Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Barber's Wife jako rodinný salon

  0.00 z 0 Hlasů

  Je otevřeno, a hned dvakrát. Po nuceném „odpočinku“ pro naše vlasy nám nyní pražský Barber's Wife, který je synonymem pro kadeřnictví Praha 5, nabízí i novou pobočku v Jinočanech. Od května tak salon najdete hned na dvou pražských adresách. Kdo hledá kadeřnictví Praha 5, aby to měl u metra, nebo poblíž svého bydliště či práce, ale současně se chce svěřit pod nůžky pouze skutečným profíkům, ten by se měl stavit v Barber's Wife. Salon nabízí nejen dámské kadeřnictví, ale též pánské a dětské. Domů odejdete s ošetřenými a zdravějšími vlasy, s novým střihem, s barvou, ale i s dokonalým stylingem. Krásnější do práce i na svatbu Do Barber's Wife přicházíte za prověřenými profesionály, kteří vám vytvoří skvělou image do zaměstnání, ale i účes třeba pro váš velký den – na svatbu. Kadeřníci v salonu jsou specialisté na střih, ale rovněž na barvu, včetně melíru, či takové speciality, jakou je Balayage. Poradí si se změnou vašich vlasů na blond i s udržením vaší dokonalé blond hřívy. Ale stavit se lze i na naprosto běžné úkony, jako je mytí vlasů, žehlení a foukanou. Učesat se můžete přijít pro slavnostní příležitost, včetně svatby. Vlastní, i když se jí účastníte pouze jako host. Fullservis rovněž pro muže Ať už patříte mezi muže, kteří si dokonalou péči v kadeřnictví umí skutečně užít, anebo chcete mít návštěvu holiče co nejdříve za sebou, v Barber's Wife jsou na vás připraveni. Se strojkem i s nůžkami. Umí zde precizní pánský střih i pánskou barvu. Při mytí vlasů si užijete úžasnou masáž hlavy a postarají se také o úpravu vašich vousů. Barber's Wife jako rodinný salon Chystáte se se svojí malou parádnicí poprvé do salonu? Na střih můžete přijít s holčičkou i s klukem. Zkušení profíci se postarají o zážitek vašich dětí, ale i o profesionální bezúdržbový střih. Malé princezny a princové si mohou odnést dokonce i svůj první melírek. Když to musí být skutečně nej Máte před sebou večírek, ples či svatbu? Velká večerní bez dokonalého společenského účesu bude jen polovičním estetickým zážitkem. Domluvte se v Barber's Wife včas na termínu. Ať si na vás zkušení profesionál najde dostatek času a ať spolu dáte dohromady, jak by měl váš životní účes vypadat. Koho potkáte v Barber's Wife? V Barber's Wife se setkali profíci, kteří prošli školou módního světa – a to doslova. Česali pro takové věhlasné světové fashion značky, jako Dolce&Gabbana a Escada Sport. Rukama jim prošly české „missky“ a v Rusku řídili kadeřnické týmy na prestižním Urals Wedding Show. Málokde najdete tak zkušený tým. Barber's Wife se díky svým věhlasným zkušenostem, vysoké odbornosti, zručnosti a umělecko-řemeslné dokonalosti své práce vyšvihl mezi přední světové kadeřnické salony.

 • 0 Odkup firmy je jednodušší, než si možná myslíte!

  0.00 z 0 Hlasů

  Máte už podnikání dost a uvažujete o tom, že se své firmy zbavíte? A co vám v tom brání? Můžete ji prodat. Rychle a bez zbytečných průtahů. Poradíme vám, kam se obrátit! Odkup firem najdete v portfoliu různých společností. Jedna z nich má tuto aktivitu přímo ve svém názvu – Odkup-firmy.cz. Jak to probíhá? Poměrně jednoduše. Odkup s.r.o.? Rychle a bez problémů! Firmu od vás odkoupí buď třetí osoba, nebo právě zmíněná společnost. A to v podstatě za splnění jediné podmínky, kterou je zpracování kompletní účetní dokumentace za poslední dekádu. Bez ní nejede vlak, je totiž povinná ze zákona. Zbytek, tedy zanesení změn do obou rejstříků (obchodního i živnostenského) a odhlášení z daňového úřadu bude záležitostí kupce firmy. Převodová a účetní dokumentace Začínáte o odkupu své firmy vážně uvažovat? Tak přistupte k realizaci svého záměru. Třeba hned teď. Na stránkách odkup-firmy.cz vyplňte jednoduchý formulář, na jehož základě vám právník společnosti připraví tzv. převodovou dokumentaci. Na vás bude jen příprava již zmíněné dokumentace účetní, po jejímž předání dojde k vyplacení předem domluvené ceny. Nejvyšší možná výkupní cena Zřejmě vás bude zajímat její výše. Ta samozřejmě závisí na mnoha okolnostech, a ani v náznaku si ji netroufáme odhadnout. Jedno však je jisté – specialisté společnosti odkup-firmy.cz slibují nejvyšší možnou výkupní cenu. Její výše je každopádně výsledkem dohody a souhlasit s ní musí obě strany. Pokud vy s cenou souhlasit nebudete, můžete od obchodu odstoupit a jít o dům dál. Věříme však, že se tak nestane. Výkup s.r.o. Nebo byste naopak nějakou firmu chtěli koupit? I v tomto případě jste na správné adrese. Společnost odkup.firmu.cz se totiž zabývá i výkupy, tedy prodejem firem. Firem prověřených, bez pohledávek a s podrobným účetnictvím, které, jak jsme již zmínili, od prodejců vyžaduje. V nabídce však jsou i virtuální (registrační) sídla na lukrativní bratislavské adrese, která vaší firmě dodají nezbytnou prestiž. Tak neváhejte, mnohdy k úspěchu v podnikání stačí poměrně málo.

