosti a nenásilnosti. Samotná pohonná jednotka motoru Yamaha je totiž navržena tak, aby zcela automaticky dokázala pomoci při šlapání – každý snímač detekuje jízdní podmínky a systém sám dokáže decentně a jemně poskytnout potřebnou dopomoc při šlapání tak, aby se vám jelo jako v bavlnce. Tento chytrý systém tak dokáže zcela sám změnit režim podpory během vaší jízdy pokud vyhodnotí, že právě nastal ten správný čas ulehčit vám jízdu. A o příjemný a radostný pocit z každé jízdy tu jde především - co říkáte? A je fajn, že na tento fakt myslí jak výrobce motoru, tak i samotného elektrokola.   A nezapomeňte – tento článek je jen malou ochutnávkou novinek, kterou si pro vás značka elektrokol HAIBIKE připravila. Už teď vám můžeme prozradit, že elektrokola Haibike 2019 si skvěle notují nejen s elektropohony YAMAHA, ale i s novým displayem YAMAHA typu A a C 2019. Ten se pyšní dotykovou funkcí a novým rozhraním konektivity.

 • 0 Paddleboard - zábavný pohyb plný dobrodružství

  • Hobby
  • od Redakce
  • 05-04-2019
  5.00 z 1 Hlasů

      Prázdniny jsou v plném proudu, je tak ideální příležitost děti odměnit za jejich snažení. Pokud si právě lámete hlavu  čím své ratolesti obdarovat, máme pro vás skvělý tip. Tip na dárek, který potěší a zabaví vaše dítka na celé léto.   Paddleboard – úžasná zábava na vodě   Jeho kolébkou je slunná Havaj, domovem se mu však stávají vodní hladiny po celém světě. Paddleboard je jednoduchý nafukovací plovák, který se svým vzhledem podobá surfovému longboardu. Pro pohyb vpřed potřebujete dlouhé pádlo - aktivně tak zapojujete rovnoměrně svaly celého těla. Skvělá kondička i fyzička na sebe nenechají dlouho čekat a výrazně se vylepšuje i smysl pro rovnováhu. Nemusíte čekat na příhodný vítr a sami svou vlastní energií se můžete pomocí pádla přemístit kamkoli se vám zamane. Chopte se pádla - vyskočte na paddleboard - a projeďte zdejší rybníky, řeky, nádrže i jezera.   Dobrodružství na vodě   Vodní radovánky k létu, dětem i studentům rozhodně patří a díky paddleboardu nabývá i nový, dobrodružný rozměr. Paddleboard je vhodný pro pohyb na celé vodní ploše a také k prozkoumávání vodních zákoutí a objevování pobřeží. Vzít si jej můžete s sebou na dovolenou, stejně jako na některou z místních přehrad či vodních nádrží. Vyrazit na vodu tak můžete všichni. Paddleboard je totiž vhodný pro všechny generace – od dětí až po seniory, kteří si můžou dopřát aktivní odpočinek v přírodě.   Pádlování ve stoje je letošní léto IN   Paddleboardů je několik typů, vybrat si tak můžete podle svých schopností, nadšení i zkušeností. Pro vlny na letošní dovolenou si můžete přibalit paddleboard SUP surfing, který je velmi stabilní a dobře ovladatelný. Na klidné vodě se však více nadřete a jedete pomaleji. Pro otevřené moře i stojatou vodu je ideální závodní paddleboard Race SUP, který je velmi rychlý a jízda na něm velmi efektivní. Pro naše české stojaté vody je ideální paddleboard Flatwater SUP, který je širší a užijete si na něm pohodovou vyjížďku na rybnících, přehradách či stojatých řekách. Pro vášnivé rybáře je určen speciální rybářský paddleboard Fishing SUP - díky němu bude rybaření atraktivní zábava. Yoga SUP paddleboard jsou prkna určená pro milovníky jógy – na nich si totiž můžete zacvičit přímo za jízdy na vodě.   Proč právě paddleboard?   Kromě toho, že je tato aktivita mnohem snazší než windsurfing - a dopřát si radost z tohoto pohybu mohou i naprostí laici a začátečníci - má paddleboard spoustu zdravotních benefitů. A to výhody tělesné i duševní: zlepšuje stabilitu a přirozený vzpřímený postoj celé vaše tělo je od hlavy až k patě aktivně zapojeno. Všechny svaly tak dostávají pořádný trénink vodní hladina je relaxací nejen pro tělo, ale i mysl. V kombinaci s pobytem v přírodě a na čerstvém vzduchu se tak můžete zbavit migrény, vysokého tlaku a nežádoucího stresu vaše tělo se zpevní a křivky vyladí k dokonalosti kardiovaskulární systém bude šlapat jako hodinky   A nezapomeňte – paddleboard rozhodně není jen pro děti. Jeho kouzlu a přívalu nové životní energie - kterou vám dopřeje - můžete snadno podlehnout i vy sami!