 • 0 Když topit uhlím, tak uhelnými briketami

  0.00 z 0 Hlasů

  Pojďte topit uhelnými briketami. Svojí výhřevností předčí hnědé uhlí i dřevo. Jsou přitom ekologické. Při správném topení je umíte dokonale spalovat, mají vysokou výhřevnost a jsou též odsířené. Občas se setkáme skutečně s nekvalitním prachovým uhlím, které místo hoření kamna pouze dusí a z komínu se pak valí zapáchající a škodlivý dým. Vyhnout se nekvalitnímu uhlí můžete díky využití kvalitních uhelných briket. Uhelné brikety umí plnohodnotně nahradit dřevo i uhlí. Jsou přitom výhřevnější než dřevo, avšak topení s nimi je výrazně ekologičtější než s běžným uhlím. Co umí uhelné brikety? I u uhelných briket, stejně jak u uhlí platí, že nejsou brikety jako brikety. V tomto článku vám představím kvalitní německé uhelné brikety UNION (dříve známé pod názvem Heizprofi) a REKORD. Prodává je OPTIMTOP. Výhřevnost těchto paliv je až 19,8 MJ/kg. To je výrazně více než hnědé uhlí (12,5 MJ/kg), o něco více ve srovnání s dřevní kulatinou (17 MJ/kg, platí pro dokonale suché dřevo), avšak méně než černé uhlí (28 MJ/kg). Znamená to tedy, že hnědouhelnými briketami dokážete topit ve srovnání s hnědým uhlím a dřevem efektivněji, ale můžete je využít i v kotlech a kamnech, které nejsou určeny pro topení černým uhlím. Určitě vás zajímá rovněž ekologičnost topení Vyšší výhřevnost uhelných briket a schopnost jejich dokonalého spalování v případě správného topení jim dává, pokud jde o vliv na životní prostředí, veliké plus. Uhlí je dále pokládáno za silného znečišťovatele ovzduší z důvodu obsahu síry. V uhlí jej nacházíme v pyritické formě jako FeS2. Ve spalinách se pak vylučuje do ovzduší jako SO2. Uhelné brikety jsou však tzv. odsířené a obsahují pouze malé zbytkové množství této látky. Jde tedy o tzv. čisté palivo bez negativních důsledků pro životní prostředí. Je velkou chybou házet je do jednoho pytle s klasickým uhlím. Kdy topit uhelnými briketami? Většinou se využívají pro kombinované topení se dřevem. Na roztopený základ, třeba po topení dřevem během dne, se používají pro efektivní a bezobslužné noční topení. Užitečné jsou i když chceme méně často přitápět.

 • 0 Jak vytápět ekologicky? Řešením jsou dřevěné pelety!

  0.00 z 0 Hlasů

  Přestože byla zima v naší zemi v posledních letech poměrně mírná, rozhodně se nevyplatí rozmary počasí podceňovat. Každý prozíravý majitel rodinného domku, chalupy nebo horské chaty to dobře ví. V České republice se bez vytápění navíc neobejdeme nejen v zimních měsících, ale také drtivou většinu podzimu a začátkem jara. Teploty přitom zdaleka nemusí klesnout pod nulu. A je třeba počítat s tím, že mohou přijít i tuhé mrazy. Přebytečné topivo nám případně zbude na další rok; pokud se ovšem dobře nezásobíme, můžeme mít doma nevlídně chladno. Při stoupajících cenách energií zažívají pevná paliva renesanci I když se před lety zdálo, že kamnům a kotlům na uhlí a dřevo brzy odzvoní, opak je pravdou. Výrazné zdražování elektřiny a plynu naopak mnohé podnítilo k jejich pořízení či novému uvedeni do provozu. Stále větší počet obyvatel České republiky tak řeší, jaké topivo na zimu objednat. Možnosti jsou poměrně široké, jak ale vybrat tu pravou? Dřevěné pelety jsou ekologické a ekonomické Při volbě topiva bereme v potaz hned několik faktorů. Jedním z těch nejdůležitějších jsou pořizovací náklady. Ty se odvíjejí nejen od celkové sumy za určité množství, ale také výhřevnosti konkrétního paliva. Pro mnohé z nás je ale důležitý i dopad na životní prostředí. A je to dobře, příroda si ohledy rozhodně zaslouží. Proto se také čím dál více namísto uhlí prosazuje dřevo, které je obnovitelným zdrojem. A ideální je topivo vyrobené z dřevěného odpadu. Právě takové jsou dřevěné pelety. Dřevěné pelety mají univerzální využití ? Dřevěnými peletami můžeme topit v kamnech, krbu, krbových kamnech i v kotli. Nemusíme se je bát používat ani v obytných místnostech. Medellínu se, tudíž nehrozí znečištění podlahy. A navíc při jejich spalování vzniká minimum popela.

 • 0 Šperky a módní trendy: čím se řídit?

  0.00 z 0 Hlasů

    Lásku ke šperkům získáváme už jako děti, i když se jedná spíše o dívčí záležitost. Ke hrám na princezny nám stačila maminčina bižuterie, jako velké ale chceme zazářit. Je rozumné podlehnout trendům ve světě šperků?   Nestárnoucí klasika Opravdu i šperky podléhají módnímu diktátu. Do popředí zájmu i na přehlídkových molech se tak střídají různé tvary, materiály i barvy a každý rok se mění. Když ale chceme investovat do kvalitního šperku, je lepší spolehnout se na nadčasový design než podlehnout momentální módě. Originální šperky jsou výjimečné vždy a za všech okolností a především bez ohledu na aktuální trendy. Mnohé šperky se dědí v rodině z generace na generaci a ani po letech neztratily své kouzlo. Když si dnes vezmete do společnosti prsten po babičce nebo náhrdelník od maminky, máte obdivné pohledy zaručeny. Hlavním trendem ve světě šperků je totiž originalita a jedinečnost, které zaujmou na první pohled. I proto jsou stále oblíbenější šperky na míru, které jsou vyrobené pro konkrétního člověka, aby podtrhly jeho osobnost. Jeho nositel má jistotu, že nosí šperk, který nikdo jiný nemá a mít nebude.   Na míru Designové šperky jsou nadčasové a vhodné pro nošení v běžný den i slavnostní příležitosti. Šperkař je navrhuje nejen pro okrasu, ale vytváří mezi šperkem a jeho nositelem osobní vztah. Samotné výrobě proto předchází také konzultace o tom, jak by šperk měl vypadat a jaká osobnost je jeho budoucí majitel. České designové šperky zajistí mnohem více pozornosti, než několik obyčejných a nezajímavých. Nemusíte se tak bát výrazných linií nebo barev, krása samotného šperku vynikne v kombinaci s jednoduchým oblečením. Při nošení designového šperku se můžete spolehnout na jeho kouzlo a už nemusíte hledat další a další kombinace, jak se ozdobit.   Šperk, který si zamilujeme, tak trochu vypovídá o naší osobnosti i životním stylu. Vybírejte proto podle sebe a módními trendy se nechte jen inspirovat, nikoli svazovat

 • 0 Jak vzniká modal a jeho využití

  0.00 z 0 Hlasů

    O bavlně slyšel téměř každý, říká vám však něco pojem modal? Jedná se o tkaninu, ze které se také vyrábí oblečení nebo padnoucí spodní prádlo. Budete překvapeni výrobou modalu a jeho širokým využitím. Pořídíte si oblečení z tohoto materiálu?   Co je to modal Jedná se o vlákno, které se vyrábí z bukového dřeva. Celý proces probíhá na bázi regenerované celulózy. Někdy se tomuto přírodnímu materiálu přezdívá umělé hedvábí. Mnohým může na první pohled připomínat bavlnu, ale má s ní společné jen některé vlastnosti. Bavlněné dámské a pánské spodní prádlo patří mezi nejoblíbenější, ovšem modal mu šlape na paty, co se týče vzhledu, ale také barevnosti nebo životnosti.   Výhody modalu Pokud si vyberete bavlněné trenýrky, případně spodní prádlo z modalu, v obou případech se můžete těšit na komfort při nošení a přírodní materiál, který je vzdušný, lehký a navíc i odvádí pot. U modalu získáte navíc i tu výhodu, že jej nemusíte při praní třídit podle barev. Snese totiž praní na různé, rozdílné teploty. Praním by se neměl poškodit ani srazit.   Ideální materiál spodního prádla Při výběru spodního prádla byste měli myslet nejen na střih prádla, ale také správnou velikost a volbu materiálu. Oceníte i kombinaci modalu, bavlny a menší množství elastanu, aby prádlo obepínalo vaše tělo a bylo elastické. Pokud si pořídíte svrchní kousek oblečení s modalem, můžete se setkat s kombinací modal a polyester nebo jen modal a bavlna.   Péče o tento typ oblečení Velkou výhodou oblečení z modalu je jednoduchá a rychlá péče. Stačí jej dát do pračky, s jakoukoliv barevnou kombinací oblečení. Nemusíte se bát, že by se dámské nebo pánské spodní prádlo srazilo, sepralo nebo prodřelo. Budete překvapeni, že se oblečení a prádlo z modalu netenčí.   Příjemný dotek Mezi další výhody modalu je příjemnost na dotek. Modal má skvělou nasákavost, rychle odvádí pot z těla a například u spodního prádla je tato vlastnost na místě. Jemnost, pružnost a odolnost tohoto materiálu vás překvapí. Bavlněné pánské trenýrky můžete nosit na sport, denně do práce, a také je můžete použít i jako součást pyžama.   Využití modalu Tento lehký a svěží materiál se používá na výrobu svrchního oblečení a spodního prádla. Modal se nepoužívá, pokud byste chtěli prádlo bělit, případně barvit, vyberte si raději bavlnu. Výhodou je však to, že na oblečení ani prádle z modalu nevznikají žmolky.

 • 0 Jak zvysit imunitu a ubranit se virum?