 • 0 Jednoduché tipy pro lepší SEO vaší webové stránky

  0.00 z 0 Hlasů

  SEO neboli optimalizace pro vyhledávače je velmi komplexní a složitá metodika, kterou lze na vaše stránky přilákat veliké množství kvalitní návštěvnosti. V tomhle článku si prozradíme jednoduché tipy, jak vaše SEO vylepšit. Vytvářejte hodnotný obsah pro čtenáře Vyhledávače se vždy snaží najít tu nejpřesnější odpověď na zadanou otázku nebo frázi. Pokud tedy budete vytvářet hodnotný text, který nebude obsahovat zbytečné množství nepotřebné omáčky a nadbytek klíčových slov, setkáte se s úspěchem. V dnešní době umí vyhledávače tento obsah velmi dobře rozpoznávat. Nesnažte se za každou cenu cpát všude klíčová slova, zaměřte se hlavně na hodnotné informace. Veliké množství klíčových slov může být naopak na škodu. Věnujte čas formátování textu Dobře formátovaný text se čtenářům lépe a rychleji čte. To oceňují také vyhledávače, můžete tak získat bonusové body. Používejte tedy časté nadpisy, odstavce, uvozovky, pomlčky, odrážky, tučný text a obrázky. Vždy se podívejte na výsledný text a najděte skvělý kompromis mezi přeplácaným a strohým textem. Nikdy nezapomínejte, že text primárně píšete pro čtenáře, nikoli pro vyhledávače, a podle toho volte také vhodné formátování a úpravu textu. Poproste známé o sdílení odkazu Zkuste poprosit známé a kamarády, zda by nesdíleli odkaz na vaše stránky například na jejich sociálních sítích, blogu nebo webu. Často tak můžete zdarma získat kvalitní zpětné odkazy a jako bonus přímou návštěvnost z odkazu. Vyhledávače podle zpětných odkazů do jisté míry určují autoritu samotné stránky, a podle toho rozdělují samotnou návštěvnost. Získávání zpětných odkazů přitom nemusí stát ani korunu. Stačí se zamyslet nad různými způsoby, kterými kvalitní zpětný odkaz získat. Pamatujte ale, že je potřeba dbát na kvalitu odkazů. Kvantita zde není na místě a mnoho nekvalitních odkazů stránce mohou i uškodit.

 • 0 Vyčištění stolního počítače od prachu

  5.00 z 1 Hlasů

  Pokud máte doma stolní počítač a zdá se vám, že se v poslední době přehřívá nebo mají ventilátory hlasitější zvuk, může být příčinou zanesení vnitřku počítače prachem. Vyčištění lze určitě doporučit i z preventivních důvodů. Co k tomu budete potřebovat: vlhčené ubrousky na elektroniku dle potřeby stlačený vzduch ve spreji dle potřeby šroubovák Stlačený vzduch ve spreji je nezbytná pomůcka. Není příliš drahý a přes internet ho seženete dost levně. Jedno 400 ml balení vystačí bohatě na vyčištění celého počítače. Někoho by možná napadlo místo stlačeného vzduchu použít vysavač, ale to rozhodně nedoporučujeme. Vysavač nemá dostatečnou sílu, aby vnitřek počítače vyčistil a navíc můžete citlivé součástky poškodit elektrostatickým výbojem z vysavače. Postup čištění Samotné čištění provádíme na místě, kterému neuškodí prašnost procesu. Při čištění totiž bude z počítače vylétat množství prachu. Nejprve počítač odpojíme od zdroje, stejně tak odpojíme i ostatní kabely. Počítač umístíme na vhodné pracoviště a sundáme boční stěnu počítačové skříně. To lze zpravidla udělat bez povolení jediného šroubku, pokud by to ovšem nešlo, máme k dispozici šroubovák. Šlo by ovšem opravdu o výjimku, běžně se boční stěna oddělává pomocí posuvných tlačítek na skříni. Sundaný kryt pečlivě očistíme od prachu například vlhčenými ubrousky. Celý vnitřek skříně co nejlépe vyfoukáme stlačeným vzduchem. Zvláštní pečlivost věnujeme čištění oblasti ventilátorů, které se nejvíce zanášejí prachem a nečistotami. Z lopatek ventilátoru se můžeme pokusit usazený prach odstranit pomocí vlhčených ubrousků, ovšem pouze velmi opatrně.  Vyfoukávaný prach postupně stíráme vlhčenými ubrousky, avšak pouze mimo počítačovou skříň. Jakmile jsme s vyčištěním hotovi a spokojeni, skříň opět uzavřeme, připojíme všechny kabely a zdroj a počítač spustíme. Odměnou za naši píli nám bude čistý počítač, kterému tímto zásahem jistě prodloužíme životnost a snížíme zahřívání.   