  0.00 z 0 Hlasů

    Koronavirus je na světě teprve pár měsíců, ale během té doby stihl obrátit naše životy úplně naruby. Ze všech stran se na nás valí zaručené rady a doporučení, jak se nákaze COVID-19 ubránit. Co opravdu funguje?   Výživa Neexistuje žádná speciální dieta nebo dokonce potravina, která by vás před onemocněním ochránila. Klíčový je ale pestrý a vyvážený jídelníček, který obsahuje všechny důležité živiny. Zvýšit byste rozhodně měli množství vitamínu C, D a omega-3 mastných kyselin. Do jídelníčku zařaďte rovněž fermentované potraviny, jako jsou zakysané mléčné výrobky, kvašená zelenina nebo tempeh. Obsahují totiž zdraví prospěšné bakterie. Omezit se naopak snažte sůl, cukr a vysoce zpracované polotovary.   Aktivní pohyb Pokud něco opravdu zásadně zvyšuje imunitu, pak je to pohyb. Než se naplno a s veškerým zázemím otevřou fitness centra, zajděte si na procházku, nasedněte na kolo, nazujte kolečkové brusle nebo začněte sportovat doma. Na internetu najdete spoustu videí, jak na to. Řada posiloven pořádá online fitness lekce – velké oblibě se těší třeba jóga, HIIT nebo bodyforming. Pravidelná fyzická aktivita alespoň třikrát týdně a po dobu 45 minut prospívá fyzickému i psychickému zdraví a výrazně posiluje obranyschopnost těla. V začátcích to bude vyžadovat trochu pevné vůle, ale jakmile se dostaví první výsledky, už to půjde samo.   Odpočinek Všichni jsme teď pod velkým stresem, což naší obranyschopnosti vůbec nesvědčí. Spíš naopak, jsme ke všem onemocněním daleko náchylnější. Snažte se proto zůstat v klidu a v pohodě a nepodceňujte relaxaci. Dopřejte si alespoň osmihodinový kvalitní spánek a věnujte se činnostem, které vám dělají radost a odvádí vás od chmurných myšlenek. Vraťte ke svým koníčkům, které jste museli pro nedostatek času opustit, ať už je to malování, čtení, vaření nebo zahrádkaření. Najděte si něco, na co se můžete v budoucnu těšit, může to být třeba malý výlet, setkání s přáteli nebo návštěva wellness centra. Když budete hledět dopředu, lépe se s celou situací vypořádáte. Tak začněte plánovat!    

 • 0 Notebooky Lenovo

  0.00 z 0 Hlasů

  Vybrat si správný notebook podle vlastních specifických potřeb je často dost složité. Notebook Lenovo je v takovém případě sázka na jistotu. V posledních letech nejprodávanější notebooky a ultrabooky Lenovo totiž nabízí řešení pro každého - pracovní notebooky, herní notebooky i poměrně levné multimediální notebooky. Společnost Lenovo patří k největším světovým producentům stolních počítačů, notebooků a tabletů. Je silná především v produkci modelů střední třídy, tedy v nabídce notebooků s přijatelným poměrem výkon/cena, ale samozřejmě umí vyrobit i dražší zařízení pro profíky. Díky vlastnímu výzkumu a vývoji přichází často jako první s novým konstrukčním řešením nebo novou technologií.     Technologie typické pro Lenovo Společnost Lenovo jako první uvedla do života několik novinek, které jsou pro její notebooky a ultrabooky typické. Například technologie HDR (High Dynamic Range), díky níž se výrazně zdokonalilo zobrazování obrazu a viditelně se zlepšila barevnost. Řada Lenovo notebooků (například Legion) podporuje VR technologie - spolu s vysokým výkonem jsou ideální na hraní her. Pro značku typické je i řešení 2v1, tedy spojení dotykového displeje s klávesnicí. Dnes už toto řešení používá víc firem, ale Lenovo bylo i tady v cíli dřív než ostatní. Nové řady notebooků přicházejí s technologií Wake on Voice, díky ní si svůj přístroj probudíte z režimu spánku hlasem. ThinkPady dokážou odolávat otřesům, například při jízdě vlakem či automobilem. Díky technologii ThinkPad RollCage jsou odolnější, šasí notebooku a horní kryt displeje je pevnější. RollCage je tvořena magnéziovým (slitina hořčíku) rámem, který je dále vyztužovaný. V nové generaci RollCage je vyztužování víka displeje prováděno kombinací skleněných a uhlíkových vláken přímo v plastu a magneziový rám zde není použit. Na novou generaci RollCage se přešlo hlavně kvůli snížení hmotnosti, ale také zvýšení pevnosti, což je u tenkých ultrabooků skutečnou výhodou. Při polití klávesnice je kapalina svedená mimo klávesnici speciálními odvodnými kanálky a otvory v šasi pod notebook, nedochází tak k zatečení kapaliny do elektroniky pod klávesnicí. K ovládání slouží kromě touchpadu i trackpoint, polohovací tlačítko umístěné mezi klávesami G, H a B. A dnes už samozřejmé je i podsvícení klávesnice. Produktové řady Lenovo Lenovo patří k největším producentům ultrabooků, je jich víc než 70 různých modelů. Mezi nejvýznamnější patří určitě řady ThinkPad. Ve stručném přehledu si představme hlavní řady notebooků Lenovo. • ThinkPad T Typické business notebooky pro náročné uživatele - odolné a lehké, přitom rychlé a výkonné. Je jedno, jestli s nimi pracujete v kanceláři nebo v terénu. NASA používá ThinkPady řady T i na mezinárodní vesmírné stanici. Za zmínku stojí řada skvělých funkcí: dlouhá výdrž baterie, velmi rychlé porty USB - Thunderbolt®, displej s Dolby Vision®. Aktuální nabídku těchto notebooků Thinkpad najdete zde. Více o legendárním notebooku Lenovo ThinkPad T420 si můžete přečíst v této recenzi. • ThinkPad S Všestranné small business ultrabooky jsou původně navrženy pro malé firmy s ohledem na potřebu spojit pracovní notebook s multimediálním. • Thinkpad L Spolehlivé univerzální notebooky ThinkPad L jsou optimálním řešením všude tam, kde potřebujete produktivní mobilní zařízení s co nejvyšším výkonem za co nejméně peněz. • ThinkPad P ThinkPady řady P jsou velmi výkonné a efektivní pracovní stanice s bezproblémovým chodem. Nejmodernější technologie, ultrarychlý procesor a výkonná grafika splňují požadavky i nejnáročnějších klientů.   • ThinkPad X Malý, lehký notebook řady X ocení všichni uživatelé, kteří hodně cestují. I při menších rozměrech (tloušťka laptopu řady X se pohybuje někde kolem 16 mm) zaručuje výkon, nejmodernější funkce pro zabezpečení a baterii s dlouhou výdrží. • IdeaPad Uživatelsky přívětivé notebooky vhodné pro všestranné použití. V této řadě najdete základní modely pro příležitostné uživatele i výkonné herní modely. Jsou dostupné v mnoha konfiguracích, takže si každý najde ten svůj podle preferovaných parametrů.   • Legion Notebooky Legion jsou vysoce výkonná zařízení určená pro velké hráče. Vysoký výkon, skvělá grafika, více než 2 milionů pixelů v rozlišení FullHD s obnovovací frekvencí až 144 Hz, to je požitek ze hry ve vysokých detailech. • Yoga Notebooky a ultrabooky Lenovo Yoga jsou konvertibilní zařízení, které díky speciálním pantům umožňujícím otočit displej o 360° nabízejí čtyři režimy použití - klasický notebook s klávesnicí, režim stojánek pro sledování videa či Skype, režim stan pro pohodlné dotykové ovládání, a režim tablet. Právě maximální všestrannost použití odlišuje modely Lenovo Yoga od ostatních notebooků na trhu. Vysoký výkon, ostrý obraz v rozlišení až 4K nebo dlouhá výdrž baterie jsou samozřejmostí. • Miix Notebooky IdeaPad Miix jsou všestranná zařízení 2v1, které využijete pro práci i pro zábavu. Ideální řešení pro ty, kdo chtějí mít notebook i tablet. Vysoká výdrž baterie, výkon i rychlé přepínání z jednoho režimu do druhého poskytuje nadstandardní uživatelský komfort.  

 • 0 Recenze notebooku Dell Latitude 7390

  0.00 z 0 Hlasů

  Společnost Dell aktualizuje řadu notebooků Latitude 7000 procesory Kaby Lake Refresh a vybavila ji slotem pro čipové karty a dalšími bezpečnostními prvky. Nový Dell Latitude 7390 je mobilní pracovní notebook vyšší cenové kategorie v populárním formátu 13 palců. Je poháněn čtyřjádrovým procesorem Intel Core i5-8350U doprovázeným 8 GB RAM. Grafiku zpracovává integrovaný čip Intel HD Graphics 620 a diskové úložiště je ve velikosti 128GB SSD. Latitude 7390 zaujme kompletním bezpečnostním balíčkem, který se odlišuje od velké části pracovních notebooků slotem pro Smart Card. Také je možné používat šifrování disku prostřednictvím Bitlocker operačního systému Windows 10 Pro. Notebook váží 1,3 kg a jeho Full HD IPS displej má rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Ve stejné řadě nabízí Dell také řadu konvertibilních notebooků (2 v 1), které mají mnoho vlastností nekonvertibilních jednotek.       Shrnutí parametrů Procesor Intel Core i5 8350U Kaby Lake 1.70 GHz Operační paměť 8 GB DDR3L Vnitřní úložiště 128 GB SSD Grafická karta Intel UHD Graphics 620 Displej 13,3" LCD 1920 x 1080px (165 PPI)- Typ IPS, lesklý, dotykový Optická mechanika bez optické mechaniky Síťové připojení Wi-Fi, LAN Rozhraní 2x USB 3.x, 2x USB-C, 1x HDMI Výbava čtečka otisků prstů, čtečka paměťových karet, podsvícená klávesnice, webkamera, bluetooth Operační systém Windows 10 Pro Váha 1,3 kg     Jednoduchý, pevný, s neklouzavým povrchem Šasi notebooku, které je téměř celé matně černé a ve tvaru klínu zužujícího se směrem dopředu, se ve své elegantní jednoduchosti jeví téměř univerzálně. Kromě loga Dell, barevně kontrastního pruhu na spodním okraji zadní části, tlačítka zapínání a snad i pantů nemá žádné výrazné vizuální prvky. Obzvláště příjemné jsou protiskluzové, jakoby pogumované povrchy základny a zadní části víka. Přestože otisky prstů jsou viditelné, nejsou nijak výrazné. V notebooku je použito vysoce kvalitních materiálů, jako je slitina hořčíku. I při použití mírně větší síly může být základna prohnuta jen velmi málo. Víko je neobvykle robustní a ukázalo se také, že je odolné vůči tlaku. Jednoruční otevírání zde nefunguje příliš dobře, na druhé straně se víko téměř neviklá. Notebook lze otevřít o něco více než 180°. Pokud jde o jeho bezchybné zpracování, model 7930 je právem zařazen ve vyšší cenové kategorii. Oproti předchozímu modelu Latitude 13 7380 se váha a velikost u tohoto notebooku Dell téměř nezměnily, několik milimetrů bylo ubráno na tloušťce notebooku. Výbava: čipová karta pro větší bezpečnost Kromě dvou připojení USB 3.1 Gen1 má notebook také připojení USB Type-C s DisplayPortem, Ethernetem, slotem pro karty microSD a slot pro micro-SIM kartu pro volitelný modul WLAN. V dnešní době se často nevidí slot pro čipovou kartu. Společnost Dell ergonomicky rozložila připojovací porty v zadních částech po stranách, na levé straně v přední části je pouze slot pro čipové karty. Wi-Fi Dell používá osvědčený WLAN modul Intel WLAN AC-8265. Modul integruje Bluetooth 4.2 a dosahuje maximální rychlosti 867 MBit/s, a to díky MIMO 2x2 v pásmu 5 GHz. NFC čip je také implementován. Zabezpečení S tímto notebookem získáte kompletní bezpečnostní balíček: Od čipu TPM 2.0 až po snímač otisků prstů, čipové karty a šifrování pevného disku Bitlocker pomocí systému Windows 10 Pro - je tedy zahrnuto vše, co si mobilní uživatel může přát.   Vstupní zařízení: vysoká kvalita   Klávesnice Se svými převážně vysoce kvalitními klávesnicemi ThinkPad nastavila společnost Lenovo laťku, kterou musí ostatní výrobci dohánět. S Latitude řady 7930 se konečně společnosti Dell podařilo tuto laťku dosáhnout. Klávesnice je relativně malá (asi o 2 cm na šířku ve srovnání se standardní stolní klávesnicí). S velikostí a vzdáleností kláves však problém není, i když některé pohyby stolních deseti prstů se mohou cítit trochu stísněné. V rozvržení nejsou téměř žádné zvláštnosti, pouze klávesy Page Up a Page Down se přesunuly do bloku kláves se šipkami. Klávesa Escape také slouží jako klávesa Fn-Lock. Díky snadno patrné zpětné vazbě při stisku a krátkému zdvihu je psaní na klávesnici velice pohodlné. Z hlediska uspokojivého psaní a kvalitní zpětné vazby při stisku kláves není klávesnice v žádném případě horší než dobrá klávesnice ThinkPad. Totéž bychom mohli říci o utlumené hlučnosti během psaní, kde pouze