 • 0 Jak propagovat svůj produkt na sociálních sítích

  0.00 z 0 Hlasů

  Sociální sítě jsou v dnešní době silným mediálním kanálem, který lze dobře využít na propagaci vlastních produktů a služeb. V tomhle článku si ukážeme jak na to. Vytvoření sociálních profilů Nejprve je potřeba vybrat, které sociální sítě mají pro náš produkt smysl. Nejčastěji využívaný je Facebook, Instagram a Twitter. Tyto sociální sítě budou mít pro náš produkt přínos téměř ve většině případů. U Facebooku je pak potřeba si zřídit ještě Facebookovou stránku, na kterou budeme sbírat fanoušky. Nastavení účtů V druhé řadě je nutné účty vhodně nastavit. Vždy je potřeba nahrát vhodnou profilovou a úvodní fotografii, která by měla souviset s naším produktem a být dostatečně poutavá. Také je potřeba účet zařadit do správné kategorie a vytvořit pro něj srozumitelný popisek. Také je potřeba projít další položky nastavení a ověřit si, zda je profil veřejný a celkové nastavení nám dostatečně vyhovuje. Sdílení příspěvků Nyní nastal čas na publikování prvních příspěvků. Příspěvky se snažte psát co nejvíce zajímavě s potenciálem pro další sdílení. Každý příspěvek by měl čtenáři předat nějakou hodnotnou informaci, jinak žádné fanoušky nezískáme. Dobře fungují zajímavé obrázky a jedinečné informace o samotném produktu. Takových příspěvků a fotografií se snažte vytvořit co nejvíce, aby byl účet pro potenciální fanoušky dostatečně lákavý. Propagace účtů Po publikaci několika příspěvků již můžeme účty začít propagovat. To můžeme dělat například na samotných stránkách produktu, na osobních sociálních účtech, v různých sociálních skupinách a podobně. Zde se dá vymyslet spousta způsobů, jak tyto příspěvky propagovat. Úspěch samotné propagace často závisí hlavně na kvalitě samotných příspěvků. Jestliže se nám povedlo vytvořit opravdu zajímavý a hodnotné příspěvky, můžeme čekat hojné sdílení od uživatelů a snadné rozšíření účtu do širšího povědomí.

 • 0 Stop skládkám: Změňme společně budoucnost a začněme recyklovat textil

  0.00 z 0 Hlasů

  Stop skládkám: Změňme společně budoucnost a začněme recyklovat textil Věděli jste, že v České republice až 97 % textilu končí na skládkách? Rozklad textilu navíc trvá mnoho let a vylučuje se při něm do ovzduší jeden z nejškodlivějších skleníkových plynů, metan, který také přispívá ke globálnímu oteplování. Na vás je, abyste tuhle skutečnost změnili a začali s recyklací. Životní cyklus trička a recyklace textilu Textilní průmysl je druhým největším znečišťovatelem životního prostředí. Negativní vliv se projevuje během celého životního cyklu. Od přípravy suroviny, přes výrobu, transport a následné odstranění. Nesmíme opomenout ani společenské dopady v některých zemích výroby. Proces můžete vidět i na životním cyklu bavlněného trička. Bavlna se pěstuje po celém světě, zejména v Číně, Indii, USA a v Pákistánu. Tyto země celkem vyprodukují až 75% bavlny. Při pěstování bavlny je použitých až 360 milionů kilogramů pesticidů a tisíce litrů vody. Surová bavlna se zpracovává, čistí a spřádá do vláken, což vyžaduje další spotřebu vody a chemikálií. Na výrobu bavlněného trička se používá již zpracovaná bavlna. Tričko je vystřižené, barvené, bělené a následně zabalené a poslané do distribučních center, odkud putuje až do obchodů a k vám. A vy tričko nosíte, dokud vás neomrzí. A co se děje potom? Pravděpodobně tričko hodíte do koše. To však není jediná možnost. V Praze a v okolí totiž najdete stovky oranžových kontejnerů na textil, které slouží právě k recyklaci textilu – oblečení, bytového textilu, ba i doplňků. Jak módní průmysl znečišťuje životní prostředí při výrobě? - využívá velké množství primárních zdrojů - spotřebuje hodně vody, která je nutná ke kultivaci materiálů pocházejících z přírody - spotřebuje obrovské množství energie při kultivaci syntetických materiálů - používá chemikálie – pěstování, zpracování, výroba, barvení - produkuje odpad už během procesu výroby - produkuje odpadní vody - do ovzduší vypouští emise Tímto ale zdaleka nekončí, protože použitý textil nakonec skončí na již zmíněných skládkách, čímž se znečišťuje vzduch i spodní vody. Nemluvě o tom, že umělá vlákna se nerozloží vůbec. Začněte proto odkládat oblečení do oranžových textilních kontejnerů společnosti Potex a pomozte nejen přírodě, ale i lidem v nouzi, ke kterým oblečení následně putuje.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.