mezerník se zdá být hlasitější. Touchpad Konvenční touchpad je velký a má dvě fyzicky oddělené tlačítka. Povrch je minimálně zdrsněný, což umožňuje snadné ovládání kurzoru i s vlhkými prsty. Kurzorem myši je možné pohybovat s přesností na pixel a dobře reaguje i na rychlé pohyby. Gesta až čtyř prstů můžete konfigurovat pomocí nastavení konfigurace systému Windows. K dispozici je také nabídka ovladače Dell, kde lze ovládat některé starší funkce. Displej: IPS a vysoký kontrast Společnost Dell používá dotykový matný panel IPS s rozlišením Full HD (13,3 palce, 165 PPI), kdy ani uživatel s ostrým zrakem neuvidí přechody mezi jednotlivými pixely. Displej má také velmi dobrý jas. Přestože se výrobcům v posledních letech neustále daří zlepšovat u LCD panelů hodnotu černé barvy, hodnotu 0,25 cd / m2 tohoto Dell Latitude lze stále označovat za hodně vysokou hodnotu, což spolu s velmi dobrým jasem vede k vynikajícímu kontrastu poměr 1316:1. Z hlediska stability zorného úhlu se Dell 7390 umisťuje hodně vysoko na žebříčku. I když ztráta jasu a kontrastu, které nelze zcela zabránit, je patrná při strmějších pozorovacích úhlech od asi 40°, zůstávají v těsných mezích v úhlech, které jsou méně strmé. Pokud se podíváte na displej shora, efekty se projeví dříve. Výkon: čtyři jádra a SSD Procesor Čtyřjádrový Core i5-8350U s 15 W TDP ((Thermal Design Power - Tepelný výkon procesoru) je z generace Intel Kaby Lake Refresh a přináší základní rychlost 1,7 GHz, kterou lze pomocí Turbo zvýšit až na 3,6 GHz. Toto je nominálně nejrychlejší procesor i5 této řady. Jeho předchůdcem je i5-7300U (2,6 - 3,5 GHz), který má pouze dvě fyzická jádra, ale stále ovládá Hyper-Threading podobný novějšímu čipu. Kromě grafického procesoru Intel UHD Graphics 620 GPU procesor také integruje paměťový řadič DDR4 a hardwarové zpracovává kódování a dekódování video obsahu H.265. Podle společnosti Intel by mělo dojít ke zvýšení výkonu asi o 40% ve srovnání s dřívějšími čipy Kaby Lake první generace. Na rozdíl od menšího modelu i5-8250U zvládne i5-8350U technologii Intel vPro. Obvyklé kancelářské úkoly nevyžadují výkonný CPU, některé ze starších dvojjádrových CPU by zpravidla mohly stačit. Každému, kdo potřebuje používat náročnější software, který je navržen tak, aby dobře fungoval v paralelních jádrech, jako je například software pro zpracování videa Adobe Premiere Pro, by určitě měl prospěch z více procesorových jader. Výkon systému Subjektivně vše běží hladce, programy se spouštějí rychle, studený start trvá jen několik sekund, a dokonce ani multitasking nezpůsobí žádné zadrhávání ve výkonu. Úložiště SSD disk je připojen přes SATA III, při sekvenčním čtení dosahuje rychlosti 490 MB/s. Grafická karta Integrovaná (procesorová) grafika UHD Graphics 620 byla přejmenována z dřívější Intel HD Graphics 620. V Latitude 7390 je její maximální rychlost taktu 1100 MHz. Grafická karta HD od společnosti Intel jednoznačně těží z rychlejší dvoukanálové paměti RAM. Přestože je vestavěné úložiště rychlé, běží pouze v jednokanálovém režimu. Hlučnost Během chodu naprázdno zůstává ventilátor vypnutý a občasné výkyvy zatížení, jako jsou ty, ke kterým dochází při surfování na internetu, to nezmění. Při zátěži je již ventilátor chlazení slyšet, úroveň hluku je ale standardní.     Souhrnné hodnocení Výhody Nevýhody jednoduchý, reprezentativní design nelze otevřít jednou rukou pevné, protiskluzové šasi nemá Thunderbolt 3 bezchybné zpracování baterie není přístupná zvnějšku úhel otevření displeje větší než 180 ° hlučnější klávesa mezerníku kompletní bezpečnostní vybavení s čipovou kartou relativně malá klávesnice nízká hodnota černé na LCD, vysoký kontrast   tichý provoz   rychlá čtečka karet   vynikající výdrž     S modelem Latitude 7390 udělal Dell téměř všechno správně. Pokud hledáte ideálního business společníka, určitě s tímto notebookem nesáhnete vedle, i když se nejedná o přímo levný notebook. Nejenže jsou body na seznamu „Výhody“ četnější, ale většinou také důležitější. I když je procesor i5-8350U mírně naddimenzovaný pro kancelářské úkoly, životnost baterie je stále na vysoké úrovni, proto tento výkon navíc není rozhodně na škodu. Jednoduše navržený, ale vysoce kvalitní šasi, dobré až velmi dobré vybavení připojovacími konektory, kompletní bezpečnostní vybavení, displej s vysokým kontrastem a Windows 10 Pro společně s tichým provozem si zaslouží jasné doporučení k nákupu.  

 • 0 SSD vs. HDD - který má navrch?

  0.00 z 0 Hlasů

  Jednotky SSD jsou rychlejší než klasické pevné disky. Stojí opravdu za to? SSD disk (Solid State Drive) a jednotky pevných disků (HDD - Hard Disk Drive) jsou dvě hlavní řešení pro ukládání dat, která jsou pro spotřebitele k dispozici. A každé z nich má své výhody, mají své specializované určení. Dnes už ale není otázkou, jaký typ úložiště vybrat, protože doporučení je jasné. Bitva SSD vs. HDD byla vyhrána již dávno. Nejlepší jednotky SSD jsou mnohem rychlejší než jejich HDD protějšky, a přestože ztrácejí, pokud jde o celkovou velikost úložiště, jejich ceny nejsou v dnešní době příliš odlišné, aby místo toho vyžadovaly pevný disk. Kapacita úložiště Není těžké koupit pevný disk s kapacitou několika terabytů. A kapacita se stále navyšuje, aniž by se navyšovala cena. Naproti tomu SSD jednotky mají tendenci mít mnohem menší kapacitu a stávají se mnohem dražšími při překročení kapacity 2TB. Pokud jde o úložný prostor, mají však pevné disky výraznou výhodu a pravděpodobné tomu tak bude i v dohledné budoucnosti. Pokud chcete uložit něco dlouhodobě nebo uložit velké soubory a složky, pevné disky jsou tím správným kandidátem, což už je ale jediná z oblastí, kde pevné disky stále vynikají. Rychlost, velikost a odolnost Pokud mluvíme o rychlosti úložiště, zaměřujeme se převážně na to, jak rychle se mohou data číst a zapisovat. U pevných disků určuje časy čtení a zápisu rychlost otáčení jejich ploten. Při čtení souboru zaznamenává čtecí část hlavičky pozici magnetických záznamů při "průletu" nad točícími se plotnami. Dokud je soubor, který se právě čte, zapsaný postupně (sekvenčně), pevný disk bude číst rychle. Nicméně, jak se pevný disk zaplňuje daty, soubor je zapsán v různých sekcích. Toto se nazývá fragmentací a vede k pomalejšímu načítání souborů. Detail čtecí a zapisovací hlavičky na plotně HDD U SSD není fragmentace problém. Části souborů mohou být zaznamenány náhodně v různých buňkách - a ve skutečnosti jsou tak navrženy - s malým dopadem na rychlost čtení, protože každá buňka je přístupná souběžně. Tento souběžný přístup ke každé buňce znamená, že soubory jsou čteny neuvěřitelně velkými rychlostmi - mnohem rychleji, než může dosáhnout HDD, bez ohledu na fragmentaci. To je důvod, proč systém s SSD jednotkou mám mnohem rychlejší odezvu, protože jejich schopnost přístupu k datům na celém disku (náhodného přístupu) je mnohem rychlejší. Tato vyšší rychlost čtení má ale háček. Buňky SSD jednotky se mohou časem opotřebovat a může se tím snížit jejich výkonnost. K výraznému opotřebení ale většinou nedojde dříve, než si uživatel nevymění celý systém kvůli jeho zastarání. K dispozici jsou také technologie jako TRIM, které pomáhají udržovat jednotky SSD před rychlou degradací, udržují rovnoměrné opotřebení jednotlivých buněk. Roztáčení ploten HDD a pohyb hlaviček Zato pevné disky jsou ale mnohem citlivější na fyzické poškození, protože mají mechanické součásti (rotující plotny s magnetickou vrstvou, nad kterými "plavou" na vzduchovém polštáři hlavičky pro čtení a zápis dat). Pokud upustíte na zem notebook s pevným diskem, je vysoká pravděpodobnost, že do sebe pohyblivé součásti narazí, což může vést k potenciální ztrátě dat nebo úplnému destruktivnímu fyzickému poškození HDD. SSD jednotky neobsahují žádné pohyblivé součásti, takže lépe přežijí zacházení v noteboocích a jiných přenosných zařízeních. Další věc, kterou je třeba mít na paměti, je fyzická velikost těchto úložišť. HDD jsou téměř vždy v rozměrech 3,5 nebo 2,5 palce, zatímco SSD jednotky mohou mít různé tvary a velikosti. Nejběžnější je stále 2,5 palcový disk, ale stále častěji se už setkáváme i s menšími SSD jednotkami typu M.2 a PCIe. Jsou dražší než jejich SATA III protějšky, jsou však mnohem menší a nabízejí nejrychlejší rychlosti čtení a zápisu. Porovnání fyzické velikosti 2,5" HDD vs SSD jednotky typu M.2 Ceny Ačkoli se ceny snižují po celé roky, SSD jednotky jsou stále dražší než pevné disky při přepočtu ceny za gigabyte úložného prostoru. U obdobných kapacit byste mohli zaplatit téměř dvojnásobek za SSD než HDD - a ještě více při vyšších kapacitách. Zatímco platíte vyšší cenu za nižší kapacitu u jednotek SSD, investujete ale celkově do rychlejšího, efektivnějšího a mnohem odolnějšího způsobu ukládání dat. Pokud budujete systém s rychlostí, s požadavky na výkon nebo přenositelnost, bude SSD tou lepší volbou. Ve většině stolních počítačů je přidání dalšího pevného disku snadné a levné, takže není problém při upgradu, když potřebujete více úložného prostoru. Samostatná jednotka pro data také umožňuje minimální námahu při změně nebo reinstalaci operačního systému. Vzhledem k tomu, že ceny SSD jednotek klesají, je čím dál méně důvodů, proč se ve většině systémů rozhodnout pro HDD. Pevný disk o velikosti 500GB nebo 1TB je možné koupit kolem 1 200 Kč (únor 2020) a za podobnou cenu je možné koupit SSD jednotku s kapacitou 256GB, přičemž i běžný uživatel pozná výrazný rozdíl v rychlosti spouštění systému a odezvy při práci v operačním systému. V nových počítačových sestavách a noteboocích je čím dál častěji doplněna SSD jednotka nebo alespoň hybridní disk. Hybridní disky a externí úložiště Hybridní disky střední cestou výhod mezi jednotkami SSD a pevnými disky, protože kombinují pevný disk a SSD jednotku do jednoho zařízení. Existuje několik různých variant této technologie. Za prvé tu máme SSHD - nebo hybridní jednoty SSD. Tyto jednotky kapacitu pevných disků (často kolem jednoho nebo dvou terabytů) a jsou vybaveny extra vyrovnávací pamětí - SSD NAND paměti (obvykle několik GB). SSHD pracují tak, že si zjistí, které soubory nejčastěji používají a ty pak zapisují do rychle přístupné části paměti (SSD). Všechny ostatní soubory jsou uloženy na rotujícím disku (HDD). Zatímco SSHD nemají takovou odolnost a nižší spotřebu energie jako jednotky SSD, stále ale nabízejí značné navýšení rychlosti pro určité procesy. Jednotky SSHD existují v rozměrech 2,5 a 3,5 palce. Kromě těchto dvou variant, které jsou dobrými možnostmi pro ty, kteří mají v zařízení prostor pouze pro jeden disk, je také možné zvolit variantu nákupu více samostatných jednotek v závislosti na konfiguraci a dostupném prostoru pro montáž disků. Kromě těchto možností je také možnost použit disk jako externí úložné zařízení. Existují disky vyrobené speciálně pro tento účel - nicméně prakticky jakýkoli disk, který lze namontovat do počítače, může být vložen do externího rámečku (boxu) a připojen k počítači prostřednictvím USB konektoru. Takový disk pak funguje jako jakýkoliv jiný, ale zároveň jej můžete přenášet, takže můžete přistupovat k uloženým souborům na libovolném počítači nebo notebooku. Externí disk připojený k notebooku prostřednictvím USB 3.0 Závěr Prostředí úložišť dat se stále mění a SSD jednotky budou čím dál častěji nahrazovat klasické pevné disky. Při nákupu nové počítačové sestavy nebo notebooku doporučujeme zvolit možnost doplnění nebo výměny úložiště za jednotku SSD. Cenový rozdíl bude stát za to, výrazný rozdíl v rychlosti poznáte při každém spuštění. Při nákupu repasovaného notebooku tak velice doporučujeme vybrat takový, který již SSD disk obsahuje nebo využít naší služby rozšíření o SSD disk, kterou si můžete přidat k Vašemu nákupu na Tera.cz.  

Copyright © 2013 - 2024 All-bazar.cz